پیاده روی چگونه چربی سوز می شود؟ - چربی سوز قبل از پیاده روی

چربی سوز قبل از پیاده روی

چربی سوز قبل از پیاده روی

 

 

پیاده روی با ریتم تند برای تقویت قلب و کاهش خطر احتمال ابتلا به انواع بیماری های قلبی مؤثر است.برای پیاده روی روزانه خود جای خاصی مانند یک پارک یا یک منطقه خاص را درنظر نگیرید، درصورتی که خود را محدود کنید آنگاه پس از مدتی، پیاده روی برایتان تبدیل به امری تکراری و کسل کننده خواهد شد و شما در اندک زمانی این عادت مثبت را کنار خواهید گذاشت.

 

بنابراین برای روزمره نشدن پیاده روی مسیرهای متنوعی را انتخاب و سعی کنید با گام های سریع پیاده روی کنید تا قلبتان تحت فشار قرار گیرد و از نظر عضلانی تقویت شود. یکی دیگر از فواید پیاده روی سریع، تعریق است که از این طریق می توان سموم بدن را دفع کرد و روند آب کردن چربی های بدن را سرعت بخشید.

 

در زمانی که فردی تحرک ندارد، سوخت و سازش به کندی صورت می گیرد و در نتیجه کالری کمتری مصرف می شود. به این ترتیب پیاده روی تند نه فقط موجب سوزاندن کالری ها حین پیاده روی ، بلکه بعد از آن هم می شود. با خم و راست کردن عضلات در ورزش منظم، میزان سوخت و ساز فزونی می گیرد؛ به ویژه اگر بکوشید از طریق کاهش جذب کالری وزن بدنتان را کم کنید.

 

پیاده روی به هنگام صبح مناسب است زیرا اگر شما بعد از پیاده روی به منزلتان برگردید، می توانید دوش بگیرید و این کار به از بین رفتن چربی هایتان کمک شایانی می کند.

اگر شما شاغل هستید تلاش کنید مسیری را تا سر کار خود پیاده راه بروید، حتی می توانید ماشین خود را در جایی دورتر پارک کرده و تا اداره پیاده بروید. این امر به شادابی روحیه شما کمک می کند.

 

 

,آموزش لاغری, پیاده روی, فواید پیاده روی,بدنسازی بانوان

 

 

اگر بخواهیم بهره ممکن را از پیاده روی حاصل کنیم، باید 3 یا 4 روز در هفته، بین 30 تا60 دقیقه تمرین کنیم؛ یعنی با سرعتی بیشتر از ریتم پیاده روی معمولی راه برویم. به این ترتیب علاوه بر مزیت های فوق، می توانیم میزان چربی خون را نیز کاهش دهیم.

 

نوشیدن آب قبل از پیاده روی توصیه می شود، یعنی یک لیوان آب 20 تا30 دقیقه قبل از شروع پیاده روی و یک لیوان دیگر 5 دقیقه پیش از شروع حرکت نوشیده شود. البته بهتر است به جای سطح آسفالت و سنگفرش، زمین های نرم و خاکی را برای پیاده روی انتخاب کرد. پیاده روی ما را قادر می سازد با سرعتی ثابت و مداوم تمرین کنیم، این هم نیاز دیگری است که به ما اجازه می دهد به طور موثری چربی بسوزانیم.

 

برای سوزاندن کالری لازم است بدن ما به طور دائم در تمام مدت ورزش، در وضعیت سوزاندن چربی باشد. پیاده روی فعالیتی مداوم و تدریجی است، بنابراین حتی اگر شخص فاقد آمادگی جسمانی هم باشد به طور موثری به وضعیت سوزاندن چربی دست می یابد

منبع :مجله سلامت

آموزش لاغری, پیاده روی , فواید پیاده روی ,چربی سوزی در پیاده روی ,اخبار,ورزش,اخبارورزش,ورزشی,ورزش بانوان,تاثیر ورزش,نقش ورزش,ورزش ایران,ورزش و سلامت ی, فواید ورزش ,ورزش کردن,ورزش رزمی, ورزش فوتبال آموزش لاغری, پیاده روی , فواید پیاده روی ,چربی سوزی در پیاده روی ,اخبار,ورزش,اخبارورزش,ورزشی,ورزش بانوان,تاثیر ورزش,نقش ورزش,ورزش ایران,ورزش و سلامت ی, فواید ورزش ,ورزش کردن,ورزش رزمی, ورزش فوتبال 
,