ران مرغ سوخاری همراه با سس ماست - رون مرغ سوخاری

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن ران مرغ سوخاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

ران مرغ سوخاری , رون مرغ سوخاری , طرز تهیه ران مرغ سوخاری

ران مرغ سوخاری

طرز تهیه مرغ سوخاری بدون فر

 

مواد لازم ران مرغ سوخاری :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهیچه مرغ

۶عدد

100 گرم / 200 کالری

آرد

۴ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 360 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل قرمز

یک دوم قاشق سوپ خوری

100 گرم / 22 کالری

آب لیمو

۳ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 5 کالری

تخم مرغ

۲عدد

100 گرم / 147 کالری

پودر سوخاری

۱ پیمانه

100 گرم / 0 کالری

پنیر پارامسان

۸۰گرم

100 گرم / 452 کالری

لیمو ترش تازه

۱عدد

100 گرم / 9 کالری

ماست

۱ پیمانه

100 گرم / 55 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

 

طرز تهیه ران مرغ سوخاری :

*. برگزیده ها : ابتدا ماهیچه های مرغ را پوست کنده ، آنگاه به نمک ، فلفل و آب لیمو ی ترش آغشته می کنیم و می گذاریم به مدت ۶۰ دقیقه بماند. پنیر پارامسان رنده شده را با پودر وخاری مخلوط می کنیم.

*. ماهیچه مرغ را در آردغلتانده ، تخم مرغ ها را با چنگال به هم زده ، ماهیچه های مرغ را با مایه تخم مرغ آغشته می کنیم و مجددا درمخلوط پودر سوخاری می غلتانیم ، سپس آن را در روغن داغ سرخ می کنیم تا طلایی رنگ شود.

*.  پس از سرخ کردن ، آنها را به شکل دایره روی برگهای کاهو در ظرف موردنظر قرار داده و به دلخواه تزیین می کنیم . این غذا بهتر است همراه با سس ماست سرو شود.

 

طرز تهیه سس ماست :

*. ابتدا ماست را مقداری می زنیم ، سپس نمک و فلفل قرمز و آب لیمو را به آن اضافه می کنیم و مایه را کاملا مخلوط می کنیم تا یک دست شود.

 

خواص لیمو :

*. اگزما ؛ اگر از عفونت پوستی مانند اگزما رنج می برید، لیمو می تواند تسکین دهنده باشد. 8 قطره روغن لیمو را با یک لیوان آب ولرم و یک قاشق غذاخوری عسل رقیق شده مخلوط کنید. سپس پارچه تمیز را به آن محلول آغشته کنید و روزی 2 تا 3 بار به مدت 15 دقیقه روی قسمت مورد نظر قرار دهید. این روش نه تنها عفونت را کاهش می دهد بلکه خارش را نیز از بین می برد. عسل نیز مانند لیمو خاصیت ضدالتهابی دارد و روند بهبود را تقویت می کند.

*. خستگی مفرط ؛ افرادی که مسافت های طولانی پیاده روی می کنند، با احساس خستگی می توانند با ایجاد سوراخی روی لیمو با استفاده از نی آب آن را بمکند تا علاوه بر احساس تازگی، از خواص دارویی لیمو استفاده کنند. کاوشگران برای محافظت از عفونت های منطقه استوایی نیز از لیمو استفاده می کنند.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


رون مرغ سوخاری , طرز تهیه ران مرغ سوخاری