ده حیوان جالب

دلیلی که به حیوانات، حیوان گفته می‌شود، وحشی بودن آنهاست. حیوانات به طور غریزی تلاش بسیاری برای بقای نسلشان می‌کنند. اکثر حیوانات فقط کارهایی را انجام می‌دهند که برای آزاد ماندن، زاد و ولد کردن، حفاظت از فرزندان، حفظ قلمرو و سیر کردن شکم با مواد غذایی مطلوب، ضروری هستند. حال بیایید نگاه مختصری به چند حیوان بسیار جذاب و دلفریب اما بی‌نهایت بی‌رحم و مهلک بیندازیم.

۱-بوزینه تنبل

بوزینه

یکی از جذاب‌ترین، شیرین‌ترین و خجالتی‌ترین پستانداران روی کره‌ی زمین است. به خاطر چشمان زیبایش، اکثر مردم دوست دارند که او را در آغوش گرفته و همچون خرس عروسکی نازش کنند. اما در کنار این چهره‌ی دلفریب، بسیار زهردار و سمی است. این سم را غده ای در آرنجش تولید می‌کند و اگر این سم خورده شود، معده درد شدیدی در شخص ایجاد می‌کند و اگر به موقع درمان نشود، شخص می‌میرد. همچنین این سم را بر روی بدن فرزندانش می‌مالد تا توسط حیوانات وحشی خورده نشود.

۲- خرس قطبی

خرس قطبی

وقتی یک خرس قطبی بر روی تکه یخ بزرگی قرار می‌گیرد و آن را بغل می‌کند، بسیار دلپذیر به نظر می‌رسد و گویی کودکی نوپا عروسکش را بغل کرده و در آرامش به سر می‌برد. این حیوان نرم و پشمالوی عروسکی، بزرگترین گوشتخوار آمریکای شمالی است که ۱۵۰۰ پوند وزن دارد و وقتی روی دو پایش می‌ایستد قدش تا ۱۰ فوت هم می‌رسد. همه ساله ۲۰ تا ۹۰ انسان مورد حمله‌ی این خرس‌های قطبی قرار می‌گیرند.

۳- پلاتی پوس (نوک اردکی)

اردک پستاندار

این موجود ماهی‌خوار آبزی با پوست ضخیم و کرکدار و دم پهنش، یکی از عجیب‌ترین پستانداران روی کره‌ی زمین است و چشمان ریزش آنچنان دلفریب‌اند که هر انسانی از دیدن آنها تصور می‌کند که بی‌خطرترین موجود عالم است. این موجود آبزی دارای دو ویژگی بارز است: اول اینکه دارای نوک اردک مانندی است و بیشتر از غذاهای قالب منقارش استفاده می‌کند. دیگر اینکه در هر کدام از پاهای باریکش زهری برای حمله به دشمن پنهان است. این سم برای حیوانات کوچک کشنده است ولی برای انسان‌ها فقط زجرآور است.

۴- شمپانزه

شمپانزه

شمپانزه تنها پستانداری است که از لحاظ دستان، عملکرد مغز و حالت‌های صورت شبیه انسان است و حتی برای مدتی به عنوان انسان‌های اولیه شناخته می‌شد. یکی از تفاوت‌های مهم بین شمپانزه و انسان، اسکلت‌بندی ماهیچه‌هاست. امروزه شمپانزه‌های زیادی تحت تعلیم قرار می‌گیرند و گاهی آسیب‌های شدیدی مثل له کردن دست، پاره کردن صورت و شکستن استخوان‌ها، بر مربیان خود وارد می‌کنند، زیرا قدرتشان ۵ برابر قدرت انسان است.

۵- دلفین دهن باریک

دلفین دهن باریک
دلفین‌ها از لحاظ هوش، ارتباط برقرار کردن با یکدیگر، توانایی یادگیری، بازی کردن و … شبیه انسان‌ها هستند، شاید به همین علت است که همه عاشق آنها می‌شوند. حتی در اقیانوسها نیز توسط جانوران دیگر مورد احترام واقع می‌شوند و در مواردی دیده شده که کوسه ماهی‌های غول پیکر از آنها می‌ترسند. این ماهی‌ها گاهی چنان خشن می‌شوند که حتی نوزادشان را می‌کشند و یا معلول می‌کنند. گاهی نیز برای سرگرمی نهنگ‌ها را کشته و با جسد آنها بازی می‌کنند.

۶- اسب آبی

اسلب آبی

راز جذابیت اسب آبی، گوشهای کوچک و چشمان کشیده‌اش بوده که باعث می‌شوند او را مهربان و آرام جلوه دهند. اما همه ساله انسان‌های زیادی را بخاطر وارد شدن به قلمروشان می‌کشند و با اینکه ۸۰۰۰ پوند وزن دارند اما به راحتی می‌توانند ۲۰ مایل را در ساعت طی کنند. به خاطر داشتن فک خیلی قوی و دندان‌های سگ مانند که هر کدام ۱۰ سانتی متر طول دارند، بهتر است با آنها شوخی نکنید. این حیوان گیاه‌خوار است و گوشت نمی‌خورد، اما اگر عصبانی و تحریک شود، حمله کرده و فرد را می‌کشد.

۷- فیل

فیل

یقینا فیل‌ها موجودات شگقت‌انگیزی می‌باشند. بسیار صلح طلب، مهربان و دوست داشتنی هستند و حتی دیده شده وقتی همسر یا فرزندشان می‌میرد، گریه می‌کنند. اما گاهی بسیار خطرناک شده و مربیان خود را در باغ وحش می‌کشند. مسئله‌ی اصلی، اندازه و قدرت آنهاست و اگر فیلی عصبانی شود از پاهای قوی یا عاج‌های تیزش برای حمله کمک می‌گیرد. در فصل جفت‌گیری، میزان تستسترون فیل نر افزایش یافته و این افزایش باعث خشونت و حمله‌های بی‌دلیل و غیر قابل کنترل وی می‌شود.

۸- سنجاب

سنجاب

این موجود دوست داشتنی و ناز، از نوک بینی تا دمش به ۶ پوند می‌رسد ودر مناطق زیادی از جهان وجود دارد. ولی متاسفانه حاوی بیماری هاری است که ممکن است آن را به فردی منتقل کند. و اگر این بیماری به موقع درمان نشود یا از آن غفلت شود، به قلب و اعصاب صدمه زده و در نهایت منجر به کما یا مرگ شخص می‌شود.

۹- قو

قو

قوها موجودات بسیار زیبا و جذابی هستند و بدن بسیار نرمی دارند. آنها همچنین والدین بسیار مسئولیت پذیری هستند و تا آخرین لحظه از فرزندانشان مراقبت می‌کنند. این موجودات فقط وقتی تحریک شوند، وحشی شده و بی درنگ حمله می‌کنند. اما آن دسته از قوها که قادر به پرواز نیستند، بسیار تحت خطرند، زیرا اگر دشمن به آنها حمله کند، آنها را به زیر آب کشانده، تا غرق شوند.

۱۰- سفره ماهی طلایی

سفره ماهی

به خاطر ظاهر آرام و دلربایشان، در اکثر آکواریوم‌ها وجود دارند، زیرا باعث زیباتر کردن منظره ی آکواریوم می‌شوند. اگرچه محبوبیت آنها در بین انسان‌ها همچنان پابرجاست اما هیچ چیزی از خطرناک بودن آنها نمی‌کاهد و اگر عصبانی شوند، سریعا برای انتقام جویی، حمله کرده و سمی را که در بدن خود دارند، وارد پا، بازو، شکم و یا قفسه ی سینه ی شخص می‌کنند. پس از پخش شدن این سم در بدن، محل آسیب دیده متورم شده و درد طاقت فرسایی را ایجاد می‌کند. معمولا این زهر کشنده نیست اما اگر به بقیه بدن منتقل شود مشکلات بسیاری ایجاد کرده و گاهی منجر به مرگ می‌شود.


مطالب مشابه :


توصیه به مسافران نوروزی در خصوص سفر مسوولانه در قبال حیات وحش

محصولات ساخته شده از عاج فیل، استخوان حیوانات وحشی، صدف، لاکِ بقای آنها و راز طبیعت
ده حیوان جالب

حیوانات به طور غریزی تلاش بسیاری برای بقای تا توسط حیوانات وحشی راز جذابیت اسب
هنر دوران سنگی

راز هنر گلچین برای نشان دادن حیوانات در این غارها به کار برده نقش مهمی در بقای
تب شالیزار (تب بیجار)

را برای بقای این جوندگان و حیوانات وحشی مانند و به دنبال راز و رمز
سرآقاسید ، ماسوله ای دیگر

(حمله حیوانات وحشی پر رمز و راز، خود را به رخ اکوتوریسمی، بقای طبیعت بکر
نظریات تکاملی (داروینیسم و لامارکیسم)

مراتب بیشتر از حیوانات وحشی است به عنوان برای حفظ بقای خود و برای راز خوشبختی
ماداگاسکار و انقراض نسل حیوانات نادر

در تعداد حیوانات وحشی و افزایشی بقای گونه‌های محلی مانند راز
تکامل گیاهان زراعی

را که بقای گیاهان وحشی را در حتی ژنهای حیوانات به درون راز اين حضور را
تاریخچه کالیبر های ساچمه زنی

كشف راز شباهت کاهش شانس بقای گونه‌ها با رشد جمعیت حیوانات وحشی در مناطق
وضعیت زنان در فرایند تاریخ کهن و جدید(قسمت اول)

فرانسویان معتقد بودند که زن رفیق مار و شیطان است که برای بقای در قبایل وحشی زن اگر راز
برچسب :