طوفان تهران در پایتخت5 کشته بر جا گذاشت


رییس اورژانس کشور گفت: در پی طوفان امروز 5 تن در پایتخت کشته شدند.


آواي مهر بروجرد:انتخاب، به نقل از خبرگزاری ها، مدیر جانشین اورژانس تهران از کشته شدن چهار نفر به علت طوفان شدید در تهران خبر داد.
دکتر نادر حقی گفت: فردی 22 ساله در نارمک بر اثر افتادن بلوک، دیگری 35 ساله در خیابان شریعتی بر اثر شکستن درخت، شهروند 25 ساله به علت افتادن بلوک در جنت آباد و فردی 57 ساله در خیابان هاشمی به خاطر سقوط از طبقه پنجم ساختمان کشته شدند.وی با بیان اینکه همه کشته ها مرد هستند از مجروح شدن حدود 15 نفر نیز خبر داد.حقی همچنین گفت: مجروحان حادثه تصادف اتوبان قم نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

شاخه های بسیاری از درختان در خیابان  ولیعصر (عج) قطع و باعث آب گرفتی در برخی از قسمت های این خیابان شده است.
 بر اثر وزش توفان هم اکنون ترافیک نیمه سنگین  در خیابان ولیعصر وجود دارد  و  شاخ و برگ بسیاری از درختان در سطح خیابان پراکنده شده است.
همچنین بر اثر آب گرفتگی ؛ موش ها نیز در سطح خیابان پراکنده شده است.ژ
طوفان و گردباد کم سابقه در تهران

دریک پدیده جوی کم سابقه،هوای تهران ازحدود ساعت پنج بعد ازظهر بشدت منقلب شدوگردبادی مهیب مناطق مختلف این شهر را در برگرفت .بر اثر این گرد باد و پدیده جوی نادر ،اسمان تهران  حدود ساعت پنج بعدازظهربرای دقایقی کاملا تاریک شد .با فروکش کردن شدت گرد بادبادشدید وباران اسمان تهران را دربرگرفت  وبه تدریج از وخامت اوضاع کاسته شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: همزمان با وقوع طوفان در تهران، همه ماموران این سازمان در آماده باش کامل هستند.

آقای ملکی درباره آمار آسیب دیدگان احتمالی افزود: تاکنون هیچ آماری در این باره اعلام نشده است.

طوفان و گردباد در حال گذر از تهران    
مدیر کل مرکز پیش بینی هواشناسی کشور گفت: سامانه توفان محلی همراه با رعد و برق در حال گذر از تهران است.
آقای وظیفه در مصاحبه تلفنی با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: این سامانه که با ابر کومولونیمبوس همراه است یک ساعت پیش از جنوب غرب تهران آغاز شده و رشد آن قائمی است و تغییرات شدیدی در جهت باد دارد.
وظیفه بابیان اینکه سرعت این سامانه در ایستگاه مهرآباد 32 متر در ثانیه ( 115کیلومتر در ساعت ) ثبت شده است افزود: این سامانه معمولاً با باد شدید همراه است و سبب ایجاد غلظت گرد وخاک و رعد و برق می شود. وظیفه گفت: در برخی جاها به دنبال این سامانه نیز سیل و بارش باران و تگرگ ایجاد می شود.مدیر کل مرکز پیش بینی هواشناسی کشور افزود : صبح امروز این پدیده اطلاع رسانی شده بود و فعالیت این سامانه حداکثر دو ساعت است .

امین حسین نقشینه، کارشناس مستقر در سازمان "هواشناسی" کشور در خصوص وضعیت آب و هوای تهران در حال حاضر گفت: وزش باد شدید و طوفان و گرد و خاک که از سمت قم و ساوه به تهران آمده بود تا دو ساعت دیگر ادامه می یابد و با آغاز رگبار و رعد و برق پایان می گیرد.

وی افزود این طوفان و گرد و خاک در تهران در حال حاضر با سرعت 33 متر بر ثانیه و 119 کیلومتر بر ساعت در جریان است.
نقشینه اظهار داشت: به شهروندان تهرانی توصیه می شود در طول وزش باد شدید از خانه های خود بیرون نرفته و از عبور از زیر درختان و ساختمانهای در دست ساخت که احتمال سقوط مصالح را دارد خوداری کنند.


گفتنی است که پیش بینی هوا صبح امروز وضعیت آب و هوای استان "تهران"را نیمه ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و شهر تهران، وزش باد شدید و گرد و خاک و رگبار و رعد و برق پیش بینی کرده بود و استان تهران در بیشینه دمای خود به 33 درجه بالای صفر و در کمترین حالت به 22 درجه بالای صفر خواهد رسید و همچنین دمای شهر تهران در حال حاضر27 درجه بالای صفر است.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد اعلام کرد: با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی به احتمال قوی بسیاری از پروازها تاخیر دارند و فرودگاه اصفهان به عنوان گزینه جایگزین و آلترناتیو در برنامه ثبت شده که در صورت نیاز، پروازهایی که نتوانند در فرودگاه تهران بنشینند با برنامه‌ریزی قبلی در فرودگاه اصفهان فرود موقت داشته باشند.
نصرالله منصور شیرازی گفت: طوفان عصر امروز - دوشنبه - خسارت خاصی نداشته و پروازها طبق برنامه انجام می‌شود و شرایط تحت کنترل است.
وی با اعلام اینکه نخستین پرواز ورودی به فرودگاه مهرآباد دقایقی پیش به زمین نشست، اظهار کرد: هواپیمای شرکت هواپیمایی زاگرس پس از طوفان بدون هیچ اشکالی در باند فرودگاه مهرآباد فرود آمد و انتظار داریم پروازهای دیگر نیز با توجه به اینکه شرایط جوی قدری بهتر شده، به تدریج آماده نشستن در فرودگاه باشند.

وی اضافه کرد: البته فرودگاه اصفهان نیز به عنوان گزینه جایگزین و آلترناتیو در برنامه ثبت شده که در صورت نیاز، پروازهایی که بنا به هر دلیلی نتوانند در فرودگاه تهران بنشینند با برنامه‌ریزی قبلی در فرودگاه اصفهان فرود موقت داشته باشند.

منصور شیرازی درباره پروازهای خروجی از فرودگاه مهرآباد گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی به احتمال قوی بسیاری از پروازها تاخیر خواهند داشت که آمار دقیق آنها به زودی مشخص و اطلاع‌رسانی می شود.
وی درباره گمانه‌زنی‌ها از خسارات احتمالی طوفان نیز گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و آمادگی کافی که در بخش‌های مختلف فرودگاه وجود داشت، خوشبختانه طوفان خسارت خاصی وارد نکرد و تمام مسائل تحت کنترل مدیران فرودگاه مهرآباد قرار دارد.


سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: با آغاز طوفان در شهر تهران ۵۰ عملیات توسط سازمان آتش‌نشانی صورت گرفته و تمامی ایستگاه‌های سازمان آتش‌نشانی در آماده‌باش کامل هستند.
سیدجلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، اظهار داشت: با آغاز بارندگی و توفان در شهر تهران، بیشتر حوادث افتادن اجسام،‌ پارگی‌های سیم‌های مخابراتی و برق و همچنین قطع درختان بوده است.
وی ادامه داد: تاکنون 50 عملیات در شهر تهران توسط آتش‌نشانان صورت گرفته که تاکنون در عملیات‌هایی که آتش‌نشانان حضور یافته‌اند تلفاتی نداشتیم.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران یادآور شد: تمامی تجهیزات و ایستگاه‌های سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در آماده‌باش کامل بسر می‌برند.
مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق تهران بزرگ از رفع ۹۰ درصدي قطعي برق تا يک ساعت آينده خبر داد و گفت: ۱۰۴ پست فوق توزيع با مجموع هزار و ۲۰۰ خط ۲۰ کيلوولتي توزيع برق در تهران داريم که برق ۶۳ خط به علت افتادن شاخه درخت يا افتادن وسايل از بالکن منازل بر روي اين خطوط، قطع است.
سيدمحمد هاشمي افزود: 100 گروه ويژه در مناطق 21 گانه تهران مشغول رفع مشکلات خطوط انتقال برق هستند و ستاد بحران نيز تشکيل داده ايم.
وي با اشاره به اينکه قطعي برق حدود 7 درصد از مناطق تهران را شامل مي شود، گفت: بيشتر مناطق تهران که شبکه هوايي انتقال برق دارند مانند مناطق اطراف آزادي، شميران و مرکز شهر، دچار قطعي برق شده اند و در منطقه اي مانند خووردين در مرکز شهر افتادن يک درخت تنومند بر روي شبکه انتقال برق، برق اين منطقه را قطع کرده است.

هاشمي افزود:  برق تعدادي از مناطق وصل شده و شبکه انتقال برق پايدار است و قطعي برق بقيه شبکه ها نيز هرچه سريع تر برطرف خواهد شد.
وي گفت: خبري مبني بر افتادن تير برق در سطح تهران نداشته ايم.
تصادف زنجیره ای در آزادراه قم - تهران
چندین دستگاه‌ خودرو بر اثر طوفان شدید در آزادراه قم تهران تصادف کردند.
 وزش باد شدید و طوفان سنگین از بعد از ظهر امروز در قم آغاز شد و در دقایقی میزان آن به حدی رسید که قدرت دید را به چند متر محدود کرد.
طبق گزارشات رسیده بر اثر این طوفان شدید تصادفی سنگین در آزادراه قم - تهران به وقوع پیوسته که متاسفانه تلفات جانی و مالی نیز در بر داشته است.
این گزارشات حاکی از وجود ترافیک سنگین در این محور پر تردد است.  


مطالب مشابه :


ترسیم گلباد

دانلود سالنامه آماری استان تهران 1389 و 1390; (شاخه ها) جهت باد در هشت جهت را نشان می دهد.
هوای انلاین شهر های کشور(دما.رطوبت.فشار هوا.وضعیت هوا.جهت وزش باد)

رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 11:00 چهارشنبه 1394/1/12 شهرستان فردوس در جهت وزش باد) تهران
وزش باد شدید در تهران، قم، اصفهان و مرکزی طی دو روز آینده/ حداکثر سرعت تا 30 نات

وزش باد شدید در تهران، قم، اصفهان و مرکزی طی دو روز جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش
شناسایی معیارهای عام شکل گیری بافت های روستایی درایران بخش 2

برای استفاده از جریان هوا، معابر در جهت مسير باد ، لزور (تهران) و كرديچال (مازندران)
اطلاعاتی در خصوص پرواز با پاراگلایدر

محل سقوط در شمال کشور و تهران. آموزش پاراگلايدر دوره ي مقدماتي (یعنی در جهت مخالف وزش باد )
آلودگي هواي تهران

از آنجا که تهران در دامنه سرعت و جهت باد و یا در جهت کاهش
روش‌های جهت‌یابی، قابل استفاده در روز و شب

مثلاً اگر در تهران باد غالب بر رشد درختان و گیاهان، جهت جمع شدن برف‌های باد آورنده و در
طوفان تهران در پایتخت5 کشته بر جا گذاشت

طوفان تهران در پایتخت5 کشته بر شده و رشد آن قائمی است و تغییرات شدیدی در جهت باد
آموزش ویدیویی ترسیم گلباد

گلباد، نمودار و شکلی اقلیم شناختی برای نمایش مشخصات و ویژگیهای باد در جهت باد. تهران
برچسب :