خودروهای جدید ایران‌‌خودرو

شرکت ایران‌‌خودرو قصد دارد پس از گذشت چندین سال از تولید نخستین مدل سمند، نسل دوم این خودرو را با طراحی کاملا جدید و با تغییراتی در پلت‌فرم وارد بازار کند. مدل جدید سمند که P2 نامگذاری شد، از نظر بدنه شبیه آئودی A4 و بی‌ام‌وی سری 3 است.
مدل‌های جدید سمند مجهز به کلاچ الکترونیکی است، در این سیستم پدال کلاچ حذف شده و راننده بدون گرفتن کلاچ می‌تواند دنده را عوض کند. در این خودرو شکل بدنه، طراحی داخلی، قوای محرکه و سیستم تعلیق تغییر خواهد کرد. همچنین کیسه هوا، سیستم‌های صوتی و تصویری مدرن به همراه طراحی جدید کنسول و تزئینات داخلی در آن نصب خواهد شد. ایران‌‌خودرو قصد دارد در سال 2007 به همراه این مدل که مدل اصلی سمند است، مدل‌های سورن، کوپه، پردیس و سمند زوبین و سمند 86 را نیز وارد بازار کند.
سمند پردیس از جمله سه مدل سمند تولیدی است که با موتور xv7jp4 با 110اسب‌بخار قدرت در آینده به بازار عرضه می‌شود، این خودرو از نظر ظاهری با سمند معمولی بسیار تفاوت دارد. چراغ‌های جلو و عقب با استفاده از طرح لنز نوری و قرار دادن چراغ راهنما در آینه‌های بغل، همچنین رینگ و لاستیک اسپورت، زیبایی خاصی را به آن داده است. سمند زوبین هم از نظر ظاهری شبیه پردیس است اما از نظر موتور سمند زوبین دارای موتور xv9-j4z با قدرت 148اسب‌بخار قدرت است.
سمند سورن نیز با تغییرات بسیار بر روی سمند معمولی وارد بازار خواهد شد. این خودرو در کلاس خودروهای دو درب تولید می‌شود و موتور آن نیز از نوع xv7jpl3 است. همچنین این شرکت اوایل سال 83 و به منظور تکمیل سبد محصولات خود با شرکت سوزوکی ژاپن برای تولید خودروی گرندویتارا مدل 2005 به توافق رسید. تولید این خودرو در دو مدل دنده اتوماتیک و دستی دهه فجر امسال در شرکت ایران خودروی خراسان آغاز می‌شود. گرندویتارا خودروی دو دیفرانسیل است که قطعات آن به صورت منفصله از ژاپن وارد و در خط تولید شرکت ایران‌خودروی خراسان مونتاژ می‌شود.
از سویی دیگر پس از خروج پیکان از سبد محصولات ایران‌خودرو، شرکت سایپا توانست پراید را جایگزین پیکان کند، به طوری که این شرکت در برنامه تولیدی خود برای سال آینده تولید بیش از 400هزار دستگاه پراید را در برنامه دارد.
حال ایران‌خودرو قصد دارد خودروی ارزان‌قیمتی را جایگزین پیکانی کند که تاکنون نتوانسته جای خالیش را پر کند.
به همین منظور ایران‌خودرو با شرکت چری چین برای تولید خودرو‌های هم‌قیمت پیکان به توافق رسیده‌ و قرار است در صورت موفقیت‌آمیز بودن جواب تست خودروهای این شرکت، تولید خودروی چینی در ایران خودرو به صورت CKD (قطعات منفصله) آغاز شود. البته در مراحل بعد داخلی‌سازی این خودروها افزایش یافته و ایران‌خودرو قصد دارد بر روی پلت‌فرم آن خودرویی با نشان خود تولید کند. شرکت چری چین با ایران‌خودرو قراردادی امضا کرده است که براساس آن سالانه 100هزار دستگاه خودروی ارزان‌قیمت در ایران با قیمت 6هزار دلار تولید خواهد شد. این دو شرکت برای تولید دو مدل 21S و 15A به توافق رسیده‌اند که تولید مدل 15A تا ماه آینده آغاز خواهد شد.
پژو 307 صندوق‌دار محصول بعدی شرکت ایران‌خودرو است. این خودرو از نظر ابعاد بین 206 و 405 قرار دارد و در دو تیپ صندوق‌دار و هاچ‌بک تولید خواهد شد. همچنین ایران‌خودرو در حال مذاکره با پژو فرانسه برای استفاده از پلت‌فرم پژو 307 برای طراحی مدل جدید سمند است.
همچنین شنیده می‌شود تولید پژو 307 بر روی پلت‌فرمی مشترک از PSA پژو سیتروئن خواهد بود که به واسطه آن شرکت سایپا C4 صندوق‌دار و ایران‌خودرو نیز پژو 307 صندوق‌دار را بر روی این پلت‌فرم تولید می‌کند. ظاهرا مدیران عامل دو شرکت درباره ساخت و عرضه مدل جدید خودرو پژو 307 در بازار ایران طی دو تا سه سال آینده به توافق رسیده‌اند و قرار است برنامه جامع و کامل برای صادرات این خودرو به کشورهای دیگر نیز به اجرا درآید.
خودروی X11 گزینه بعدی شرکت ایران‌خودرو است. این خودرو در دو کلاس B و C به صورت دوگانه‌سوز و با قیمت کمتر از 7میلیون تومان تولید خواهد شد.
ایران‌‌‌خودرو در طول یک سال گذشته وعده تولید خودروهای ارزان بسیاری را به مردم داده که تاکنون هیچ کدام محقق نشده و تنها خودرویی که قرار بود با قیمت 7میلیون تومان به بازار عرضه شود، خودروی «روا» بود که این خودرو بعد از ورود به بازار قیمت آن به 8میلیون و 300هزار تومان رسید.
ال-90 یا تندر که اولین محصول مشترک بین ایران‌خودرو و سایپا است نیز طبق گفته مسوولان با قیمت 6هزار و 750یورو به بازار عرضه خواهد شد اما به گفته بسیاری از کارشناسان قیمت این خودرو نیز مانند سایر خودروها پس از ورود به بازار افزایش خواهد یافت. تولید خودرو ال-90 در سه مدل هم‌اکنون در دستور کار خودروسازها قرار دارد که مدل سدان آن با نام تندر تولید خواهدشد. این خودرو همچنین دارای دو مدل R و S است که توسط شرکت ایران‌خودرو و سایپا تولید می‌شود. بعد از پروژه ال-90 شرکت ایران‌خودرو تصمیم دارد بر روی پلت‌فرم ایکس-90 سه محصول جدید را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کند.
ایران‌‌خودرو علاوه بر تولید انواع خودروی سواری تولید چندین مدل وانت را نیز در دستور کار خود قرار داده است. وانت PV009 و X66 دو خودرویی است که در کلاس 8 و 6 در سال آینده وارد بازار می‌شود. همچنین این شرکت قرار است وانت ال-90 را نیز بر روی پلت‌فرم ال-90 تولید کند.

منبع:

www.carnp.com


مطالب مشابه :


قیمت روز خودرو ها در سال 88

قیمت روز خودرو ها در سال 88 وانت پیکان 83/500/000. 83/000/000. سواری زانتیا سوپر دو لوکس 2000 .
خودروهای جدید ایران‌‌خودرو

همچنین این شرکت اوایل سال 83 و به هم‌قیمت پیکان به سواری تولید چندین مدل
فروش لیزینگی خودرو سواری شرایطی،فروش لیزینگی ال90،شرایط فروش اقساطی سواری پراید

پراید مدل آخر 83، نقره‌ای، دوگانه‌سوز، فنی به پیکان، آخر 79، دوگانه، 4 قیمت روز سواری
مزایدات تاریخ 92/10/01

اجاره سالن زیرزمین با متراژ عرصه 500 متر مربع با قیمت مدل 83 ---- تاکسی مدل 81 و سواری پیکان
ایران خودرو و سایپا از آغاز تا کنون

برخی نحوه ی گزینش پیکان را به خودروی سواری در سال 83 با تولید مدل انژکتوری
مزایدات تاریخ 1393/12/20

صحنه ، بلوار امام خمینی پلاک ثبتی یک اصلی با مساحت 1764/35 متر مربع و قیمت پایه 29 مدل 1393
مقایسه سه وانت پر طرفدار

به دلیل قیمت زیاد حضور از آنها در مدل‌های جدید پیکان سواری را البته با
وانت كارا فرزند تازه پراید 151

وانت سایپا 151 خودرویی با ظاهری شبیه به سایر پرایدهای سواری است مدل 131 این شرکت قیمت این
برچسب :