5 واقعیت جالب درباره «پنه‌لوپه کروز» + تصاویر - پنه لوپه کروز

پنه لوپه کروز , تام کروز و پنه لوپه در فیلم

پنه لوپه کروز

«پنه لوپه کروز»‌ به مدت 4 سال مربی باله بود . شاهد این امر انگشتان پای اوست. او در گفتگوی اختصاصی با مجله تایم (2000) گفته همه انگشتان دو پایم کاملا کج و رو به داخل است . حتی جرأت بلند کردن ناخنهای پایم را ندارم.
پنلوپه کروز سانچز (Penélope Cruz Sánchez)‏ در ۲۸ آوریل ۱۹۷۴در اسپانیا م تولد شد. وی در ۱۵ سالگی توسط یک آژانس استعداد یابی شناخته شد، سپس اولین کار بازی گری خود را در ۱۶ سالگی با حضور در تلویزیون آغاز کرد و در پی آن و در همان سن با شرکت در فیلم خامون، خامون (۱۹۹۲) پابه عرصه سینما نهاد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت. در سال ۲۰۰۱ میلادی دو فیلم آسمان وانیلی و دمیدن از وی به نمایش در آمد که سبب شهرت بیشتر او شد و از سوی دیگر هر دو فیلم به موفقیت تجاری در سطح جهانی دست یافتند.

پنه لوپه کروز و تام کروز , پنلوپه کروز

تام کروز و پنه لوپه در فیلم


در دهه ۲۰۰۰ میلادی او در فیلم ‌های متعددی با سبک‌های گوناگون نقش‌آفرینی کرد که از آن‌ها می‌توان به کمدی بیدار شدن در رنو (۲۰۰۲)، فیلم دلهره‌آور گوتیکا (۲۰۰۳)، فیلم ی با موضوع عید کریسمس به نام نوئل (۲۰۰۴)، فیلم ماجراجویانه صحرا (۲۰۰۵)، فیلم موزیکال درام ناین و پویانمایی جی-فورس اشاره کرد. از برجسته‌ترین فیلم ‌های او می‌توان ولور (۲۰۰۶) که نامزد گلدن گلوب و جایزه اسکار شد و فیلم ویکی کریستینا بارسلونا که برنده جایزه اسکار شد را نام برد. او اولین بازی گر اسپانیایی در تاریخ است که موفق به کسب جایزه اسکار شده و همچنین اولین بازی گر اسپانیایی است که ستاره‌ای در پیاده‌روی شهرت هالیوود بدست آورده است.

5 واقعیت جالب درباره «پنه‌لوپه کروز» + تصاویر - آکا

پنه لوپه کروز و تام کروز


1- «پنه لوپه کروز»‌ به مدت 4 سال مربی باله بود . شاهد این امر انگشتان پای اوست. او در گفتگوی اختصاصی با مجله تایم (2000) گفته همه انگشتان دو پایم کاملا کج و رو به داخل است . حتی جرأت بلند کردن ناخنهای پایم را ندارم.

2- «کروز» تمامی دستمزد خود برای بازی در فیلم (Hi – Lo) را به بنیاد حمایت از کودکان مادر ترزا در کلکته هندوستان اعطا کرد و به مدت یک هفته داوطلبانه در آنجا خدمت کرد.

3- پس از فیلم برداری پروژه «همه اسبهای زیبا»‌ در سال 1998 که کاملا به موضوع حیوانات می پرداخت ، کروز تصمیم گرفت که گوشتخواری را کنار بگذارد و گیاهخوار شود.

4- «پنه لوپه» معمولا در نقشهایی با ملیت های مختلف بازی کرده است. او زمانی دوست داشت نقش یک زن ژاپنی را در فیلم «خاطرات گیشا» بازی کند. او در مصاحبه با لس آنجلس تایمز گفته : وقتی شنیدم اسپیلبرگ قصد ساختن این فیلم را دارد به هر دری زدم تا شبیه به ژاپنی ها شوم ولی شبیه شدن من به یک زن ژاپنی غیر ممکن بود.

5- «کروز»‌ اسپانیایی است . او به مجله پیپل گفته هر زمان دلم برای کشور تنگ شود به خانه همکار اسپانیایی «آنتونیو باندراس»‌می روم.منبع: cinemakhabar.ir گردآوری پرتال برگزیده ها
پنلوپه کروز ,