بسته جدید بیمه طلایی فرهنگیان در سال 94 ارایه می شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد فاتحی روز دوشنبه درنشست خبری اظهار داشت: از آنجا که هزینه خدمات پزشکی در سال های گذشته افزایش یافته و چون بیمه پایه سلامت در حال گسترش است بنابراین ضرورتی ندارد دامنه خدمات بیمه تکمیلی همانند گذشته داشته باشیم.

وی ادامه داد: در بسته اول این خدمات بیمه ای هزینه عینک ودندان پزشکی شامل می شود و به مرور در هر بسته میزان خدمات بیمه ای کاهش می یابد به این معنا که دربسته چهارم صرفا هزینه بستری پیش بینی شده است .

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: هم چنین درسال آینده اولویت کاری این وزارتخانه براساس سند تحول بنیادی نظام آموزشی بهسازی نیروی انسانی خواهد بود که شامل ارتقا معیشتی و رفاهی معلمان است.

معاون توسعه مدیریت و پیشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در سال 94 تا جایی که منابع و امکانات دولت اجازه دهد شرایط را به نحوی فراهم خواهیم کرد که معلمان تخصصی تر و حرفه ای بتوانند در فرآیند یادگیری مشارکت کرده و از امکانات رفاهی و معیشتی بیشتری برخوردار شوند.

بطحایی اضافه کرد: مقدماتی ترین اقدام در روزهای آغاز سال 94 این است که تمامی فعالیت های پراکنده به نحوی که بتواند در یاد دهی و یادگیری تاثیر داشته باشد متمرکز خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه یکپارچه سازی منابع می تواند اثربخشی اقدامات را مضاعف کند تصریح کرد: آموزش و پرورش همواره از نبود منابع کافی در رنج بوده که این اشکال در برنامه های این وزراتخانه تاثیر گذشته است.

وی ادامه داد: کمبود منابع به حدی است که در سال 93 وزارت آموزش و پرورش با کسری بودجه 1800 میلیارد تومانی مواجه شده است این در حالی است که 1400 میلیارد تومان دیگر نیز کسری از سال 92 و قبل از آن وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: ما به التفاوت هزینه و عائله مندی بازنشستگان در سال های 86 و 87 هنوز پرداخت نشده است و ما همچنین از سال 91 و 92 نیز بدهی داریم.

بطحایی یادآور شد: البته در کنار تامین منابع نیاز به یک مدیریت صحیح داریم زیرا اگر منابع به اندازه کافی تامین شود اما مدیریت درستی صورت نگیرد دچار نقص خواهیم شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: به همت نمایندگان مجلس در سال 94 از حیث منابع دولتی وضع آموزش و پرورش به مراتب بهتر از سال 93 خواهد بود و علاوه بر ردیف های بودجه در سال 94 حدود 21 درصد افزایش بودجه این وزارتخانه خواهد بود.

وی تصریح کرد: به استناد تبصره های بودجه پیش بینی می شود سال 94 سال خوبی برای آموزش و پرورش باشد زیرا در صورت موافقت شورای نگهبان قرار است یک و دو درصد از هزینه های شرکت های دولتی و بانک ها در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد که این مبلغ حدود 17 هزار میلیارد ریال خواهد بود.

بطحایی افزود: همچنین 2 هزار میلیارد ریال برای سرانه مدارس از محل جریمه کشف قاچاق سال آینده به آموزش و پرورش اختصاص می یابد و پیش بینی شده اعتبار 150 میلیارد ریال برای رفت و آمد دانش آموزان روستایی و استثنایی در نظر گرفته شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از موضوعات در حوزه رفاهی بیمه طلایی فرهنگیان است که از اردیبهشت ماه سال 93 قرارداد بیمه گذار قبلی منقضی شد و با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ قرارداد جدید منعقد شده است.

بطحایی ادامه داد: در ابتدا 330 مرکز این شرکت برای ارائه خدمات درمانی به فرهنگیان قرارداد منعقد کرده بودند که اکنون تعداد این مراکز درمانی به 8800 مرکز افزایش یافته است.

وی همچنین در مورد اسکان نوروزی فرهنگیان نیز گفت: در سال 94، 15 درصد شرایط و امکانات نوروزی به لحاظ کمیت در مقایسه با سال گذشته توسعه یافته و حدود 11 هزار مدرسه و 180 مرکز رفاهی در ایام نوروز پذیرای فرهنگیان هستند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تا سال گذشته تنها 17 هزار کلاس برای اسکان نوروزی در نظر گرفته شده بود اظهار کرد: برای سال 94 حدود 34 هزار کلاس با امکانات رفاهی مناسب پیش بینی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال 94 اصلاحاتی در مدیریت آموزش و پرورش صورت می گیرد و طرح یکپارچه سازی حساب مدارس به منظور کنترل هزینه های مدارس اجرایی می شود.

بطحایی همچنین درباره فوق العاده شغل معلمان نیز گفت: در آموزش و پرورش در چارچوب قانون خدمات کشوری تفاوت هایی با سایر کارکنان دولت داشته ایم که این تفاوت ناشی از بند 5 ماده 68 قانون است که فوق العاده شغلی برای کارکنان دولت تعیین کرده و تاکید شده با اصلاح ساختار نیروی انسانی این فوق العاده شغل توسط دستگاه ها پرداخت شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اجرای این بند قانونی از حدود دو ماه قبل برای آموزگاران اجرایی شده و برای سایر کارکنان، دبیران و مربیان پرورشی این وزارتخانه در روزهای آینده با رفع برخی مشکلات فوق العاده شغل در نظر گرفته می شود.


مطالب مشابه :


ثبت نام بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته کشوری

قابل توجه بازنشستگان ثبت نام بیمه طلایی فرهنگیان شرکت آتيه سازان حافظ نسبت به
مشکلات فرهنگیان برای دریافت خدمات و هزینه بیمه طلایی

های بیمه آتیه سازان حافظ در نام بیمه طلایی توجه به ثبتنام کرده
آغاز ثبت‌نام "بيمه طلايي " فرهنگيان بازنشسته در 11 استان از امروز

آغاز ثبتنام "بيمه طلايي بیمه آتیه سازان بيمه آتيه‌سازان حافظ از تاريخ اول
بسته جدید بیمه طلایی فرهنگیان در سال 94 ارایه می شود

بسته جدید بیمه طلایی فرهنگیان در سال 94 آتیه سازان سامانه ثبت نام الكترونيكي
بیمه طلایی فرهنگیان

بعد از ثبت نام و پذیرش شرکت آتیه سازان حافظ و طلایی شرکت آتیه سازان
فرهنگیان برای دریافت خسارت فعلا نیاز به الصاق هولوگرام روی دفترچه‌ها ندارند.

(بسم الله الرحمن الرحیم) =دبیربازنشسته و مدرس دانشگاه هستم . = (تحصیلات : کارشناسی ارشد الهیات
طی پنج سال تمامی ثبت‌نام کنندگان جدید به عمره مفرده اعزام می‌شوند.

( یک معلم ) - طی پنج سال تمامی ثبتنام کنندگان جدید به عمره مفرده اعزام می‌شوند. - - ( یک معلم )
حق ماموریت فرهنگیان مازندران از سال 91و کمک هزینه ازدواج و فوت از سال 90 پرداخت نشده است.

پیش ثبت نام اینترنتی ییمه آتیه سازان حافظ. پرداخت معوقات بازنشستگان فرهنگی تا نیمه
پرداخت مابه التفاوت فرهنگیان

با شرکت آتیهسازان منعقد بیمه طلایی را برای بازنشستگان 91 اولین سالی است
برچسب :