اینم اموزش بافتن دستبند دوستی

برای بافت این نوع دستبند بافت نیاز به ۱۶نخ(۲*۸)داریم که باید برای گره ابتدایی آنها را از وسط تا کنیم(مراجعه شود به آموزش بافت گره ابتدایی). ترکیب رنگی این دستبند به سلیقه شما بستگی دارد،ما دراینجا به جهت راحتی آموزش  از ۸رنگ متفاوت استفاده کردیم.شما می توانید برای زیباترشدن کار ترکیب رنگی تیره به سمت روشن استفاده کنید وهمچنین در ابتدا ترتیب قرارگرفتن نخها را رعایت بفرمایید.

بعداز بافت حلقه ابتدای کار،نخها را برای خود اینگونه شماره گذاری کنید:۱۲۳۴۵۶۷۸۸۷۶۵۴۳۲۱

رعایت ترتیب نخها

۵ رج اول را بصورت دستبند بافت جناغی ببافید

بافت جناغی

الگو جناغی

رنگ بعدی را به ۶رشته گره بزنید ونخ هفتم را رها کنید سپس به سراغ نخ بعدی رفته و نخ بعد از آنرا هم به ۵رشته گره بزنید که گره آخر باید بصورت بافت گره برگردون باشد،(برای کناره سمت راست از برگردون چپ به راست و برای کناره چپ از برگردون راست به چپ استفاده کنید.) وبه سمت چپ و راست ۵رشته بافته شده را برگردید

دستبند بافت

بافت برگردون

دستبندبافت

نخ بافته شده قبلی را که درشکل برنگ نارنجی است را مانند نخ زرد به چپ و راست میبافیم تا به ابتدا برگردد توجه کنید که نخ  را به نخ قبلی گره نزنید و رها کنید

دستبند بافت

و بسراغ نخ بعدی برویدو بهمین منوال قبل بسمت عقب  به ۵رشته گره بزنید(توجه:دو نخ قبلی بافته شده را گره نزنید”نارنجی و زرد”)

دستبندبافت

دو نخ باقیمانده در مرکز دستبندبافت را بهم گره بزنید

بافت مرکزیدر ادامه آخرین رشته ای را که بسمت کناره بافته شده بود را به سمت مرکزدستبندبرگردانید تا در وسط دونخ همرنگ بایکدیگر گره بخورند.(نخ قرمز)

بافت دستبند

همین منوال را برای دو نخ رها شده در کناره های دستبند بکارببرید.

بافت دستبنداتمام مراحل

این روند را تا رسیدن به طول دلخواه دستبند بافت تان ادامه دهید.

کانل شده

اینم چندنمونه کامل شده از این دستبند بافت زیبا

بافت کامل

بافت کامل شده

بافت


rainbowhearts.gif

آموزش بافت دستبند دوستی برگ

آموزش دستبند تاروپود

برای این بافت دستبند ما نیاز به ۱۲ رشته نخ داریم و هر۳ رشته دارای یک رنگ باشند! (دستبند با ۱۲نخ در ۳رنگ)

ابتدای دستبند رو با روش دلخواهتون آماده کنید(گیس بافت و یا حلقه ابتدای دستبند)

آموزش بافت جدید دستبند زیبای برگ

به سراغ رنگ اول میرویم(قهوه ای) و رنگهای قهوه ای را به روی نخهای صورتی بعدشان گره میزنیم

آموزش بافت جدید دستبند زیبای برگحالا همین کار رو ادامه میدیم با این تفاوت که اولین نخ صورتی وآخرین نخ قهوه ای رو کنارمیذاریم و به هیچ نخی گره نمیزنیم ۳نخ دیگر رو به همان ترتیب (قهوه ای به روی صورتی)گره میزنیم.

آموزش بافت جدید دستبند زیبای برگ

تا جایی میریم که تمام نخهای صورتی به سمت چپ برن و تمام نخهای قهوه ای در وسط قراربگیرند.

آموزش بافت دستبند جدید برگحالا به سراغ ۴نخ باقیمانده سمت راست میرویم که از ابتدا گره ای نخوردند. اولین نخ زرد سمت چپ رو به روی نخهای قهوه ای بصورت ساده ببافید.

آموزش بافت دستبند دوستی جدید برگو بهمین ترتیب سه نخ دیگر زرد را هم بروی نخهای قهوه های ببافید.درانتها نخهای زرد به وسط کار اومدند.

آموزش بافت دستبند دوستی جدید مدل برگ

حالا به سراغ نخهای سمت چپ که صورتی هستند میریم و اونا روهم به منوال قبل بروی نخهای زرد میبافیم و اینبار صورتی به مرکز کار می آید.

آموزش بافت دستبند دوستی مدل برگ

حالا باز نوبت به نخ سمت راست که قهوه ای هست میرسد و به روی صورتی رنگ ها گره میخورند

آموزش بافت جدید دستبند زیبای برگ همین طور که میبینید یک قاعده ای برای بافتش تا الان دستتون اومده.(یکبار دسته نخ چپ بروی نخهای مرکزی گره خورده و باردیگر دسته نخ راست بروی نخهای مرکزی گره میخوره) و اینکار و تا انتهای دستبند ادامه میدید و گیس بافت نهایی رو میبافید.

آموزش بافت دستبند تاروپود

اینم از آموزش دستبند دوستی امروزمون ,میدونم الان دارید میگید واااااااای چقد آسون بود وسریع میرید نخاتونو میارید و شروع میکنید به بافتن;)


نمونه های کامل شده دستبند دوستی زیبای برگ:

آموزش بافت جدید دستبند زیبای برگ

آموزش بافت جدید دستبند زیبای برگ

%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%

%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%

 baloonz.gif

آموزش ست مداد رنگی

آموزش ست مداد رنگی

وسایل لازم برای این کار تقریبا تو همه خونه ها هست.پس نیازی به خرج کردن نیست.ما برای ساخت این گردنبند به وسایل زیر نیاز داریم :

۱ . مداد رنگی

۲ . نخ یا روبان

۳ . مته ریز

خب حالا بریم سراغ آموزش ساخت این گردنبند خوشگل و با مزه

مرحله اول : با استفاده از یه چاقو تیز مداد رنگی هاتون رو به اندازه یک سانت برش بزنین.از هر رنگ برای ساخت گردنبند دو تا تیکه کافیه . مواظب باشین چاقو دستتون رو نبره.

مرحله دوم : قطعه هایی از مداد رنگی رو که برش زدین رو تمیز کنین تا براده های چوب از روش بره

مرحله سوم : حالا مرکز قطعات مداد رنگی رو به وسیله یه مداد علامت بزنین و با یه مته سایز کوچیک یه حفره ایجاد کنین.

 

آموزش ست رنگی رنگی

آموزش ست رنگی رنگی

آموزش ست رنگی رنگی

آموزش ست رنگی رنگی

مرحله پایانی : قطعات سوراخ شده رو از براده چوب تمیز کنین و نخ رو از داخل قطعات عبور بدین. میتونین برای ساخت این گردنبندبه جای نخ از روبان های عرض کم هم استفاده کنین.

میتونین گوشواره های مدادی هم با همین روش درست کنین.برای این کار تنها نیاز به یک حلقه ساده و اویز گوشواره دارین که میتونین از خرازی ها تهیه کنین.

 

آموزش ست رنگی رنگی

آموزش ست رنگی رنگی

                    image090.gif

نقشه بافت دستبند دوستی طرح قلب (سری شانزدهم)نقشه بافت دستبند دوستی طرح قلب (سری شانزدهم)نقشه بافت دستبند دوستی طرح قلب (سری شانزدهم)نقشه بافت دستبند دوستی طرح قلب (سری شانزدهم)نقشه دستبند دوستی طرح اسکلتنقشه بافت دستبند دوستی طرح قلب

دوستای گلم اگه دوست داشتید بگید بازم براتون بزارم

هرجارو هم مشکل داشتید بگید تا باتون توضیح بدم


از سایت تاروپودمطالب مشابه :


دستبند شماره هفت

بافت این دستبند با دستبند های قبلی یکم متفاوت هستش، به این صورت که به چند نخ (بستگی به عرض دستبند داره، من از 10 نخ استفاده کردم) به عنوان پایه کار نیاز
دستبند شماره یک

دنیــــای بافــــت - دستبند شماره یک - آموزش بافتنی و دستبند دوستی.
آموزش بافت حلقه ابتدای دستبند نخی (سری اول)

آموزش بافت ابتدای دستبند دوستی برای شروع کار نخ ها را به دوقسمت تقسیم کرده و از مرکز شروع به بافت برروی ۴ نخ می کنیم یعنی مثلا اگر طول نخ ها ۱۸۰ سانت
دستبند شماره سه

دنیــــای بافــــت - دستبند شماره سه - آموزش بافتنی و دستبند دوستی.
دستبند دوستی

اولین قدم برای یاد گرفتن دستبند دوستی، چهار گره زیر هست که تمام دستبند ها هم با همین 4 تا گره بافته میشه دیگه باقیش بازی با رنگ ها و گره هاست ، برای شروع هم از
اموزش بافت دستبند برگی ورژن جدید

برای بافت این دستبند دوستی ما نیاز به ۱۲ رشته نخ به اندازه۸۰تا۹۰سانت داریم که البته به سلیقه خودتون و پهنایی که مدنظرتون هست میتونه کم یا زیاد بشه.
اینم اموزش بافتن دستبند دوستی

18 آگوست 2013 ... برای بافت این نوع دستبند بافت نیاز به ۱۶نخ(۲*۸)داریم که باید برای گره ابتدایی آنها را از وسط تا کنیم(مراجعه شود به آموزش بافت گره ابتدایی).
اموزش بافت دستبند برگی 2

برای این بافت دستبند ما نیاز به ۱۲ رشته نخ داریم و هر۳ رشته دارای یک رنگ باشند! ( دستبند با ۱۲نخ در ۳رنگ). ابتدای دستبند رو با روش دلخواهتون آماده کنید(گیس
آموزش بافت دستبند دوستی زیبای سنتی شکوفه

سلام بچه ها من امروز میخوام یه آپ متفاوت کنم : آموزش بافت دستبند دوستی زیبای سنتی شکوفه ... نخ های کنار گذاشته از مرحله قبل رو برمیگردونیم توی بافت.
برچسب :