شیشه دو جداره چیست؟

تاریخچه پیدایش شیشه های دو جداره :

استفاده از شیشه توسط رومی ها در حدود هزار سال قبل از میلاد مسیح رایج بوده است و استفاده عمومی از آن نیز به حدود ۲۰۰ سال قبل باز می گردد که از آن زمان شیشه ها با ابعاد مختلف وارد زندگی عموم مردم گردیدند.

در سال ۱۸۶۵ میلادی صاحب یک مغازه شیشه فروشی در شهر نیویورک با ابتکار خویش حق ثبت و امتیاز بهره برداری از شیشه های عایق دوجداره غیر نفوذ در ایالت متحده را بدست آورد. او با مطالعه و آزمایش اثبات کرد که با استفاده از شیشه های دو جداره می توان از خروج گرما و سرمای داخل ساختمان به خارج جلوگیری کرد و هوای داخل محیط را بهتر محافظت نمود. پنجره های دارای دو یا چند جداره استاندارد، از اتصال دو یا چند شیشه که بطور موازی ئ در مقابل یکدیگر برای روی یک چهارچوب پروفیل آلومینیومی قرارگرفته اند تشکیل شده است.

امروزه دیوارهای خشتی و گلی ستنی جای خود را به دیواره های شیشه ای مرتفع براق و درخشان داده اند . این سطوح زیبای رنگی به گونه ای طراحی و اجرا شده اند که بخوبی می توانند در برابر سرما و گرمای محیط خارجی مقاومت کرده و ضمن حفظ زیبایی محیط ، آسایش و اطمینان را برای استفاده کنندگان به ارمغان آورند.

در صنعت معماری نوین ، دیوارهای ساخته شده از جنس شیشه های رنگارنگ رفلکس مورد علاقه و توجه زیاد استفاده کنندگان قرارگرفته است.

شیشه دو جداره چیست؟

شیشه دو جداره از به هم چسباندن یک یا چند قاب شیشه ای موازی برای به وجود آوردن یک واحد غیر قابل نفوذ تشکیل میشود.واصل آن برای به وجود آوردن محفظه ای همگن از هوای خشک یا با گاز که بین یک یا چند جداره پر میشود استوار است.


محفظه خالی همگن در بین دو شیشه با استفاده از پروفیل آلومینیومی ظریف ( (spacerکه از ماده رطوبت گیر( (desicanپر شده است ایجاد میگردد . بدین ترتیب میزان انتقال گرما وسرما ونفوذ سرو صدا به داخل ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش میابد.تزریق گازها به درون این محفظه خالی شیشه دو جداره را به یک عایق ایده آل حرارتی و صوتی تبدیل مینماید.این محصول که به صورت چشمگیری باعث کاهش اتلاف انرژی میشود یکی از مهمترین روشها برای ذخیره گرمایش وسرمایش و نیز کنترل صدا در ساختمانها میباشد

مزایای آکوستیکی شیشه های دو جداره:

آرامش

بلندی یک صوت با اندازه گیری انرژی امواجی که این صوت تولید می کند قابل اندازه گیری می باشد.این انرژی که به آن اصطلاحأ شدت صوت نیز گفته می شود با واحدی به نام (دسی بل)سنجش می گردد.آستانه شنوایی برای گوش انسان صفر دسی بل و شدت صوت 120 دسی بل بیانگر شدتی است که در آن از نظر فیزیکی درد قابل احساس است.امواج با شدت تا 60 قابل تحمل،از 60 تا 80 به بالا نا هنجار و در 120 دسی بل موجب نقص دستگاه شنوایی می گردد.

 

 

شدت صوت قابل قبول به شرح زیر است :

بیمارستانها 20 الی 50 دسی بل

اماکن مسکونی 30 الی 45 دسی بل

مدارس(کلاسهای درس)35 الی 40 دسی بل

ادارات 40 الی 50 دسی بل

با یک شیشه تک جداره سرو صدا را می توان تا 20   dbو با یک شیشه دو جداره  تا 31 db کاهش داد.

با بهره گیری از شیشه دو جداره مخصوص که مرکب از قاب آلو مینیومی و شیشه در ضخامتهای مختلف با فاصله هوای میانی پر شده از گاز مخصوص به نام سولفور فلوراید این امکان وجود دارد که صدا را به میزان 45db کاهش دهیم.

مراحل تولید شیشه دو جداره:

1-برش اتوماتیک شیشه

برش شیشه ها توسط دستگاه کاملأ اتوماتیک cnc انجام میگردد و قابل برنامه ریزی بودن این دستگاه امکان برش شیشه به اشکال مختلف را فراهم می سازد.

2-خم کاری قابهای آلومینیومی((spacer

قابهای آلومینیومی مورد مصرف در فرایند تولید شیشه های دو جداره ،با تنوع رنگ فراوان از آلیاژ مخصوصی ساخته شده که به راحتی قابل خم شدن است.این توانایی کمک میکند تا قاب به کار رفته در بین دو شیشه کاملأ یکپارچه بوده و از مصرف گوشه های پلاستیکی اجتناب شود.کلیه مراحل ساخت این قابها با توجه به ابعاد شیشه و به صورت کاملأ اتوماتیک انجام می شود وانتخاب ضخامت این قابها با توجه به ملاحظات فنی صورت میگیرد.

3-تزریق مواد رطوبت گیر

تزریق این مواد با توجه به خصوصیات زیر انجام می شود:

الف:میزان تزریق مواد توسط دستگاه انجام می شود.

ب:تزریقdesicant  در شرایط بسته و تخلیه شده از هوا صورت میگیرد تا قابلیت جذب رطوبت هوای بین دو جداره شیشه برای این ماده باقی بماند و این مواد قبل از استفاده اشباع نشود.

4-شستشوی شیشه

شستشوی شیشه در داخل دستگاه و با استفاده از مواد شوینده خاص و آب مقطر انجام شده و هر گونه اثری از چربی،از سطح شیشه برداشته می شود.

5-خشک کردن شیشه

شیشه در داخل ماشین خشک کن خشک می شود تا هیچ گونه لکه ای بر سطح شیشه باقی نماند.

6-سیستم نصب قاب آلومینیومی

مرحله شستشوی شیشه توسط اپراتور انجام شده و سپس شیشه وارد پرس می شود تا دو لایه شیشه بر روی قاب آلومینیومی پرس شود.

7-برداشت پوشش ((coating از روی ششیشه های رفلکتیو

در شیشه های رفلکتیو که به دلیل زیبایی و خواص ویژه میزان مصرف گسترده ای نسبت به سایر شیشه ها دارد ،چسبندگی مواد درزگیر به سطحی از شیشه که پوشش  آینه ای ((coating دارد بسیار پایین است و در کوتاه مدت این چسبندگی کاملأ از بین خواهد رفت.

شیشه خم چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

شیشه خم با استفاده از انواع شیشه های موجود در کشور پس از فرآیندهای قالب سازی در کوره های مخصوص با فرآیند گرمایشی منظم به اشکال و ابعاد گوناگون با قوس های مختلف تولید می شود.موارد استفاده محصول فوق در کلیه ساختمانهای تجاری،مسکونی،دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمانها بوده که در کلیه موارد قابلیت دو جداره ،سکوریت ،ویندو فیلم، ضد گلوله و لامینت شدن را نیز دارد.

در ساختمانهای مسکونی در مکانهایی که جهت زیبا سازی یا استحکام بنا از دیواره هایی به شکل خم استفاده می شود مهندسین همیشه نگران نور پردازی به قسمتهای خم ساختمان هستند که با تکنولوژی اخیر در فرآیند خم شیشه این مسئله به کلی رفع گردیده است.

در ساخت نمای بیرونی ساختمانها (فریم لس)ما میتوانیم از شیشه های خم در اشکال مختلف جهت زیبا سازی و ایجاد قوس های گوناگون استفاده نماییم.همچنین از شیشه های خم در دکوراسیون اخلی منازل ،ویترین داخلی و خارجی مغازه ها و فروشگاه ها،کلاهک های شیشه ای مسیر آسانسور ،پوشش استخرها،سقف پاسیو ،پارتیشن شیشه ای ،کیوسک اطلاعات ،ویترین های مدور ،نرده های شیشه ای و نور گیر ساختمانها جهت ایجاد زیبایی ،استحکام و جلوه های خاص استفاده می شود.

شیشه رفلکس reflective glass

ویژگی منحصر به فرد این نوع از شیشه انعکاس درصد بلایی از نور و حرارت خورشید و همچنین زیبا سازی نمای ساختمان و استتار داخل آن می باشد.

شیشه ایمنی tempered glass

شیشه ایمنی (سکوریت) که با معرض حرارت قرار گرفتن بسیار استحکام یافته در مقابل ضربه،کشش، باد، زلزله بسیار مقاوم بوده و در صورت شکسته شدن به قطعات کوچک بدون خطر مبدل می شود.

 

ویندو فیلم چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

ویندو فیلم یک پوشش نازک متشکل از چند لایه پلیمری است که هر کدام از لایه ها با هدف ایجاد خاصیت مشخصی طراحی گردیده و در قالب یک محصول با ضخامت متوسط یک دهم میلیمتر ارائه میگردد.

حجم عمده ای از تأثیر ویندو فیلم مربوط به کنترلی است که بر عبور اشعه های مختلف خورشید صورت

می گیرد و مانع ورود اشعه های مضر به داخل ساختمان می شود.با استفاده از ویندو فیلم شیشه ها بر اثر حوادثی نظیر زلزله و ضربه های شدید خرد نشده و مانع خسارتهای جانی و مالی می شود.با استفاده از ویندو فیلم ما می توانیم شیشه های نصب شده ساختمانها را به رنگهای مختلف حتی رفلکس تغییر نما داده و ایمن سازی نماییم.

معماری داخلی ساختمان

امروزه نقش شیشه و آینه در معماری داخلی بسیار اهمیت یافته به طوری که علاوه بر تأمین نور طبیعی ما قادریم به وسیله زیبا سازی داخلی ساختمان با طراحی و ایجاد نقوش کلاسیک و مدرن ،با سند بلاست و اسید کاری و ساخت کاشی آئینه ،سقف کاذب ،پارتیشن ،فلاور باکس ، لایت باکس ،طراحی ساده و رنگین بر روی درب های شیشه ای ،چوبی و پنجره ها ،استخر ،پاسیو ،شومینه ومختصات دیگر معماری ،زندگی پر از نور و زیبایی را به شما هدیه کنیم.

درب و پنجره پی وی سی و آلومینیومی بهینه شده

طبق تحقیقات به عمل آمده حدود 40 درصد از اتلاف انرژی موجود در ساختمانها از طریق درب و پنجره ها صورت میگیرد.در صورتی که در زمستان به قاب پنجره و شیشه آن دست بزنید خواهید دید که سرد است.و این دلیل تبادل حرارتی بین قاب پنجره وشیشه با فضای بیرون است .برای رفع این مشکل با استفاده از درب و پنجره پی وی سی و آلومینیوم بهینه شده به همراه شیشه دو جداره تبادل حرارتی از طریق درب و پنجره به حداقل ممکن خواهد رسید.

مزایا:

1-ظریف ، شیک و با دوام

2-مناسب با هر نوع شرایت آب و هوایی

3-قابلیت نصب شیشه های دو جداره و صرفه جویی در مصرف انرژی به میزان 60%

4-دارای بالا ترین ضریب ایمنی در برابر سرقت

5-عدم لرزش و ایجاد صدا به هنگام شدت باد و طوفان.

6-عایق در برابر انتقال گرما و سرما .

7-عدم نفوذ پزیری در برابر گرد و غبار و آلودگی هوآ.مطالب مشابه :


پنجره های دو جداره upvc

پنجره های دو جداره . آب بندی و هوابندی کامل، باز و بسته پنجره و تراز کردن
upvcچیست؟؟؟؟؟

7- ثابت کردن پنجره در محل (بدون آنکه پنجره بطور کامل باز سیستم در پنجره دو جداره upvc
تعمیر درب و پنجره upvc و پنجره دوجداره

تولید کننده انواع درب و پنجره دو جداره و شیشه های دو جداره و سه در موقع باز و بسته کردن. 2
پنجره upvc (یو پی وی سی) چیست؟ - پنجره های دوجداره upvc

در و پنجره های دو جداره و از نزدیک کردن شعله که با تنظیم مجدد به حالت اولیه باز
شیشه دو جداره چیست؟

شیشه دو جداره ۲۰۰ سال قبل باز می گردد که از پنجره های دارای دو یا چند جداره
مزایایی در و پنجره های دو جداره

یکی از شاخص‌ترین مزایای لمینیت کردن دو جداره را پنجره‌های خانه را باز
همه چیز درباره در و پنجره های UPVC یوپی وی سی دو جداره

در و پنجره های دو جداره از لحاظ کردن پروفیل یک ریموت پنجره های خانه را باز و
درب و پنجره UPVC

و تمیز کردن يراق آلات پنجره هایu.p.v.c قابليت باز شدن از دو سمت را و پنجره دو جداره UPVC.
برچسب :