" Honda Unicorn 150 cc " یا هوندا یونیکورن 150 سی سی

 

 سلام  دوستان من

 

طبق قرار این پست راجع به موتور سیکلتی است که بعد مدت ها پس از تکتازی سری هوندا ویو و سی جی ال در کیفیت عالیشون وارد بازار شد تا هوندا سواران متعصب دلخوریشون از بابت تمام شدن مونتاژ و تولید محصولات هوندا در ایران تمام شده و به تمام شایعات مبنی بر تحریم این برند مهر بطلان زده شود .

 

DSC00052-001.jpg

 

این پست به یکی از دو موتور هوندا که البته هر دو ساخت هند هستند به نام " هوندا یونیکورن  150 سی سی " با نام تجاری "( Honda Unicorn 150 cc ) " اختصاص دارد که در نگاه اول با ظاهری کاملا دگرگون شده و متضاد با ظاهری که در اذهان عمومی انتظارش میرفت رخ نموده است .  نکته جالب توجه این است که این بار این هوندا توسط شرکت کویر وارد شده اند که به شرکت تکتاز موتور که زیر مجموعه فارس موتور است ارتباطی ندارد !

 

در کیفیت خود هوندا ژاپن جای هیچ شکی نیست ولی در مورد این یکی باید کمی محتاطانه نظر داد چراکه تحت لیسانس هندا ژاپن و آنهم در هند ساخته شده و دلیل آن هم این است که هوندا محصولات کم حجم خود را در کشورهایی که دارای دستمزد کارگر پایین تر و بازار فروش بهتر وبا موقعیت استراتژیک بهتری نسبت به سایر رقبا هستند جهت مونتاژ میسپارد .

 

 

ولی میتوان کیفیت قابل قبولی را از این موتور انتظار داشت چراکه بازار هند بازاری رو به رشد و توسعه بوده و جمعیت موتور سوار آن نیز چشمگیر است و وجود شرکت های عظیمی مانند باجاج و تی وی اس در زمره تولید کنندگان عمده و با کیفیت موتور سیکلت در این کشور نیز خود گواهی بر این موضوع است که به تولید موتورهایی بسیار سنتی و از دید ما مضحک مانند موتورهای 3 چرخه که مورد علاقه توریست هاست گرفته تا تولید موتور سیکلت هایی در خور توجه و قابل مقایسه با تولیدات هم حجم خود از برندهایی آمریکایی مانند هارلی دیدیدسون مانند باجاج اونجر 200 سی سی می پردازد .

 

یونیکورن 150 سی سی هوندا توسط تیم هوندای هند طراحی شده  است . در حالی که مدل اصلی یونیکورن که در سال 200۵  در ابتدا توسط تیم  " R & D "  ازاکای ژاپن به  نام "Honda CBF 150 M" طراحی شده بود در مدل بهبود یافته ۲۰۰۵ به بعد بر اساس طراحی جاده های کشور هند به ظاهر امروزی تغییر یافته است . این بهبود ها شمال تغییرات در سر سیلندر و سیستم سوپاپ ها بوده است .

 

unicorn_new_2.jpg

 

طبق مستندات  اعلام شده هوندا شتاب 0 تا 60 کیلومتر یونیکورن 150 سی سی  در عرض حدود 6 ثانیه و نهایت سرعت آن  120 کیلومتر در ساعت است .   این درحالی است که طبق مقایسه فنی معتبر انجام شده با  ( Bajaj Pulsar 150 cc ) و ( Suzuki Gs 150 R ) ثابت شده با وجود هم حجم بودن یونیکورن با این رقبا کارایی کلی آن پایین تر از رقبای مذکور است !

 

 141884.jpg

 

بررسی استایل موتور :

 

در نگاه اول تشخیص اینکه این موتور از برند هونداست یا خیر کمی دشوار است چراکه ظاهر کلی آن کاملا عجین شده با ظاهر موتورهای تولیدی شرکت های موتور سیکلت سازی هندی گشته تا مردم با این موتور احساس غریبی نکنند ! و برای خرید آن رغبت نشان دهند .

نکته جالب در این موتور بهره گیری از سیستم مونو شوک " Mono Shock "  است . مزیت این سیستم که مربوط به تک فنره بودن عقب موتور سیکلت است این است که بطور کلی کنترل موتور سیکلت و ترمز گیری را در شرایط گوناگون راحت تر می کند .

چراغ جلو این موتور سیکلت با یک الگو برداری کامل از تی وی اس آپاچی طراحی شده و تنها عبارت " HONDA "  در بالای چراغ جلو و انتهای فلاپ دودی جلو خود نمایی میکند تا ماهیت واقعی خود را از همزاد هندی خود نشان دهد . سایر قسمت های لامپ جلو نیز کاملا مانند تی وی اس آپاچی بوده و چراغ های ریز طرفین چراغ اصلی نیز به همان سیاق مذکور جای داده شده اند .

ضمن اینکه برای اینکه نشان داده شود طراحی چراغ جلو مستقل بوده است کمی آنرا نسبت به آپاچی کوچکتر و درازتر گرفته اند ولی محتاطانه این ترفند به کار رفته تا ضمن اینکه کاراییشان کاهش نیابد با ظاهر کلی موتور تضادی ایجاد نشود .

 

dsc00972.jpg

 

طراحی سایر بخش های ظاهری مانند طوقه های آلمینیومی کاملا شبیه پالس / نوع  جنس و الگوی  یکسان لاستیک ها همانند لاستیک های باجاج ولی با قطری کمی متفاوت نسبت به پالس /  باک 13 لیتری کاملا شبیه آپاچی و تنها با تفاوت چسباندن یک عدد مارک بزرگ و اصیل هوندا در طرفین آن / و چند قسمت جزیی دیگر طراحی این هوندای غریب را تحت شعاع قرار داده اند .

 

DSC00048-001.jpg

 

 


مطالب مشابه :


موتور سیکلت تریل روان 200 سی سی QM

فقط موتور سیکلت - موتور سیکلت تریل روان 200 سی سی qm - تمامی خصوصیات موتورهای موجود همراه با
پیشرو 200 cc مسابقه ای (کورس) یا (وینر)

فقط موتور سیکلت - پیشرو 200 cc مسابقه ای (کورس) یا (وینر) - تمامی خصوصیات موتورهای موجود همراه با
" Honda Unicorn 150 cc " یا هوندا یونیکورن 150 سی سی

فقط موتور سیکلت - " Honda Unicorn 150 cc " یا هوندا یونیکورن 150 سی سی - تمامی خصوصیات موتورهای موجود
کاوازاکی سری کیپس 150 سی سی

فقط موتور سیکلت - کاوازاکی سری کیپس 150 سی سی - تمامی خصوصیات موتورهای موجود همراه با تصاویر
برچسب :