کیک کشمشی - کیک خانگی

در این بخش از سایت برگزیده ها طرز تهیه کیک کشمش ی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کیک یکی از بهترین میان وعده هاست. کیک را می توان به شیوه های مختلف و با طعم های متفاوتی تهیه کرد. در این مطلب برگزیده ها طرز تهیه کیک کشمش ی را آموزش داده است. این کیک بسیار خوشمزه است و بافتی بینظیر دارد. با ما همراه شوید تا طرز تهیه آن را از سایت برگزیده ها فراگیرید.

طرز تهیه کیک کشمش ی روش اول:

کیک خانگی , طرز تهیه کیک صبحانه , کیک کشمشی

کیک خانگی

 

کیک کشمش ی

مواد لازم:

مواد لازم میزان
آرد یک و نیم لیوان
شکر 1 لیوان
شیر پرچرب 1/2 لیوان
کره 100 گرم
تخم مرغ 3 عدد
کشمش 1/2 لیوان
اسانس وانیل چند قطره
پودر هل 1 ق چ
بکینگ پودر 1/2 ق چ

طرز تهیه:

برگزیده ها: فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، کره را که در دمای اتاق نرم شده است با شکر مخلوط کنید و با همزن بزنید تا کرم رنگ شود سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید و بزنید تا مواد خوب مخلوط شوند ، پس از مخلوط شدن مواد اسانس وانیل را اضافه نمایید. آرد ، بکینگ پودر و پودر هل را مخلوط کنید سپس روی مواد دیگر کم کم الک نمایید و همزمان شیر ولرم را نیز کم کم اضافه و با قاشق مخلوط کنید ( کمی ارد و کمی شیر اضافه کنید و باز کمی آرد و کمی شیر بریزید تا مواد تمام شوند ) ، اضافه کردن را با آرد شروع و با آرد به پایان برسانید.

شمش ها را به مقداری آرد آغشته کنید و داخل مایه کیک بریزید و کمی مخلوط کنید ( غلطاندن کشمش ها در آرد برای جلوگیری از ته نشین شدن و سوختن کشمش ها میباشد ) ، قالب را چرب کنید یا کاغذ روغنی بیندازید سپسمایه کیک را داخل قالب بریزید و خوب پخش کنید.قالب را داخل فری که از قبل با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 35 – 45 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد سپس از فر خارج کنید تا سرد شود ، کیک را پس از سرد شدن برش بزنید و سرو کنید.

 

طرز تهیه کیک کشمش ی روش دوم:

کیک کشمشی ساده , طرز تهیه کیک کشمشی , کیک کشمشی اکا ایران

طرز تهیه کیک صبحانه

 

تهیه کیک کشمش ی

مواد لازم:

مواد لازم میزان
تخم مرغ 4 عدد
آرد سفید 2 پیمانه
ماست 1 پیمانه
شکر 1 پیمانه
روغن 1 پیمانه
بکینگ پودر 1/5 ق م
پوست پرتقال 1 ق غ
گردو 1/2 پیمانه
کشمش 1/4 پیمانه

طرز تهیه:

برگزیده ها:  کشمش را به ارد اغشته کنیدکه درمایع که میریزید ته قالب نرود طرز تهیه :تخم مرغ وماست بیرون از یخچال باشد که به دمای محیط باشد. زرده وسفیده را جدا کنید سفیده را انقدرمیزنیم که ازهمزن ریزد .زرده وشکر را با پوست پرتقال بزنید تا کاملا سفت وسفید شود. روغن را هم به زرده افزوده وهم بزنید تا تا نرم و لطیف شود. بیکینگ پودر را در ماست حل کنید.وبه زرده و روغن اضافه کنید ومخلوط نمائید .حالا سفیده را هم به زرده افزوده وبعد اردی را که 3 بار الک کردید اضافه کنید و گردو و کشمش اغشته به ارد راهم اضافه کنید و مخلوط نمائید مایه را درقالبی که چرب کرده وارد پاشی کردید بریزید ودر فر ازقبل گرم شده طبقه وسط با درجه 350 به مدت 45 الی یکساعت بگذارید تا کیک کاملا پخته شود.

بعد از فر دراورده تا سرد شود واز قالب دراورده و روی آنرا با خلال بادام یا پسته وپودر قند تزئین کنید.

امیدواریم با تهیه این کیک کشمش ی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی برگزیده ها


کیک کشمشی , کیک کشمشی ساده