دریافتی ۷۰۰ هزار تومان برای معلم تازه کار است/ عیدی معلمان کانون زبان کارگری محسوب نمی‌شود

سید محمدرضا هاشمی، رئیس کانون زبان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا معلمان کانون زبان ایران باید 6 کلاس در هفته داشته باشند تا تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند؟»، خاطرنشان کرد: معلمان با کمتر از 6 کلاس در هفته هم بیمه می‌شوند، اما به اندازه کلاس‌هایی که در کانون دارند بیمه می‌شوند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «معلمان زبان‌های فرانسه و آلمانی معتقدند که کانون زبان ایران سقف پنج کلاس در هفته را به آنها از روی عمد نمی‌دهد تا بیمه برای آنها رد نکند، نظر شما دراین باره چیست؟»، گفت: خیر، اینطور نیست؛ ممکن است یک معلم خاطی باشد و مرکز تصمیم بگیرد به او کلاس کمتری بدهد، زیرا معلمان به مراکز تعهد نمی‌دهند که در تمام سال و در تابستان که کلاس‌ها شلوغ تر هستند در کانون کلاس داشته باشند و دست مراکز را خالی می‌گذارند.

هاشمی افزود: بالای 90 درصد موارد اگر مرکزی کلاس داشته باشد، به معلمان کلاس می‌دهد؛ به طور میانگین معلمان بالای 9 یا 10 کلاس در کانون تدریس می‌کنند؛ آن موارد استثنا شاید به دلیل تازه وارد بودن معلم باشد، اما در نهایت مسئول مرکز تصمیم می‌گیرد.

*عیدی معلمان کانون زبان کارگری محسوب نمی‌شود/کانون پرورشی، شرکت دولتی است

وی در پاسخ به این پرسش که «برخی معلمان مراکز معتقدند که اگر حقوق آنها 500 هزار تومان باشد، عیدی آنها هم 500 هزار تومان پرداخت می‌شود، در صورتی که باید عیدی دو برابر حقوق دریافتی باشد، آیا عیدی دوبرابر پرداخت می‌شود؟»، تصریح کرد: عیدی معلمان کانون زبان ایران کارگری محسوب نمی‌شود و یک تفاوت‌های قانونی وجود دارد.

رئیس کانون زبان ایران ادامه داد: معلمان کانون زبان به عنوان معلمان حق‌التدریس محسوب می‌شوند و زیر مجموعه آموزش و پرورش هستند؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک شرکت دولتی است که کانون زبان ایران زیر مجموعه آن قرار گرفته است؛ تصور اشتباهی است که عیدی به صورت دو برابر پرداخت شود.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه معلمی داریم که در بهار کلاس دارد و بعد از آن دیگر نمی‌آید؛ به آنها هم به نسبتی که در کانون زبان کلاس دارند عیدی پرداخت می‌شود؛ تا 99 درصد به نسبتی که در کلاس‌های کانون حضور دارند عیدی پرداخت می‌شود؛ عیدی به فردی کامل تعلق می‌گیرد که تمام وقت در کانون کلاس داشته باشد؛ حق‌التدریس‌های دانشگاه هم عیدی دریافت نمی‌کنند.

*تراکم کلاس‌های کانون زبان 25 و 30 نفر است

هاشمی با اشاره به تعداد تراکم زبان‌آموزان در مراکز کانون زبان ایران، خاطرنشان کرد: تراکم در مراکز مختلف متفاوت است؛ تراکم تعداد نفرات در مراکز بزرگسال کانون زبان از 30 نفر تجاوز نمی‌کند و در مقاطع بالاتر این تعداد حدود 25 نفر است؛ اگر مرکزی بیشتر از این تعداد زبان‌آموز در کلاس داشته باشد، تخلف می‌کند.

*افزایش 22 درصدی شهریه کلاس‌های کانون زبان از سال گذشته

وی با اشاره به شهریه کلاس‌های کانون زبان ایران، گفت: میزان شهریه دریافتی در 3 منطقه کشور متفاوت است؛ از سال قبل و بر اساس مصوبه هیأت مدیره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزان شهریه 22 درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون میزان شهریه 101 و 105 هزار تومان و در تهران نیز شهریه کلاس‌های کانون زبان ایران 108 هزار تومان تعیین شده است.

*حقوق معلمان کانون زبان حق‌التدریس و ساعتی است

رئیس کانون زبان ایران در خصوص حقوق پرداختی به معلمان و اساتید کانون زبان ایران، گفت: معلمان کانون زبان به صورت حق‌التدریس و ساعتی هستند و مبالغ دریافتی بر اساس حق‌التدریس است؛ اگر این معلمان تمام وقت فعالیت کنند حق رتبه هم دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: امسال افزایش حقوق‌ها خیلی بهتر بود؛ اولین کاری که کردیم روی حقوق معلمان کار کردیم، یکی از اصلی‌ترین موارد همین موضوع بود زیرا اگر معلم تقویت شود، کیفیت کلاس‌ها هم بالاتر می‌رود.

*دریافتی 700 هزار تومان با فوق لیسانس مربوط به معلم تازه کار است

هاشمی در پاسخ به این پرسش که «برخی معلمان کانون زبان ایران معتقد هستند که با مدرک فوق لیسانس 700 هزار تومان حقوق دریافت می‌کنند، آیا میزان پرداختی‌های کانون زبان ایران این مقدار است؟»، اظهار کرد: به نظرم معلم تازه واردی است و تازه کار خود را آغاز کرده است که با فوق لیسانس 700 هزار تومان دریافت می‌کند.

وی افزود: کانون زبان ایران یک برند است و حقوق قابل توجه‌ای پرداخت می‌کند؛ همچنین معلمان را بیمه می‌کند و یک امنیت شغلی ایجاد کرده است.

رئیس کانون زبان ایران خاطرنشان کرد: چه ضرورتی وجود دارد فردی حقوق پایین بگیرد و اینجا در کانون بماند؛ در جامعه فوق لیسانس‌هایی وجود دارد که بیکار هستند؛ اتفاقاً کانون زبان ایران کارآفرینی می‌کند و نیروی قابل توجه‌ای را جذب می‌کند.

 


مطالب مشابه :


آگهی استخدام کارمند در سراسر کشور در شرکت توزین سپاهان

و اخبار استخدامي جديد سراسرکشور را اينجا بخوانيد جديدترين اخبار استخدام کارشناس و فوق
مشکلات «کانون زبان ایران» برخی معلمان را عصبانی کرده است

*تماس با خبرگزاری فارسو اعلام مشکلات در کانون زبان راهدار/گرگان: == اخبار استخدام
آگهی استخدام شرکت گلرنگ پخش در سراسر کشور در

آگهی استخدام مدرس در کانون زبان یاسوج , گرگان و زبان توسط کارشناس
آگهی استخدام شرکت سینره در رشته میکروبیولوژی در سراسر کشور 92

آگهی استخدام مدرس در کانون زبان (گرگان) تحصیلات مرکز آموزش زبان روز در تبریز با
آگهی استخدام آموزشگاه نظامي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران

آگهی استخدام مدرس در کانون زبان قم , سنندج , کرمان , کرمانشاه , یاسوج , گرگان زبان و ادبيات
آگهی استخدام جدید بانک انصار

آگهی استخدام مدرس در کانون یاسوج ، گرگان ، رشت ، خرم و زبان توسط
دریافتی ۷۰۰ هزار تومان برای معلم تازه کار است/ عیدی معلمان کانون زبان کارگری محسوب نمی‌شود

*عیدی معلمان کانون زبان کارگری » فرزندان فرهنگیان دراولویت استخدام راهدار/گرگان:
آگهی استخدام بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي

کانون وکلای استان کانون زبان وبلاگ تخصصی حقوق و پیام نور گرگان.
استخدام در ادارات دولتي استان گلستان

استخدام در ادارات دولتي استان مرکز اموزش کانون دانشگاه ازاد گرگان در پارسیک
برچسب :