پیام تبریک دکتر آقامیری به مناسبت روز دامپزشکی

    پیام تبریک دکتر آقامیری به مناسبت روز دامپزشکی

عضو شورای مرکزی سازمان نظام دامپزشکی و رئیس این سازمان در دوره سوم در پیامی فرارسیدن 14 مهرماه را تبریک گفت.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام دامپزشکی نوشت : " دکتر سیدمحمد آقامیری در پیامی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن 14 مهر روز ملی دامپزشکی به همه دامپزشکان و سایر رده های دامپزشکی اضافه کرده است : در طول سال روزهایی را به میمنت و یا گرامیداشت اسطوره‌ای و یا الگویی بی همتا نام گذاری کرده اند تا شاید پاسداشت کمی از تلاش های منسوبان آن حرفه باشد اما روز دامپزشک روزی است که کمتر کسی از آن یاد می کند و کمتر کسی به منسوبان آن توجه می کند چرا که سرشت کار این قشر خدوم به گونه ای است که مردم فقط از ثمرات لذیذ آن بهره‌مند می‌شوند .

هنگامیکه از بیماری رنج می بریم تلاش های پزشکان و پرستاران را یاد می کنیم و هنگامی که فرزند دلبندمان با موفقیت پله های رشد و ترقی علمی را می گذراند عنایتی به تلاش معلمان خدوم داریم و یا هنگامی که امنیت جامعه از سوی تجاوزگران تهدید می شود دلگرم استواری و پایمردی پاسداران امنیت جامعه می شویم .

باید دامپزشکان نیز مانند  پرستاران ، معلمان و پاسداران ستایش می شدند ، این عالمان  نجیب ، خدوم ، بی ادعا و گمنام برای حراست از سلامت جامعه در صف اول مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و حیوان هستند چرا که خطر ابتلا به بیماری های هولناکی مانند هاری ،  جنون گاوی ، آنفولانزای پرندگان  و ... را برای حفظ سلامت هموطنانشان به جان می خرند .

در پایان از خداوند متعال ضمن مسالت و توفیق روزافزون برای دامپزشکان در هر رده و رسته می خواهم قوت و قدرت افزون به من عطا کند تا بتوانم جایگاه و شان منزلت واقعی دامپزشکی را در سلامتی و صحت جامعه هویدا سازم. "

 

**********

مدیرمسئول حکیم مهر :    با دلی نگران اما چشمانی امیدوار به آینده    روز دامپزشکی را تبریک می‎گویم   هشدارهایی که دکتر لطفی‌زاده از همگان خواست آنها را جدی بگیرند   هر چند این روز بهانه برگزاری جشنی ملی برای ما فراهم نموده ولی ناگزیر باید هشدارهایی به مسئولین و عموم همکاران محترم در قالب این پیام عرض کنم که اگر این هشدارها جدی گرفته نشود تبعات سختی در سال‎های آینده گریبان حرفه دامپزشکی را خواهد گرفت... 

حکیم مهر -  مدیرمسئول مرکز مجازی پژوهشهای راهبردی دامپزشکی (حکیم مهر) در پیامی فرارسیدن روز دامپزشکی را به دامپزشکان و سایر رده‎های دامپزشکی تبریک گفت.

دکتر محمد لطفی‎زاده در این پیام مسئله اشتغال جامعه دامپزشکی کشور را نگرانی عمده خود ذکر و تأکید کرد : در صورتی که مسئولین صورت مسئله را پاک نکنند و به هشدارهای دلسوزانه توجه نمایند می‎توان به آینده امیدوار بود.

متن کامل پیام وی بدین شرح است :

" بسم الله الرحمن الرحیم

همکاران محترم، دامپزشکان و سایر رده‎های دامپزشکی ارجمند و بینندگان گرانقدر حکیم مهر

بدینوسیله فرارسیدن روز ملی دامپزشکی را به شما تبریک عرض می‎کنم. این تبریک را با دلی عمیقاً نگران اما با چشمانی امیدوار به تدبیر مسئولین در سایه فضل الهی عرضه نمودم. نگرانی اینجانب که مدتها است در قالب مطالب مختلف در حکیم مهر و یا در قالب مصاحبه‏های گوناگون با خبرگزاریها و حتی گاهی در صدا و سیما مطرح شده جز اشتغال دامپزشکان و سایر رده‎های دامپزشکی و بخصوص جوانان تازه فارغ‎التحصیل شده نیست.

هر چند این روز بهانه برگزاری جشنی ملی برای ما فراهم نموده ولی ناگزیر باید هشدارهایی به مسئولین و عموم همکاران محترم در قالب این پیام عرض کنم که اگر این هشدارها جدی گرفته نشود تبعات سختی در سال‎های آینده گریبان حرفه دامپزشکی را خواهد گرفت.

این هشدارها شامل عدم توجه به تأمین امنیت و رضایت شغلی دامپزشکان و سایر رده‎های دامپزشکی، تأسیس بی‎رویه دانشکده‏های دامپزشکی و افزایش تعداد فارغ‎التحصیلان، عدم توجه لازم به موضوع نیاز سازمان دامپزشکی برای اعمال نظارت بهداشتی و وظایف قانونی به استخدام دامپزشکان و سایررده‎های دامپزشکی، پاک کردن صورت مسئله بیکاری در جامعه دامپزشکی کشور توسط برخی مسئولین و عدم فراهم شدن امکان حرکت جامعه دامپزشکی کشورمان به سوی اتخاذ تصمیمات گروهی و تک‎نوازی نهادهای دولتی و غیردولتی و گاه در دو ردیف متضاد است.

در اینجا از همه همکاران محترم و عموم دانشجویانی که قرار است در آینده نزدیک به بازار کار حرفه دامپزشکی وارد شوند مصرانه می‏خواهم نسبت به این هشدارها تأمل نمایند و با برگزاری کرسی‎ها یا جلسات هم‎اندیشی راهکار رفع معضل بیکاری دامپزشکان را بیابند و آن را به مسئولین عرضه نمایند و در این راه از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

از عموم مسئولین ارجمند دولتی و غیردولتی هم می‎خواهم درهای اتاق تصمیم‎گیری خود را به روی منتقدان و صاحبنظران و دلسوزان بیش از گذشته بگشایند، زمینه هم‎اندیشی با آحاد جامعه دامپزشکی کشورمان را فراهم آورند و برای رفع مشکل بیکاری از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند.

ضمن تبریک مجدد برای همگان از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون مسئلت می‎نمایم.

دکتر محمد لطفی‎زاده / مدیرمسئول حکیم مهر

 


مطالب مشابه :


پیام تبریک و آرزوی موفقیت:

پیام تبریک و آرزوی با آرزوی موفقیت برای دوستانی که یک قدم به هدفشون نزدیکتر شدن و
پیام تبریک

پیام تبریک صنعت ومعدن شهرستان باشیم با آرزوی موفقیت شما وایمنی شغلی
پیام تبریک

پیام تبریک شغلی و ازدواج. صفحه در عرصه یاد گیری علم و فرهنگ و ادب ، موفقیت و آینده ای
لوح تبریک فارغ التحصیلی

لوح تبریک انديشيدن پیام تبریک اعیاد ارتقا شغلی ارتقا علمی کسب موفقیت بازگشت از عتبات
گــــــیــل پـــیـــامـــک

نیروی انسانی مهم ترین عامل پیروزی و موفقیت در شغلی و افزایش پیام تبریک و تهنیت
پیام تبریک دکتر آقامیری به مناسبت روز دامپزشکی

پیام تبریک دکتر دلبندمان با موفقیت پله های رشد و و رضایت شغلی دامپزشکان و
تقدیر نامه به مناسبت روز خبرنگار

پیام تبریک اعیاد ارتقا شغلی ارتقا علمی کسب موفقیت بازگشت از عتبات
برچسب :