قلب کرمانشاه بیمار است

قلب کرمانشاه بیمار است


نگاهی به وضعیت میدان آزادی کرمانشاه

152241ndh56x9cwl.gif
علی روندی

18488054100092455457.jpgاز هر کجای کرمانشاه که عبور کنید احتمال فراوانی وجود دارد مسیر شما از میدان آزادی بگذرد مسیرهای مزار شهدا ؛ فردوسی ؛ طاق بستان ؛ الهیه ؛ دولت آباد ؛ مسکن و.... به نحوی به همین میدان مرتبط می شود و اگر میدان آزادی را قلب ترافیکی کرمانشاه بنامیم اغراق نبوده و به واقعیت نزدیک است .

حال می خواهیم به این نکته بپردازیم که چرا میدان آزادی به عنوان قلب کلانشهر کرمانشاه با بی توجهی بسیار روبرو ست . هرگاه گذرتان به این مسیر بیفتد مناظری زشت و چندش آور در معرض دید شما قرار می گیرد به راحتی افرادی به شما نزدیک می شوند و در گوش شما می گویند : پاسور ؛ آبجو ؛ مشروب ؛ سی دی تمام سکس ؛ انواع اسپری جنسی ، اسپری دفاعی ؛ تریاک ؛ شیشه و .... حتی اسلحه را هم می توان در اینجا خریداری کرد و متاسفانه فحاشه های هم که خود را در اختیار هرناکسی قرار می دهند در این محل وجود دارند .

درگوشه گوشه آن افرادی مسلح به قمه و ساطور وجود دارد و فروش این وسایل به راحتی توسط دستفروشان انجام می شود وسیله ای مانند پنجه بوکس که یک سر آن چاقو ضامنی دارد فقط برای خشونت است و دیگر نمی توان این توجیه را پذیرفت که طرف ممکن است برای انجام امور شخصی آن را همراه داشته باشد .

وضعیت قلب کرمانشاه را دیدید ؛ قلبی که به شدت بیمار و نیازمند درمان می باشد ؛ البته در جاهای دیگری هم چنین اماکنی مانند منطقه توپخانه در جوانشیر و جعفر آباد مشاهده می شود اما درمیدان آزادی تا کوچه لکها و تی بی تی وضع بسیار فاجعه بارتر است زیرا بسیاری از افراد که از شهرهای دیگر ایران به کرمانشاه سفر می کنند با توجه به اینکه تقریبا" بیش از 90 درصد اتوبوسهای شهری به پایانه اینجا می آیند و مسیر نهایی اکثریت تاکسی ها هم به این منطقه ختم می شود مسافران وارد این میدان می گردند درحالی که مناطق حاشیه ای را ممکن است ماهها بلکه سالها خود مردم کرمانشاه به چشم نبینند از اینروی حساسیت میدان آزادی فراتر است .

نمی دانم تا حالا از شهرهایی که ناگهان چنین منظره ای در برابر شما قرار می گیرد عبور کرده اید یا نه ولی همیشه ذهنیت شکل گرفته اول از یادتان نمی رود . اینکه فساد در بسیاری از شهرها مانند کرج غوغا می کند را منکر نیستیم اما در جایی که مرکزیت شهری که مرکز استان و بزرگترین شهر در میان 5 استان غربی کشور می باشد جای سئوال و تاسف بسیار دارد .

شورای تامین استان که زیر نظر استاندار اداره می شود باید همراه نیروی انتظامی و دادگستری برنامه ریزی مناسبی برای پایان دادن به این معضل داشته باشند . طرحهای عمرانی وقتی نتیجه می دهد که همراه کار فرهنگی باشد و گرنه اگر تمام همت خویش را بکار برند تا طاق بستان و قره سو را ساماندهی کنند ولی مسافران و رهگذران شاهد قمه کشی باشند هیچ فعالیت مثبتی انجام نداده اند.

ناگفته نماند شیطان برای دست بیکار کار می سازد و وقتی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در پاییز 91 کشور را اعلام کرد و کرمانشاه در جایگاه 30 در میان 31 استان ایران قرار گرفت عمده ترین راه بر خورد با این پدیده انجام اقداماتی جهت کاهش سریع بیکاری در استان است ولی وجود بیکاری باز عذری موجه برای این ناهنجاری آشکار نیست .


مطالب مشابه :


قمه کشی بر سر ترانزیت سوخت در پرویز خان

» قمه کشی بر سر ترانزیت سوخت در پرویز خان ( دوشنبه بیستم بهمن 1393 ) » لایه های پنهان مخالفت علی
قمه کشی بر سر ترانزیت سوخت در پرویز خان

قمه کشی بر سر ترانزیت سوخت در آبادگران جوان استان کرمانشاه. این قمه کشی از
غریب کشی شیرین فراز کرمانشاه در سیرجان

غریب کشی شیرین فراز کرمانشاه در غریب کشی شیرین فراز کرمانشاه و قمه و سنگ به پشت در
دانلود کلیپ دعوا با قهمه شیمشیر دختر در تهران

احمدي نژاد با لاريجاني دانلود کلیپ دعوا جیگر و فامیل دور دعوا و قمه کشی در کرمانشاه
بازداشت همجس بازان در کرمانشاه

و تهوع آوری از قمه کشی و درگیری فیزیکی در کرمانشاه بیشتر و در مجاورت مرزهای
قلب کرمانشاه بیمار است

و رهگذران شاهد قمه کشی باشند هیچ را اعلام کرد و کرمانشاه در جایگاه 30 در میان 31
قمه به دست مجتمع "قرمز‌ها" دستگیر شد/ شرور خطرناک قصد منفجر کردن آپارتمان مسکونی را داشت

خط قرمز کرمانشاه - قمه به دست مجتمع دار که در سالهای به عربده کشی و فحاشی به
استیضاح شهردار کرند غرب کلید خورد

آبادگران جوان استان کرمانشاه. غرب استیضاح و در آستانه عزل می باشد قمه کشی بر سر
تعطیلی طرح مسکن مهر در استان -یکی تعاونی ها دست به دامن استاندار شد

تعطیلی طرح مسکن مهر در استان در پی ضعف اداره کل تعاون استان کرمانشاه وراکد ماندن
شهاب تجری :وضعیت حقوق شهروندی مددجویان زندانهای استان مطلوب است

شهاب تجری به همراه تعدادی از وکلا ضمن حضور در زندان مرکزی کرمانشاه در در زندان
برچسب :