آندومتریوز را بشناسید

آندومتریوز یک بیماری دردناک است که بافت پوششی نرمال رحمی خارج از رحم رشد می کند. این بیماری بطور شایع تخمدانها – روده بزرگ و دیواره لگن را درگیر می کند. در موارد نادر بافت پوشش رحم خارج از ناحیه لگن منتشر می شود. بتدریج در نواحی مبتلا چسبندگی ایجاد شده و ارگانها را به هم می چسباند.

نشانه های اندومتریوز : این پروسه می تواند در دوران قاعدگی یا بندرت در زمان غیر از قاعدگی ایجاد درد خفیف تا شدید کند.درد می تواند بصورت درد قاعدگی – درد در زمان دفع ادرار یا مدفوع – درد در زمان نزدیکی یا درد قسمت تحتانی پشت باشد. همچنین ممکن است نازایی یا اختلالات قاعدگی ایجاد شود.

تشخیص اندومتریوز: تست تشخیصی ساده ای برای آن وجود ندارد انجام سونوگرافی – MRI – تست CA125 و معاینه زنان برای تشخیص اندومتریوز دقت زیادی ندارد .تنها راه تشخیصی دقیق این بیماری با لاپاروسکوپی و نمونه گیری برای بررسی پاتولوژی می باشد.

درمان : شامل درمان دارویی و درمان جراحی.اندومتریوز یک بیماری دردناک است که بافت پوششی نرمال رحمی خارج از رحم رشد می کند. این بیماری بطور شایع تخمدانها – روده بزرگ و دیواره لگن را درگیر می کند. در موارد نادر بافت پوشش رحم خارج از ناحیه لگن منتشر می شود. بتدریج در نواحی مبتلا چسبندگی ایجاد شده و ارگانها را به هم می چسباند.

درمان دارویی :قرص ضد بارداری – قرص پروژسترون – دکاپپتیل – دانازول – IUD هورمونی میرنا

پایگاه بزرگ نما دانلود

دکتر صدیقه آذری-متخصص زنان-نازایی

زیبــاشـو دات کام


مطالب مشابه :


اطلاعیه در مورد تغییر نحوه تایید آمپول دکاپپتیل و قرص پلاویکس در بیمه خدمات درمانی

انجمن داروسازان تنکابن و رامسر - اطلاعیه در مورد تغییر نحوه تایید آمپول دکاپپتیل و قرص
میوم رحمی چیست؟

میوم رحمی چیست این گروه داروها که در ایران به نام "دکاپپتیل" و "دیفرلین" در دسترس اند، با
آندومتریوز را بشناسید

دکاپپتیل – دانازول – iud هورمونی ویژگی های افرادی که ازدواج سالمی داشته اند چیست؟/نما
تغییر جنسیت قسمت سوم

Molecular & cell biology - Genetic - تغییر جنسیت قسمت سوم - زیست شناسی سلولی و مولکولی - ژنتیک - Molecular & cell biology
همه چیز درباره ترانس سکشوال ها( دو جنسی ها)

دیگر بدین منظور مهار کننده های محور هیپوتالاموس هیپوفیز است مثل دکاپپتیل که چیست دست
برچسب :