افتادگی رحم و مثانه - عمل ترمیم سیستوسل

  ا   افتادگی رحم و مثانه در افتادگی رحم یک ارگان داخل لگنی مثل رحم و یا مثانه از جای طبیعی خود در لگن نزول یا پرولاپس  کرده و به دیواره واژن فشار می آورد .افتادگی رحم زمانی رخ می دهد که عضلات نگاهدارنده ارگانهای لگنی بر اثر عوامل مختلفی نظیر سن بالا ، بارداری و یا جراحی تضعیف شده باشند. بیشتر زنان درجاتی از افتادگی رحم را د ارند که این حالت می تواند برایشان ناراحت کنند ه و یا حتی درد ناک باشد ، اما در اغلب موارد مشکل طبی عمده ای محسوب نمی شود و براحتی با عمل جراحی افتادگی رحم  قابل درمان است.
علل بیماری در اغلب موارد علت بیماری ، فشار ناشی از حاملگی و زایمان بچه است . علل دیگر بیماری شامل سن بالا، چاقی ، سرفه مزمن و یبوست های مکررو تومورهای لگنی هستند. علائم بیماری احساس فشار در لگن ، احساس پری در زیر دل و احساس کشش در رانها یا ناحیه تحتانی کمر ، بی اختیاری ادراری و یا تکرر ادرار ، درد حین رابطه جنسی و مشکلات روده ای نظیر یبوست تشخیص بیماری پزشک از شما سئوالاتی در مورد نشانه های شما و دارو های مصرفی و تعداد و نحوه حاملگی های قبلی و مشکلات طبی می پرسدو سپس یک معاینه کلی شامل معاینه لگن از شما بعمل می آورد . درمان بیماری درمان بسته به این است که چه ارگانی درگیر است . درمان صبر و انتظار و کنترل بیمار در موارد درجات خفیف بیماری که بیمار فقط دارای افتادگی بدون علائم است ، بکار می رود .در این مدت از بیمار خواسته می شود که فیبر بیشتری در رژیم غذائی روزانه ( حدود 20 گرم ) برای پیشگیری از یبوست مصرف کند و اگر دچار سرفه مزمن است آن را درمان کند . بیمار بایستی از بلند کردن اشیا سنگین و سیگار کشیدن خودداری کند . از کافئین ( موجود در قهوه و چای و نوشابه های گازدار ) پرهیز کند و اگر دارای اضافه وزن است ، سعی در کاهش وزن خود داشته باشد. انجام ورزشهای تقویت کننده عضلات لگن یا کگل  kegel    که شامل انقباضات مکرر ( حداقل 10 با در روز هر بار 10 جلسه ) به مدت 3 تا 6 ماه در درمان درجات خفیف بیماری موثر بوده است .  اگر هنوز پس از تغییر در نحوه زندگی فرد دارای علائم بود ، پزشک جراحی ترمیم سیستوسل - رکتوسل  را توصیه می کند.  عمل جراحی افتادگی رحم و مثانه و  پرینورافی( جراحی ترمیم پرینه و عمل تنگ کردن واژن )  گزینه مناسب یرای افرادی محسوب می شود که :    درد شدید بدلیل پرولاپس و افتادگی رحم و مثانه  دارند    مشکلات روده و یا مثانه مثل عدم تخلیه کافی مدفوع و یا بی اختیاری ادراری دارند    مشکل در رابطه جنسی دارند ( بدلیل  گشادی دهانه رحم و واژن ) 

عمل تنگ کردن واژن یا عمل  زیبائی واژن   - در مورد خانم هایی که مشکلات رابطه زناشوئی دارند ، با کوچک کردن سایز ولو(فرج)و واژن توسط پزشک متخصص زنان تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی ( بسته به تمایل بیمار) در اطاق عمل انجام شده و خانم ها پس از عمل احساس رضایت کامل و بهبود رابطه زناشوئی را ذکر می کنند . این عمل یکی از بی عارضه ترین عمل های جراحی زنان محسوب میشود و اکثرا" در خانم هایی که سابقه زایمان طبیعی داشته اند ، ضرورت پیدا می کند. مدت استراحت پس از عمل ، به بیمار توصیه میشود تا 6 هفته از نزدیکی پرهیز نماید تا بافتها التیام کامل یابند. درد مختصر پس از عمل با مصرف قرص ایبوپروفن 400 میلی گرمی هر 6 ساعت کاملا تا 2 روز بعد از بین میرود . مطالعه مقاله عمل زیبایی واژن سایت جدیدم توصیه می شود.

 


مطالب مشابه :


پرینورافی

پرینورافی. سلام خانم دکتر مهربون. من در مورد هزینه عمل جراحی لابیا و زیبایی واژن و
افتادگی رحم و مثانه - عمل ترمیم سیستوسل

عمل جراحی افتادگی رحم و مثانه و پرینورافی( جراحی ترمیم پرینه و عمل تنگ کردن واژن )
مراقبت های بعد از جراحی در خانه

دکتر بیژن فروغ - مراقبت های بعد از جراحی در خانه - درمان دیسک کمر دیسک گردن زانو درد کمردرد
افتادگی رحم

بله انجام همزمان اعمال جراحی زیبایی واژن و عمل و پرینورافی در یک جلسه جراحی
جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان

جراحی زیبایی دستگاه تناسلی زنان. با عرض سلام و پرینورافی ( عمل تنگ کردن واژن )
تنگ کردن واژن

اگر مایل به تنگی سریع تر و دایمی هستید عمل جراحی ترمیم پرینه یا پرینورافی جراحی نظیر
افتادگی رحم و مثانه - عمل ترمیم سیستوسل

انواع جراحی برای درمان افتادگی رحم و مثانه بسته به میزان و محل افتادگی از بالاکشیدن رحم یا
افتادگی رحم چرا اتفاق میافتد؟ /علل افتادگی رحم و راههای درمان

عمل جراحی افتادگی رحم و مثانه و پرینورافی( جراحی ترمیم پرینه و عمل تنگ کردن واژن )
رفع گشادی واژن

خانم دکتر می خوام هم عمل (پرینورافی) می این عمل توسط جدیدترین تکنیک های جراحی
برچسب :