نماینده مردم بروجرد در مجلس: واریز نقدی یارانه نان از ضروریات فراموش شده است

نماینده مردم بروجرد در مجلس:

واریز نقدی یارانه نان از ضروریات فراموش شده است

 

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: با افزایش قیمت نان در کشور یارانه نقدی این کالای ضروری خانوارها به حساب آنها واریز شود.

 

لایحه رفع موانع تولید در راستای استفاده بخش کشاورزی از مزیت‎هاست


به گزارش خبر بروجرد

بهرام بیرانوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد گفت: مطابق قانون دولت موظف است، یارانه افراد با درآمد بالا را قطع و این منابع را برای جبران هزینه‌های ناشی از افزایش قیمت نان به حساب خانواده‌های کم درآمد واریز کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در رابطه با افزایش کیفیت نان همزمان با افزایش نرخ آن عنوان کرد: با اجرای فاز دوم طرح هدفمندسازی یارانه‌ها مقرر شد در حین آزادسازی قیمت حامل‌های انرژی، منابع حاصل از این افزایش قیمت‌ها برای عموم مردم هزینه شود و به دست آنها باز شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای فاز دوم طرح هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: آزادسازی قیمت‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که براساس قانون بودجه سال 93، دولت باید یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند، اما با وجود اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و برخلاف قوانین مصوب هنوز هم به بسیاری از خانواده‌های پردرآمد یارانه پرداخت می‌شود.

بیرانوند با تأکید بر اجرای صحیح قوانین هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: اگر یارانه خانوارهای پردرآمد قطع شود، دولت می‌تواند از محل صرفه‌جویی این یارانه‌ها هزینه‌های ناشی از افزایش قیمت نان را جبران کند و مازاد قیمت آن را به حساب خانواده‌های کم درآمد واریز کند.

وی با تشریح هدف دولت از افزایش قیمت نان ادامه داد: جبران بخشی از هزینه‌های نانوایی‌ها از جمله اهداف قابل قبول دولت در آزادسازی نرخ نان است، اما نباید از فشار اقتصادی که به افراد کم درآمد وارد می‌شود، را از یاد برد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید راه‌اندازی نانوایی‌های آزادپز منجر به حذف نان با نرخ دولتی شود و میزان سنجش افزایش قیمت‌ها درآمد خانوارهای با درآمد بالا باشد.

این مسئول با گلایه‌مندی از کیفیت نامطلوب نان در بسیاری از نانوایی‌ها افزود: طبق شواهد افزایش قیمت نان موجب افزایش کیفیت این کالای مورد نیاز مردم نشده است و همچنان عمده شکایات مردم به عدم بهبود کیفیت نان برمی‌گردد، درحالی که به وضوح پیدا است، دلیل اصلی افزایش قیمت‌ها جبران هزینه‌های تولید شامل دستمزد، بهای آب و برق مصرفی، اجاره محل است و بعید است، به ارتقای کیفیت نان ارتباط چندانی داشته باشد.

بیرانوند با اشاره با مصوبه اخیر دولت برای راه‌اندازی نانوایی‌های که به صورت آزاد پخت می‌کنند، عنوان کرد: به نظر می‌رسد، این اتفاق در برخی نقاط کشور افتاده است، اما این اقدام نباید موجب حذف کامل نانوایی‌هایی شود که با نرخ دولتی نان می‌پزند.

وی با تاکید بر عدم اجبار مردم به تهیه نان از نانوایی‌های آزادپز افزود: دولت می‌تواند این‌گونه نانوایی‌ها را در مناطق برخوردار مستقر کند، چرا که دلیلی ندارد، خانواده‌های پردرآمدی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند، از نرخ نان دولتی استفاده کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با احتساب و بخش‌بندی صحیح مناطق محروم و دارا می‌توان در مناطقی که از لحاظ مالی ضعیف هستند، چنین نانوایی‌های دولتی احداث کرد و در مناطق با وسعت مالی از نان با نرخ آزاد بهره برد


مطالب مشابه :


فروش انواع کتونی برند آدیداس نایک کلمبیا پوما به قیمت عمده

کتونی - فروش انواع کتونی برند آدیداس نایک کلمبیا پوما به قیمت عمده - فروش کفش اسپرت کتونی
عرضه انواع کفش اسپورت خارجی به قیمت عمده

عرضه انواع کفش اسپورت خارجی به قیمت عمده کتونی سالنی کفش سالنی نایک تیمپو
کتانی تن تاک

کتانی تنتاک قیمت فروشگاه فشار قیمت لاغر لاغری کتونی ما محصولات نایک ساعت اتاق
توزیع سیب و پرتقال به قیمت دولتی ازفردا در بروجرد آغاز می شود

خبر بروجرد - توزیع سیب و پرتقال به قیمت دولتی ازفردا در بروجرد آغاز می شود - جدیدترین خبرهای
مراکز خرید در تهران

کلاس قیمت: متوسط کفش مجلسی و بعضا کتونی اختصاص داره و به نظر من نایک و همه
میوه شب عید توسط17 کانکس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری بروجرد عرضه می شود

توزیع سیب و پرتقال به قیمت دولتی ازفردا در بروجرد آغاز می شود ;
نماینده مردم بروجرد در مجلس: واریز نقدی یارانه نان از ضروریات فراموش شده است

خبر بروجرد - نماینده مردم بروجرد در مجلس: واریز نقدی یارانه نان از ضروریات فراموش شده است
خروس جوجه کشی

به همین دلیل چند عدد خروس با قیمت 300تا400میدان زده خوب برای جوجه کشی کتونی های جدید نایک
برچسب :