بهزاد خداویسی : با دوچرخه تردد می‌کنم / راهکار اصفهانی ها برای اجرای سه شنبه بدون خودرو


اخبارفرهنگی  ,خبرهای  فرهنگی  ,  بهزاد خداویسی

در جوانی نقش دستیار را در سریال «سرنخ» ایفا می کردو در خانه ای دانشجویی در سریال موفق «روزگار جوانی» هم ایفای نقش کرد. امروز فرزندانش در فرانسه تحصیل می‌کنند اما بهزاد خداویسی دیگر آن جوان دو دهه قبل نیست.

با او درباره برخی جزئیات زندگی اش گپ زده ایم. خداویسی سال هاست خودرویش را فروخته و با دوچرخه یا با پای پیاده این طرف و آن طرف می رود. مشروح گفت‌وگو را در زیر می خوانید.

 

چقدر وقتتان را با خانواده سپری می‌کنید؟

من اگر کاری نداشته باشم با همسرم به تئاتر و سینما می روم. چون بچه ها پیش ما نیستند. این است که مدام با خانواده وقت می‌گذرانم. من خیلی به این موضوع اهمیت می‌دهم و فکر می کنم آدم ها باید با خانواده وقت بگذرانند. وقتی آدم تنهاست می فهمد چقدر خانواده مهم است.

 

برای فرزندانتان چقدر وقت می‌گذارید؟

فرزندانم ایران نیستند. دختر و پسرم دندانپزشک هستند و در فرانسه زندگی می‌کنند. وقتی آنجا می روم زیاد با آنها حرف می زنم. وقتی هم که نزدمان می‌آیند زیاد با آنها وقت می‌گذرانم.

 

آشپزی هم می کنید؟

بله گاهی هم در خانه آشپزی می‌کنم.

 

چقدر اهل مطالعه هستید؟

روزی یکی دوساعت باید مطالعه کنم. شب ها کتاب می خوانم تا با کتاب خوابم ببرد. رمان خیلی دوست دارم. فیلمنامه و نمایشنامه هم می خوانم.

 

بجز اینها ، چطور اوقات فراغت خود را سپری می کنید؟

دیدن فیلم. چون کارم فیلم ، سینما و تئاتر است بیشتر فیلم و تئاتر می بینم. گاهی هم موسیقی گوش می دهم.

 

به ورزش علاقه دارید؟

بله.من سال هاست خودرویم را فروخته‌ام و با دوچرخه یا پیاده این طرف و آن طرف می روم. می‌گویند سه‌شنبه‌ها خودرو بیرون نیاورید. در اصفهان هم سه شنبه چهارباغ را می‌بندند و اغلب با دوچرخه تردد می‌کنند. آنجا سه‌شنبه‌های بی‌خودرو خوب رعایت می‌شود.

 

چقدر اهل شبکه‌هـای اجتماعـی هستید؟

خیلی نیستم. گاهی خبرها را می‌بینم. تاثیری که کتاب می گذارد شبکه‌های اجتماعی فاقد آن هستند. خودم هم بیشتر موضوعات فرهنگی را منتشر می‌کنم. در واقع حضورم در فضای مجازی یک حضور فرهنگی است.

 

 اخبار فرهنگی  -  جام جم