طرز تهیه حلوای خرمایی ایران - حلوا خرمایی

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن حلوا خرما یی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

حلوای خرما , حلوا خرمایی , طرز تهیه حلوای خرما

حلوای خرما

روش تهیه حلوا خرما

 

مواد لازم حلوا خرما یی برای 4 تا 6 نفر:

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خرما ی دشتستان

500 گرم

100 گرم / 124 کالری

آرد سنگک

250 گرم

100 گرم / 250 کالری

پودر پسته و مغز گردو ی خرد شده

2 قاشق غذاخوری

نامشخص

روغن

200 گرم

100 گرم / 900 کالری

دارچین

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 261 کالری

 

طرز تهیه حلوا خرما یی :

*. ابتدا آرد را الک کرده و با روغن در ظرف نچسب می ‏ریزیم.روی حرارت قرار می ‏‏دهیم تا رنگ آرد نسکافه‏ ای رنگ شود، دقت کنید آرد نسوزد.سپس خرما ‏ها را هسته گرفته و دست تان را با مقداری روغن مایع چرب نموده و خرما ها را چرخ کنید.

*. این کار باعث می ‏شود که خرما به دست شما و همین ‏طور داخل چرخ ‏ گوشت نچسبد. پس از آن که دو بار خرما را چرخ کردید به آرد اضافه نمایید مواد را زیر و رو کنید تا خرما نرم شود، دارچین را نیز اضافه کنید. سپس شعله را ملایم نموده و هم چنان با کاردک حلوا را هم بزنید تا کاملاً مخلوط و خمیر ی شود.

*.   گردو ی خرد شده را نیز به خمیر اضافه کنید، حلوا ی داغ را در ظرف باقلوا و یا سینی فر به ضخامت یک سانتی‏ متر پهن کنید و روی آن را صاف نمایید.پس از آن که سرد شد به شکل لوزی برش زده و روی آن را پودر پسته بپاشید و در ظرف دلخواه چیده، خارج از یخچال نگهداری کنید.گاهی به این حلوا کمی ماست هم اضافه می ‏شود.

 

انرژی کل: 3500 کیلو کالری

 

خواص خرما :

*. خرما در درمان یبوست، اختلالات روده ای، مشکلات قلبی و اسهال مفید است و جزو مواد غذایی ملین به شمار می آید.به همین دلیل برای افرادی که از یبوست رنج می برند، مفید اعلام شده است، برای اینکه هر چه بهتر و بیشتر از این خاصیت خرما استفاده کنید، بهتر است خرما را یک شب کامل در آب خیس کنید.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


حلوا خرمایی , طرز تهیه حلوای خرما