فوت و فن های مرتب کردن كمد

فوت و فن های مرتب کردن كمد
كمدها از عناصر مهم و زيربنايي هرخانه به شمار مي‌آيند. براي اينكه بتوانيد از فضاي بالقوه كمدها در منزل به بهترين نحو استفاده بريد، بايد سازماندهي مناسبي در داخل كمدها انجام دهيد.

29863_102.jpg


كمدها از عناصر مهم و زيربنايي هرخانه به شمار مي‌آيند. براي اينكه بتوانيد از فضاي بالقوه كمدها در منزل به بهترين نحو استفاده بريد، بايد سازماندهي مناسبي در داخل كمدها انجام دهيد. در اين زمينه راهكارها و نكاتي وجود دارد كه با دانستن و رعايت آنها مي‌توانيد به‌راحتي و با صرف وقتي بسيار كم، كار سازماندهي كمد‌هاي خانه خود را انجام دهيد و ديگر نگران درهم ريختگي آن نباشيد.

كار مرتب‌كردن و سازماندهي كمدهاي خانه تنها زماني راحت و ساده مي‌شود كه برايتان لذت‌بخش باشد و هيچ‌گونه نااميدي و دلسردي از كار در ميانه راه برايتان پيش نيايد. در ادامه مطلب نكات و روش‌هايي را برايتان مطرح مي‌كنيم كه با كمك آنها مي‌توانيد بي‌دغدغه و خستگي به اين‌كار بپردازيد.

كار را تنها از يك كمد شروع كنيد

توصيه مي‌كنيم يك روز را به مرتب كردن و سازماندهي تنها يك كمد اختصاص دهيد و از كار روي چند كمد در يك زمان جدا خودداري كنيد، زيرا نتيجه‌اي جز گيج و كلافه شدن شما نخواهد داشت. حتي اگر سازماندهي يك كمد وقت زيادي از روزتان را نمي‌گيرد باز هم توصيه مي‌كنيم در يك روز تنها به سازماندهي يك كمد بپردازيد و روز بعد روي كمد ديگر خانه كار كنيد. اين كار مي‌تواند سازماندهي كمد را برايتان به يك كار مفرح و سرگرم‌كننده تبديل سازد.

تمام فضاهاي موجود در کمد را ارزيابي كنيد و تداركات مورد نياز را مهيا سازيد

قبل از شروع به كار ابتدا فضاي داخل كمد را ارزيابي كنيد و ميزان فضاي موجود و همچنين وسايل و اشيايي را كه قصد داريد در كمد بگذاريد در‌نظر‌گرفته و سپس براي منظم قرار دادن آنها، تداركات لازم را مهيا سازيد. براي مثال اگر به آويز يا طبقه‌اي در داخل كمد نياز است، آن را قبل از شروع كار، آماده كنيد.

يك سطل يا كيسه زباله را هنگام سازماندهي و مرتب كردن كمدها كنار خود قرار دهيد و هر شيء يا وسيله شكسته و خراب موجود در كمد را بدون هيچ نگراني داخل آن بياندازيد.

رعايت قانون 2 سال: اين قانون اين نكته را در بر دارد كه هر وسيله يا شيء كه در كمد شما وجود داشته باشد كه به مدت 2 سال است از آن استفاده نكرده‌ايد، پس ديگر از آن استفاده نخواهيد كرد و جزء اشياء بي‌استفاده محسوب مي‌شود؛ بنابراين اگر با چنين اشيايي مواجه شديد، آن را از كمد خارج كرده و بيرون بريزيد.

موارد و عناصر پرمصرف مثل لباس و پتوها را در صورتي‌كه نياز به شست‌وشو دارند قبل از جا دادن مجدد در كمد بشوييد.

اگر در حين سازماندهي كمد به وسايلي برخورد كرديد كه متعلق به جاي ديگري است، آن را كنار بگذاريد تا پس از اتمام‌ كار آنها را سر جاي خود قرار دهيد.

كار را از بالاي كمد به سمت پايين آغاز كنيد و همه چيز به‌جز لباس‌هاي آويخته شده را از كمد بيرون ريخته و روي زمين قرار دهيد. طبقات كمد را تميز كنيد و سپس به سازماندهي وسايل و چيدن مجدد آيتم‌هاي لازم در كمد و دور‌ريختن و كنار‌گذاشتن مواد بي‌استفاده يا اشيايي كه به آن كمد تعلق ندارند بپردازيد.

نحوه قراردادن لباس‌ها و اشياء در كمد تاثير زيادي در ظرفيت گنجايش كمد دارد و اگر اين‌كار را به‌خوبي و اصولي انجام دهيد، تا حد زيادي بر افزايش گنجايش كمد خود كمك ميكنيد و مي‌توانيد وسايل و اشياء بيشتري را در كمد جاي دهيد. استفاده صحيح از تمامي قسمت‌هاي فضاي داخل كمد با نصب قفسه‌ها و طبقاتي در داخل آن يك اقدام لازم است و شما بايد نهايت استفاده را از فضاي داخل كمدهاي خانه به‌عمل بياوريد تا خانه‌اي سازمان‌يافته و منظم داشته باشيد.

براي مثال مي‌توانيد از فضاي فوقاني كمد تماما براي آويزان كردن لباس‌هايتان استفاده كنيد و مقدار فضايي را كه در پايين لباس‌هاي آويخته شده باقي مي‌ماند، با تفكيك و قفسه‌بندي يا طراحي كشوهاي متعدد براي قرار دادن اشياء و وسايلي از قبيل كفش‌ يا كيف استفاده كنيد.

برخي از اكسسوري‌هاي مخصوص فضاي داخلي كمدها كه كمك مي‌كنند بهتر و به‌صورت سازمان يافته‌تري از فضاي داخل كمد استفاده كنيد، به شرح زير است:

29865_120.jpg


قفسه‌هاي كفش

اگر شما كفش‌هاي خود را از جعبه‌هايشان بيرون بياوريد و در قسمت‌هاي مخصوص خود در كمد قرار دهيد، مي‌توانيد خيلي راحت‌تر تنها با يك نگاه كفش مورد نظر خود را انتخاب كنيد؛ قفسه‌هاي درون كمد كه داراي اشكال و انواع مختلف هستند، كمك  مي‌كنند تا كفش‌هاي شما به‌صورت مرتب و بدون اينكه با ديگر وسايل و لباس‌هاي موجود در كمد برخورد داشته باشند كنار هم قرار گيرند.

29866_155.jpg

29867_992.jpg


سطل و سبدهاي آويز

اين اكسسوري‌ها براي قراردادن اشياء سبك اما حجيم مانند اسباب‌بازي‌ها مناسبند و نمي‌گذارند اين اشياء با وسايل ديگر ادغام شوند و همچنين پيدا كردن آنها نيز بسيار راحت مي‌شود. انواع كوچك و چند‌قسمتي اين آويزها كه به پشت در يا جداره كمد آويخته مي‌شوند، براي قراردادن اشياء و لوازم كوچك‌تر مانند جوراب‌ها، گل‌سر و... مناسب‌ هستند.

29868_831.jpg

تفكيك كننده‌ها

نكته مهم اين است كه بايد اشياء و لوازم قيمتي و باارزش مانند جواهرات را در قسمتي مجزا در كمد قرار دهيد تا گم نشوند و صدمه نبينند. تفكيك كننده‌هاي عمودي مي‌توانند در تفكيك فضا و جدا كردن وسايل از يكديگر و پيش‌گيري از ادغام شدن آنها و به‌هم‌ريختگي كمد نقش بسيار مهمي ايفا كنند. استفاده از اين اكسسوري در كمد و فضاهاي ذخيره‌سازي اتاق بيشتر توصيه مي‌شود.

29864_882.jpg

راهكار آويختن

هرگز اجازه ندهيد تا عناصري از قبيل كمربندها، روسري‌ها و كروات‌ها در هم بپيچند، زيرا اين اتفاق مي‌تواند جلوه  شلوغي را براي كمد شما ايجاد كند و همچنين سبب سردرگمي شما در يافتن چيزي كه نياز داريد مي‌شود؛ بنابراين آنها را به‌صورت منظم و مرتب كنار هم با كمك آويزي متناسب با آن وسيله و شيء در كمد بياويزيد.


مطالب مشابه :


کمد دو درب 2 کشو و 4 کشو (مدل های دیگر در ادامه مطلب)

صنايع چوب برادران قاسمي تهران - مسگرآباد. تولید کننده انواع كمد و سرويس عروس و نوزاد و ميز ال
كمد لباسهایتان را مرتب كنید

آشپزی - كمد لباسهایتان را مرتب كنید - آموزش آنلاین شیرینی پزی و آشپزی ایرانی و ملل
فوت و فن های مرتب کردن كمد

فوت و فن های مرتب کردن كمد كمدها از عناصر مهم و زيربنايي هرخانه به شمار مي‌آيند.
ملامینه

سه لايي چهارچوب چوبي كمد تولید انواع درب چوبی ساختمان درب 53000hdf تومان درب 42000mdf . mdf.
یادگیری زبان کودک Dunstan

فضاي كمد. چند مدل ساخت و دوخت پرده های انواع مدل پشه بند زمینی و
شغل های مرتبط با چوب

6- كارگاه ساخت انواع مبلمان- تختخواب- كمد و 8- روكش نمودن انواع ورقه هاي چوبي و پرس كردن
تولید انواع درب چوبی ساختمان درب 53000HDf تومان درب 42000MDF

صنعت چوب ایرانیان مركز توليد و پخش انواع دربهاي چوبی و پرسي سه لايي چهارچوب چوبي كمد ديواري
عکس02

انواع کابینت. چراقیمت ها متفاوت است . انواع MDF. mdf های روکش شده در ایران. كمد ديواري .
روان کردن کمد و دراورها

وبگاه گروه آشپزی حاصل جمع آوری دستورات پخت انواع غذا-دسر و شیرینی ایرانی و ملل می باشد که
یک کمد مرتب

وبگاه گروه آشپزی حاصل جمع آوری دستورات پخت انواع غذا-دسر و شیرینی ایرانی و ملل می باشد که
برچسب :