آموزش قدم به قدم دفاع شخصی -آکا - آموزش حرکات و نرمشهای دفاع شخصی


برگزیده ها به نقل از مجله سیب سبز: بارها پیش آمده در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که فکر کردیم کاش حرکات رزمی بلد بودیم تا بتوانیم از خودمان دفاع کنیم، به خصوص در مقابل یک مرد متعرض. برای همه خانم‌ها این امکان وجود ندارد تا بتوانند در کلاس‌های رزمی شرکت کنند اما ما می‌خواهیم در این مطلب چند حرکت به شما آموزش دهیم تا با تمرین کردن آنها بتوانیم تا حدی از خودمان دفاع کنیم، به همین دلیل سراغ آقای رضا آذوق که در ایران و در چند کشور دیگر آموزش حرکات رزمی می‌دهند رفتیم تا با کمک وی و دخترش خانم  ندا آذوق چند حرکت رزمی دفاع شخصی را  یاد بگیریم.

آموزش حرکات و نرمشهای دفاع شخصی

آموزش حرکات و نرمشهای دفاع شخصیدر این تصاویر به همراه استاد رضا آذوق، رئیس سبک کیوکوشین کاراته تزوکا در ایران و خاورمیانه و دخترش مونا آذوق چند موقعیت شبیه‌سازی شده را بررسی می‌کنیم که در آن یک شخص به شما حمله می‌کند و این تصاویر به شما می‌گوید چگونه در آن لحظه از خودتان دفاع کنید. قدم به قدم تصاویر را دنبال کنید تا آموزش ببینید.

دفاع با ضد حمله

تمرینات دفاع شخصی

تمرینات دفاع شخصیدر این تصویر فرد روبه‌روی شما ایستاده و شما احتمال این را می‌دهید که او قصد حمله به شما را دارد، او دست چپ خود را به سمت صورت شما می‌آورد، شما باید سرعت عمل داشته باشید و با دست چپ مچ دست او را محکم بگیرید و به سمت پایین بکشید و با دست راست به قسمت شانه فشار بیاورید و وقتی آن را به سمت پایین کشیدید، با زانوی پای چپ به زیر چانه او ضربه وارد کنید.

کانال دفاع شخص

کانال دفاع شخصدفع حمله با حمله قوی تر

در این حالت فرد مهاجم از پشت سر به شما حمله می‌کند و او دست راست خود را بر شانه راست شما می‌گذارد و تصمیم دارد با دست چپ به شما ضربه بزند. در این حالت سرعت عمل شما خیلی مهم است؛ باید سریع با دست راست به سمت عقب برگردید و با دو دست‌تان دست راست او را به سمت پایین بکشید و سپس  ضربه محکمی با پا  وارد کنید.

تمرین دفاع شخصی

تمرین دفاع شخصی در این تصاویر نیز دو طرف از روبه‌رو به هم نزدیک می‌شوند و فرد مهاجم با دست راست به سمت صورت شما حمله می‌کند. شما باید در این حالت با دست چپ دست او را دفع کرده و هل دهید و سریعا با دست راست به سمت صورت او ضربه محکمی وارد کنید.

آموزش قدم به قدم  دفاع شخصی دفاع شخصی,آموزشآموزش قدم به قدم  دفاع شخصی دفاع شخصی,آموزشگردآوری ورزش و بدنسازی برگزیده ها
,