نحوه تکنیک زدن در بازی و آموزش های بازی

نحوه تکنیک زدن در بازی و آموزش های بازی

1369302701751.jpg
چند تا از دوستان خواسته بودن این رو براتون آماده کنیم و من چند ساعت نشستم تا براتون بنویسمش.

این آموزش مربوط به تکنیک های سخت نیست و بیشتر پر کاربرد ترین ها و آسون ترین ها رو براتون میزاریم در سطح خودمون و بازی.شما نیز میتوانید در قسمت نظرات بقیه تکنیک ها را بگویید تا ما پست را بروز کنیم و هر چه بشتر کمک کنید پست جامع تری و کامل تری مشاهده خواهید کرد.منتظر یاری شما هستیم.

2 ویدئو اضافه شد

qwer12

اول اینکه به setting بازی بروید و دکمه ها را مانند مقابل تنظیم کنید.بقیه رو کار نداشته باشید.بیشتر باید روی چیز هایی که با خط قرمز دورشون کشیدیم دقت کنید.برای این کار شما حتما نیاز به دسته شوکدار یا joy sticks دارید.برید در free traning بازی و کار رو شروع کنیم.اول یک تیم را انتخاب کنید.

game plan بازی رو باز کنید و با دکمه start مثل شکل به ترکیب حریف در گیم پلن حریف که فقط یک دروازبان هست بروید.اگه میخواید گیج نشید بگم که وقتی رفتید تو ترکیب بازی در تمرین نوشته سمت پچ press start to switch sides.شما استارت رو بزیند تا تو ترکیب حریف برید.حالا فلش شما در تکیب مقابل میره و با زدن دکمه ۴ یا به قول خودمون مربع چهار گزینه میاد رو بازیکنی که انخاب کردید.دو بازیکن دفاع حریف را یکی یکی انتخاب کنید با مربع و participation را بزنید تا رنگ بازیکن روشن شه.اگه دوست دارید چند بازیکن بایرید تو زمین روی هر کدام از بازیکنان دلخواه همین کار را انجام دهید.

Copy of qwer123

سمت چپ + R2:

حالا به بازی بروید و وقتی بازیکن حریف وارد شد و برای گرفتن توپ از شما حمله ور شد R2 و جهت مخالف حریف را بگیرید.میبینید که بازیکن توپ را به سمت عقب میکشد تا ریف نتونه بگیرش.این حرکت معمولا برا کسایی خوبه که تکل میزنن.شما با این کار نمیگزارید توپ از پاتون جدابشه.

حالا شما به سمت دروازه خود آرام آرام بروید و در همان جهت که جهت چپ در نظر میگیریم دروازه خودمون رو ، R2 و همان جهت را بگیرید.یعنی R2 و سمت چپ.میبینید که همان حرکت قبلی را میروید ولی بجای اینکه روی شما به دروازه خودتون باشه روتون به دروازه حریفه وی دارید عقب عقب برمیگردید.

سمت بالا + R2:

با این حرکت توپ را با در کنترل گرفتن به سمت بالا میکشید تا توپ از پاتون زده نشه.این حرکت برای وقتی خوبه که میخواهید یار های نزدیکتون تغییر جهت بدهند و به جلو بروند تا شما به آن ها پاس بدهید.

سمت پایین + R2:

مثل حرکت قبلی ولی در جهت مخالف.اون بالا توپ رو میبرد این پایین.

R2 تنها:

بدون این که جهتی بزنید فقط R2 را بگیرید.برای این کار نیاز به بازیکن خوب مثل نیمار دارید.میبینید که حرکت دریبلینگ نیمار که پاشو بالای توپ تکون میده انجام داده میشه.

R2 + R1:

وقتی حریف روبروی شماست با این حرکت پا عوض میکنید.برای اینکار شما نیاز به بازیکن خوب مثل رونالدو دارید.

جهت به سمت حریف + R1 + R2:

وقتی بازیکن حریف روبروی شماست با این حرکت توپ را از لای پای بازیکن حریف البته اگه داره به سمت شما حمله ور میشه ، میتوه رد بکنه یا دریبل دو طرفه بده.وقتی حریف با فاصله روبروی شماست اینکار غیر ممکن است و باید نزدیک به شما باشه و کنترل کامل نداشته باشه.برای این حرکت نیاز به بازیکن خوب مثل نیمار دارید.

حرکت کامل نیمار:

اول روبروی حریف بایستید (گوشه باشید رو به دروازه حریف بهتره) ، سپس R2 خالی را بزنید بدون دکمه ای.حرکت نیمار که با توپ انجام میده رو میبینید.سپس وقتی بازیکن حریف کمی به شما نزدیکتر شد R1 + R2 و جهت سمت حریف را بزنید تا از لای پای حریف تو رو رد کنه و چون نیمار explosive power و dribble speed بالایی داره میتونه دریبل کنه.البته بگم که این حرکت روی دو بازیکن پپه و پیکه امکان پذیر نیست.

123456qwert

سمت راست R3 + جهت حرکت مخالف:

با انجام دادن این کار بازیکن توپ را به سمت عقب برده با یک پا و با پای دیگر به سرعت به جلو.این یکی از حرکت های رونالدو هست که خود این بازیکن به خوبی این حرکت رو قادر به انجام هست.برای اینکار شما باید تند و همزمان این دو دکمه را فشار دهید.

سمت چپ R3 + جهت حرکت مخالف:

اگر شما به جهت حرکت شما به سمت چپ است شما آموزش قبلی را برعکس انجام دهید.

qwerty

حرکت اینیستا:

جهت دروازه حریف + R1 + جهت سمت بالا R3

حرکت یکپا دوپا به قول خودمون یپا دوپا که اینیستا این حرکت رو بخوبی انجام میده رو بهتون میگیم.برای این کار شما باید اول R1 و جهت سمت حریف را بگیرید سپس هر دو را ول کرده و بلافاصله جهت سمت بالا R3 را بزنید سپس دوباره R1 و جهت قبلی را بگیرید.تا بازیکت حریف دریبل بخوره.دریبل دادن با این حرکت هم حرفه ای و هم آسان است.

جهت دروازه حریف + R1 + جهت سمت پایین R3

آموزش بالا رو با حهت های برعکس انجام دهید. برای هر دو طرف چپ و راست قابل استفاده است و توانایی دریبل در هر دو طرف را دارید.

نکته: برای انجام تمامی حرکت اگر چراغ شوک شما روشن است همون Mode با جهت چپ و بالا و راست و پایین میتوانید بجای L3 استفاده کنید.اگه روشن نباشه انجام حرکات امکان پذیر نیست.یک چیز دیگه اینکه نیاز نیست دکمه ها را رو به داخل فشار دهید.

wer123456789

R2 تنها (خالی) + دوبار پشت سر هم گرفتن R3 به سمت حریف:

R2 را بگیرید بدون گرفتن هیچ دکمه ای سپس سمت حریف (شوک سمت چپ یا R3) را دوبار پشت سر هم بزنید.میبینید که کمی توپ از پای شما فاصله گرفته و در همان لحظه شما قادر به شوت یا سانتر بهتر خواهید بود.این حرکت برای زمانی خوب است که ایستاده اید و میخواهید دریبل بزنید و وقتی میبینید حریف دریبل نمیخوره این حرکت را انجام دهید تو از پاتون فاصله گرفته و شما قادر به سمت زیبا هستید.

R2 تنها (خالی) + دوبار پشت سر هم گرفتن R3 به سمت بالا:

با این کار شما یک پا دوبای آرام زده ولی بدون دریبل و یک نوع حرکت نمایشیه تا دریبلینگ

R2 تنها (خالی) + دوبار پشت سر هم گرفتن R3 به پایین:

این حرکت آموزش بالا رو به صورت برعکس میره.دفعه قبلی یپادوپا به سمت بالا بود حالا به سمت پایینه.

سانتر خوب:

وقتی در حال دویدن هستید با زدن دایره یا ۲ سانتر میکنید و با زدن دوبار دایره یا دکمه ۲ دسته سانتر پایین تری خواهید رد و معمولا رو به بیرون خواهد بود.برای زمانی خوبه که شما اگر سانتر کنید خوب نیس و گل نمیشه و نزدیک به دروازه در گوشه هستید و با زدن دوبار دایره پشت سر هم سانتر کوتاه تری خواهد کرد.این نوع سانتر برای مسی مهاجم بارسا خوبه تا بتونه هد بزنه.

زدن سه بار دایره: با زدن سه بار دایره یا ۲ شما قادرید سانتر زمینی محکم بیندازید به طوری که به مهاجم شما برسه و دفاع غافل بمونه بعضی موقع ها هم رو به بیرون میندازه.

فشار دادن رو به داخل L3 + R3:

اگر همزمان با یک بازیکن خوب و تکنیکی این دو دکمه را رو به داخل فشار دهید بازیکن توپ را لای پای خود گرفته و به سمت بالای سر خود پرتاپ میکند و از بالای سر حریف میتوانید این دریبل را بزنید.

کشیدن ۳۶۰ درجه شوک سمت چپ یا R3:

با این کار بازیکن پا عوض میکنه.

گرفتن جهت + کشیدن جهت شوک R3:

با این کار بازیکن شما در حال حرکت پا عوض میکنه ولی به کیفیت و کنترل کاملتر R1 + R2 تنها نمیرسه.

گرفتن جهت + کشیدن مدام به طور ۱۰۰۰۰۰۰ درجه R3:

با این کار شما هم حرکت میکنید و هم پشت سر هم پا عوض میکنید.اگه جهت عقربه های ساعت پا عوض کنید همون مدل تو بازی پا عوض میکنه و اگه مخالف جهت عقربه های ساعت انجام دهید همون مدل پا عوض کردن در بازی رو قادر به مشاهده خواهید بود.برای اینکار شما باید شوک R3 را تاب بدهید.

شوت + R2:

با گرفتن این دکمه ها شوت شما به صورت بغل پا خواهد بود و برای تک به تک ا مناسبه.مثلا وقتی تک به تک میریم با رونالدو بعضیا رو خراب میکنه و برای بهتر زدن در ضربات نزدیکش با R2 امکان گل زدن خیلی بیشتر میشه.فقط سعی کنید زمینی بزنید بهتره.

سانتر + R2:

با انجام این حرکت سانتر شا به صورت تکنیکی و بغل پا خواهد بود و زاویه آن بیشتر است.یعنی از بالای سر بازیکنان حریف گزشته و بر روی سر یارتون فرود میاد توپ.

پاس + R2:

با این حرکت شما پاس میدهید ولی آرام تر و دقیق تر.ممکنه توپ از پای شما زده بشه ولی برای دقت در پاس عالیه و به صورت بغل پا پاس میده.

شوت + L2:

با این حرکت شما یپ به دروازبان میزنید (از بالای سردروازبان) به طوری که نمیتونه بگیره ولی ممکنه گل نشه.

شوت + L1:

این حرکت نیز چیپ هست و برای زمانی خوبه که دروازبان خوابیده یا کنترل کامل برای گرفتن توپ نداره و یا از توپ دوره.اگه به دروازبان نزدیک هستید و اون هنوز نخوابیده برا گرفتن توپ شما اگه این دکمه را بزنید راحت میگیرش.

پاس دادن به یار سپس گرفتن R1 تنها:

با این حرکت شما وقتی به یار خود پاس میدهید از لای پای یارتون رد میشه (زمان که فلشتون روی همون اره و خودتون همون بازیکن که پاس بش داده میشه هستید) و به یار دیگری ممکنه برسه.حرکت نمایشه برای گول زدن حریف یا رخش بهتر با بازیکن خود زمانی که پاس را در یافت میکنید.

گرفتن جهت سمت یار R3:

اگه متوجه نشدید بگم که وقتی یارتون جلو نمیره (مشکل بد pes که یار ها موقع حمله جلو نمیرن) شما مثلا یارتون پایین هست.جهت پایین R3 یا همون شوک سمت راست رو به پایین میزنید و یارتون جلو میره (یه فلش بالا سرش میاد) سپس میتونید بش پاس بدید.برای کم شدن دفاع های جلوی رویتون هم خوبه (گول زدن) و مثلا وقتی یارتون بالاتونه شوک سمت راست را به طرف بالا بکشید تا یار بالاییتون جلو بره یا عقبتونه عقب رو و جلو هم همینطور.البته بگم که باید R3 را به داخل فشار دهید و بکشید.یعنی همون شوک سمت راست رو به داخل فشرده و به ست پایین بکشید و ول کنید.باید حتما رو به داخل فشارش بدید.

عوض کردن یار زمانی که توپ دست شما نیست (همون سبک Off the Ball) :

وقتی میخواهید سانتر کنید یا اوت بیندازید یا در خطا ها برای بازیکن مشخصی دقیق بفرستید با کشیدن R3 به سمت راست یار عوض میکنید.اگه بازم یار رو خواستیاد عوض کنید جهت های دیگه R3 رو بزنید ولی اول کحت راست شوک راست یا همون R3 رو بزنید.بعد با گرفتن همون سمت راست R3 میتونید بازیکن ضربه زن باشید.وقتی اینکارو کردید شوت نمیتونید بکنید و باید یا پاس بدهید یا سانتر کنید تا خود کامپیوتر به شما پاس دهد(یار خودتون بهتون پاس میده).

دفاع کردن و کار های تیمی و استراتژی:

این پست رو بعدا هم کامل تر میکنم.فقط بگم که گرفتن دکمه ضربدر و مربع یا ۳ و۴ با سرعت R1 رو بلدید که.در pes2013 اگه اینکار رو بنید یاراتون جلو میان و پشتتون خالی میشه و ممکنه از بالای سرتون حریف به یاراش پاس بده و سر انجام گل خوردن.خیلیا اینطور گل میخورن.راهش اینه که وقتی یه بازیکن میخواد دریبلتون بده نرید تو پاش ا منتظر واکنش شماس.شما ضربدر یا دکمه ۳ رو بزنید تنها تا جلوی پاش وایسه و اجازه دریبل زدن شما رو نده بازکنتون.اگه واکنشش رو عوض نکرد و به جلو رفتن آروم به سمت شما ادامه داد شما میتونید مربع یا همون ۴ رو بگیرد.تا بازیکن دیگرتون توپ رو یهو از پای حریف در بیاره.راه دیگش اینه که شما همون ضربدر رو بگیرید و تا کنترل بازیکن حریف کمتر شد یا پیید یهو R1 رو نیز بگیرید تا بازیکنتون بره تو پاش و توپ رو ازش بگیره. سبک دفاعیه من اینه که مربع رو میگیرم و خودش هی یار نزدیکتر رو عوض میکنه و با یار دیگم یار حریف رو میگیرم تا نتونه بش پاس بده.بعد حریف که کاری نمیتونه بکنه یا پاس میده میگیرمش یا دریبل میزنه که با عوض کردن یار میتونید جلوشو بگیرید.من با اینکار اصلا گل نمیخورم از حریف مخصوصا سوپراستار که سخت ترین لول بازی هست.

استراتژی و گیم پلن:

پس از رفتن به گیم پلن یا همون ترکیب پایین چندیدن عکس مربی میبینید.اینها ین و گونه مشه ازشون استفاده کرد؟وقتی روی مربی اول که ترکیب اصلیه ضربدر میزینیم ندیدن گزینه میاد.حالا میگیم چین:

Quick Counter: کویک کانتر سبک زد حمله هست که برای تیم های سرعتی خوبه.تیم رئال مادرید روی این نوع استراتژی هست.

Possessions Game: پوزیشنزگیمز سبک پاسگاری و جابجایی بازیکنان هست و برای تیم هایی که پاسور خوب دارن.مثلا تیم بارسلونا که استراتژیش همینه.

All out Defence: آل اوت دفنس یه سبکیه برای دفاع زیاد.یعنی بیشتر یارای شما دفاع میکنن.

All out Attack: آ اوت اتک سبک حمله همه جانبه هست و بیشتر بازیکنان شما حمله میکنند.

Long Ball: لونگ بال سبک سانتر هست برای بازیکنانی که سانترمیکنن و هوایی بازی میکنن و سبک پاس بلند در کل.

Standard: سبک استاندارد سبکیه که شما میتونید جزئیات رو خودتون مشخص کنید که میتونید کم یا زیادشون کنید:

Player Support: سبک پشتیبانی از بازیکنان هست و مثلا اگه یه بازیکن گیر افتاده بقیه میان کمکش.البته اگه زیادش کنید ممکنه ضرر هم ببینید و بعضی جا های زمین خالی بشه و فرصتی برای حریف بشه برای حمله.

Support Range: ساپورت رنج سبکیه برای محدوده ساپورت بازیکنان.

Position Switch: جابجایی بازیکنان هست که میتونید کم یا زیادش کنید.مثلا اگه میخواهید بازیکنتون تغیرر مکان نده مثلا از راست به پ نره کمش کنید و اگه میخواهید بازیکناتون تغییر مکان دهند زیاد کنید.

Attacking Style: نوع حمله شمست که اگه زیادش کنید حمله شما به صورت باز خواهد بود وبازیکنان از هم فاصله میگیرند و اگه کمش کنید بازیکنان نزدیک هم هستند و برای پاس کوتاه خوبه تا مثلا حمله فشرده تری داشته باشید.

Pressing: سبکیه برای پرس کردن و هر ه زیاد تر بشه میتونید بیشتر پرس کنید و با محاجمان خود از پاسگاری حریف یا جلو رتنشون جلو گیری کنید.اگه سبک حریف لونگ بال هست خوب نیس چون بد طور بهم میریزن یاراتون.

Defence Line: خط دفاعی شما رو مشخص میکنه.هر چه بیشترش کنید خط دفاعی شما جلو تر هست و هر ه کمتر خط دفاعی شما عقب تر هست.مثلا بعضیا میگن چرا دفاعام همش جلو هستن و با یه پاس عمقی کارمون تمومه؟شما با کم کردن این سبک دفاعاتون از توپ جا نمیمونن.

Compactness: میزان فشردگی بازیکناتون هست.اگه بیشتر بشه بازیکناتون از هم فاصله میگیرن و کمنر بشه بایکناتون فشرده تر میشن.خودم روی شماره ۱۰ تنظیمش میکنم.

چگونگی استفاده از ترکیب های شماره ۲ ، ۳ و ۴:

اگه دقت کرده باشید میگید این بقیه ترکیب ها چین؟ چه بدرد میخورن؟ این ها ترکیب های دوم و سوم و چهارم شما هستن که میتونید در حین بازی ازشون استفاده کنید.مثلا ترکیب دوم شما روی دفاع همه جانبه هست.شما با زدن

چیدن بازیکنان بر اساس:

ببینید بعضی وقتا حوصله ندارید بازیکنان پر قدرت تیم رو پیدا کنید یا مثلا یه بازیکن تو پست اصلیش ۸۰ هست ولی مثلا در یه پست دیگه میشه ۹۰ ولی ما نمیدونیم و این ۱۰۰% بهتر هست برای بازیکن و بهتر بازی میکنه.ما پست بهتر ان بازیکن رو نمیدونیم.برای اینکار ما چند راه بهتون میگیم. به قسمت پایین گیم پلن رفته و قسمت Tactical Assistance بروید و گزینه آخر یعنی Auto Lineup Select بروید.۴ گزینه میبینید که اولی Unedited بعدی By Form و بعدی No preference هست و آخری By Ability هست.گزینه اول آن ادیت یعنی بدون تغییر هست.دوم بای فرم یعنی بر اساس فرم و آمادگی بازیکنان هست.یعنی بازیکنانی که آماده ترن رو به بازی میاره.ممکنه ضعیف بیاره ولی آمادن و برای مسترلیگ خوبه برای اینکه بازیکنان خسته بیرون برن.سومی No preference هستش بر اساس هم قدرت میچینه هم برا اساس امادگی.یعنی اماده ترین و قوی ترین بازکنان رو میاره (بهترین بازیکناتونو).آخری بر اساس قدرت هست By ability و برای بازی دوستانه یا حریف های قدر وبه و کاری به خستگی و آمادگی نداره و فقط قدرت بالا ها رو میاره.توجه کنید که فقط قدرتا رو تنظیم میکنن و آمادگیا رو.ترکیب نمیینه.شما اول ترکیب مورد نظور رو بچینید سپس یکی از این گزینه ها را با زدن ضربدر یا ۳ دسته انتخاب کنید.وقتی تیک روی اساس ها اومد مثا زدید رو بر اساس قدرت تیک روش اومد با کلیک سپس دایره یا همون ۲ رو بزنید تا برگردید.باید حتما تیک روشون باشه.

ویدئو جدید و کوتاه از تکنیک ها:

http://www.aparat.com/v/Xerbf

ویدئو کاملتر:

http://www.aparat.com/v/sZndJ

راهنما: روی لینک ها کلی کنید تا به آپارات منتقل شوید.


مطالب مشابه :


سلام

تکنیک های pes و fifa - سلام - - تکنیک های pes و fifa. شما و اموزش برای کسانی که تازه باpesوfifa
دانلود نسخه ی نهایی pes2014

تکنیک های pes شما و اموزش برای یکی دیگر از قابلیت های جدید بازی PES 2014 این است که وقتی
سلام

تکنیک های pes و fifa شما و اموزش برای کسانی که تازه باpesوfifa اشناشده زده ام.جهت نا رضایتی در
راهنمای دسته درfifa12

تکنیک های pes و fifa شما و اموزش برای کسانی که تازه باpesوfifa اشناشده زده ام.جهت نا رضایتی در
3تکنیک fifa13

تکنیک های pes و fifa شما و اموزش برای کسانی که تازه باpesوfifa اشناشده زده ام.جهت نا رضایتی در
آموزش تنظیمات کیبورد FIFA 14 مثل تنظيم PES

آموزش تنظیمات برای تنظیمات کیبورد fifa 2014 مثل pes باید دکمه های جهت نما در حالت
نحوه تکنیک زدن در بازی و آموزش های بازی

نحوه تکنیک زدن در بازی و آموزش های این آموزش مربوط به تکنیک های سخت آموزش(Tutorial) *PES 2014
برچسب :