استخدام 20 هزار معلم ورزش

وزير آموزش و پرورش اعلام كرد:


وزير آموزش و پرورش گفت: 18 هزار و 500 معلم ورزش در كشور در حال فعاليت هستند كه تا سال آينده 20 هزار معلم ورزش ديگر جذب اين وزارت‌خانه مي‌شوند.


 

به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حميدرضا حاجي بابايي شب گذشته در نشست صميمي با اصحاب رسانه ورزشي كه در هتل لاله تهران برگزار شد اعلام كرد: مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) در مدرسه براي دانش‌آموزان سه محور تهذيب، تحصيل و ورزش را تعريف كردند كه با عنايت مقام معظم رهبري امروز يك ميدان جديد به روي ورزش دانش‌آموزي باز شده است.

وي در ادامه گفت: ما آمديم تا با به كارگيري تمام توان خود ورزش را در مدرسه احيا كنيم چرا كه درس و خانواده نيز با ورزش احيا مي‌شود.

وزير آموزش و پرورش اظهار داشت: به منظور احياي ورزش در مدارس معاونت تربيت بدني را به قائم مقام وزير تغيير داده و علاوه بر آن كليه امور مربوط به تغذيه را نيز به آن اختصاص داديم.

·        دستور احداث بيش از هزار سالن ورزشي صادر شد

وي اذعان داشت: در زمان ورود به آموزش و پرورش براي ارتقاء جايگاه و اهميت ورزش برنامه‌ريزي‌هاي مناسبي صورت گرفت كه در طول اين مدت دستور احداث بيش از 1000 سالن ورزشي صادر شد.

حاجي بابايي افزود: هم اكنون 7 هزار و 500 مدرسه در كشور در حال ساخت است كه يك هزار و 200 مدرسه ماه گذشته با داشتن سالن ورزشي 750 متري افتتاح شد كه از اين پس يك درب سالن به روي دانش‌آموزان مدرسه و درب ديگر به روي اهالي محله باز است تا همه بتوانند از اين فضا به نحو مطلوب استفاده كنند.

وي يادآور شد: تا سه سال آينده 4 هزار سالن ورزشي در سطح كشور احداث خواهد شد، در حال حاضر نيز 700 سالن ورزشي وجود دارد.

وي در ادامه با اشاره به مصوبات اين وزارت‌خانه در جلسات هيات دولت تصريح كرد: در هر سفر استاني كه تاكنون رفته‌ايم در مصوبات ما سالن ورزشي بوده كه 50 درصد از هزينه احداث سالن‌ها توسط وزارت‌خانه و 50 درصد ديگر توسط استانداري‌ها پرداخت مي‌شود.

حاجي بابايي افزود: مجوز استخدام 20 هزار معلم ورزش را از رئيس جمهور دريافت كردم كه در حال حاضر 18 هزار و 500 معلم در حال فعاليت هستند كه 20 هزار معلم ورزش ديگر تا سال آينده جذب مي‌شوند كه بيش از 11 هزار آنان مختص دوره ابتدايي هستند.

·        سال آينده، سال تجهيز مدارس در همه امور است

وزير آموزش و پرورش گفت: سال آينده، سال تجهيز مدارس در همه امور است و در تلاشيم تا در هر استان يك مدرسه‌ ورزشي در رشته‌هاي گوناگون ساخته شود.

وي ادامه داد: در صورت امكان در 6 سال اول براي دانش‌آموزان ورزش شنا را اجباري خواهيم كرد.

وي افزود: براي اولين بار در طول تاريخ قائم مقام وزير در امور تربيت بدني را داشتيم كه علاوه بر آن موضوع ورزش دانش‌آموزي تا سقف 40 ميليارد تومان در رديف بودجه مجلس قرار گرفت.

حاجي بابايي تصريح كرد: احداث و راه‌اندازي استخرهاي شنا نيز در دستور كار قرار گرفته و به زودي در هر شهرستان يك سالن ورزشي براي معلمان و دانش‌آموزان خواهيم داشت.

وي گفت: نشريه هفتگي نگاه كه مختص آموزش و پرورش است از اين پس يك صفحه ورزشي خواهد داشت و سايت وزارت‌خانه نيز در مسائل ورزشي دانش‌آموزان در رشته‌هاي گوناگون اطلاع‌رساني خواهد كرد.

·        چاپ كتاب ورزش براي دانش‌آموزان

وي با اشاره به تدوين كتاب ورزش خاطرنشان كرد: كتاب ورزش براي دانش‌آموزان آماده و به زودي چاپ و در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد.

وي گفت: ساختمان جديدي براي قائم مقام وزير آموزش و پرورش در امور تربيت بدني در خيابان حافظ در حال آماده سازي است كه به زودي اين مسوول در آن محل مستقر خواهد شد.

وزير آموزش و پرورش افزود: در آينده نزديك مسابقات ورزشي در رشته‌هاي مختلف ميان مدارس، استان‌ها و حتي در سطح بين‌المللي برگزار مي‌شود كه امروز مسابقه‌ي اسكي در كشور ايتاليا برگزار مي‌شود.

وي در ادامه يادآور شد: 100 سالن ورزشي براي شهر تهران درنظر گرفته شده كه 6 مورد آن در حال آماده‌سازي است.

حاجي بابايي گفت: در شهر تهران 6000 مدرسه وجود دارد كه اگر 3000 مدرسه فضاي مناسب براي احداث سالن ورزشي وجود داشته باشد كافي است.

·        مدرسه كانون تحول فرهنگي محله است

حميدرضا حاجي بابايي در پايان خاطرنشان كرد: مدرسه كانون تحول فرهنگي محله است كه معتقديم صبح پس از ورزش دانش‌آموزان در مدرسه،  معتمدين محله و يا اوليا و مربيان مي‌توانند مسائل فوق برنامه را در مدرسه انجام دهند تا از فضاي موجود به نحو احسن استفاده شود.


مطالب مشابه :


آگهی استخدام کارشناس تربیت بدنی در استان البرز-مهلت:15خرداد93

آگهی استخدام - آگهی استخدام کارشناس تربیت بدنی در استان البرز-مهلت:15خرداد93 -
استخدام مربی تربیت بدنی

استخدام مربی تربیت بدنی. قائم مقام وزير آموزش و پرورش از استخدام 20هزار معلم تربيت بدني در
آگهی استخدام مرکز پژوهشی تربیت بدنی و علوم ورزشی

مرکز پژوهشی تربیت بدنی و علوم ورزشی ( دولتی ) استخدام تربیت بدنی, آگهی استخدام علوم
استخدام 20 هزار معلم ورزش

تربیت بدنی دختران اراک - استخدام 20 هزار معلم ورزش - گزارش ها-برنامه ها .مسابقات کارشناسی
بازار کار و موقعیت شغلی فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در کشور

هنرستان تربیت بدنی پوریای ولی اهواز 18-استخدام در اداره تربیت بدنی وزارتخانه آموزش و پروش
فرم امتیاز بندی

تربیت بدنی آموزش و پرورش به ازاء هر ماه خدمت داوطلبانه قبل و بعد از استخدام در جبهه های
برچسب :