کارهای خارق العاده ورزشکاری بدون 2 پا و 1 دست! + تصاویر

قدرت مرد ورزشکار یک دست در رشته پروش اندام

ورزشکار دست و پای کامل ندارد اما اراده و انگیزه اش او را تبدیل به یک چهره کرده  است.  مرد جوانی را ببینید که با داشتن وضعیت خاص جسمی سالهاست ورزش می کند و حالا تبدیل به شخصیت طوفانی این روزهای اینترنت شده است. 

Man with one arm and no legs who's become a BODYBUILDER:Meet the inspirational athlete whose workouts have taken the internet by storm - and he shouldn't even be alive

ورزشکار دست و پا

عکس ورزشکار بدون 1 دست و 2 پا

 توانایی باورنکردنی مردی که یک دست و دو پا ندارد

"نیک سانتوناستاسو" 21 ساله به دلیل مشکل نادر ژنتیکی با یک دست متولد شد یعنی هر دو پا و یکی از دستانش را نداشت اما با همان وضعیت سعی کرد تا به آرزوهایش برسد.

رشته ورزشی پرورش اندام را به عنوان علاقه اصلی خود پیش گرفت و حالا بعداز سالها تلاش با انتشار کلیپ کوتاهی که با همان یک دستش یک تایر بسیار بزرگ و سنگین را 9 بار روی زمین باشگاه بلند کرده و حرکت می دهد به سرعت تبدیل به چهره ای مشهور در فضای مجازی شده است.

ورزشکار دست و پا

ورزشکار دست و پا

توانایی های فوق العاده ورزشکار جوانی که فقط 1 دست دارد

ورزشکار جوان با انگیزه تایری به وزن 68 کیلوگرم را در باشگاه ورزشی کالیفرنیا با تک دست خود بلند می کند تا به همه ثابت کند که هیچ محدودیتی در زندگی او وجود ندارد.

 دلیل تولد "نیک" در این وضعیت ابتلا به نوعی سندرم نادر به نام "سندرم ریخنر هانارت" است. این سندرم موجب ضایعات هایپرکراتوتیک دست و پا شده و نوزاد بدون دست و پا متولد می شود.

سندرم ریخنر هانارت (تیروزینمی تیپ 2) یک بیماری اتوزومال مغلوب نادر است که با سطوح تیروزین بالای سرم مشخص می شود و به علت کمبود آنزیم تیروزین آمینو ترانسفراز کبدی ایجاد می شود.

به گفته ی "نیک" تنها 12 نفر در دنیا مثل او دچار این سندرم هستند.

کارهای خارق العاده ورزشکاری بدون 2 پا و 1 دست! + تصاویر