طرز تهیه سوپ جو با سس سفید - سوپ جو سفید

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن سوپ جو با سس سفید را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

سوپ جو سفید , طرز تهیه سوپ جو سفید , ترشی سوپ جو

سوپ جو سفید

سوپ جو با مرغ

 

مواد لازم سوپ جو با سس سفید :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

جو پرک شده

یک لیوان

100 گرم / 350 کالری

آب مرغ یا گوشت

2 لیوان غلیظ یا 5 لیوان رقیق

نامشخص

سیب زمینی

یک عدد متوسط

100 گرم / 75 کالری

هویج

یک عدد متوسط

100 گرم / 40 کالری

پیاز

یک عدد متوسط (رنده شده)

100 گرم / 5 کالری

خامه

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 250 کالری

شیر

یک لیوان

100 گرم / 490 کالری

آرد

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

نمک و فلفل و زردچوبه

به اندازه لازم

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سوپ جو با سس سفید :

*. برگزیده ها : اگر آب مرغ یا گوشت آماده دارید، استفاده کنید، در غیر این صورت باید نصف سینه مرغ و یا صد گرم گوشت ماهیچه را بپزید و آب آن را کنار بگذارید. گوشت را نیز ریش ریش کنید و در انتها داخل سوپ بریزید. سیب زمینی و هویج و پیاز را رنده کنید.

*. جو پرک شده، آب گوشت ، سیب زمینی ، هویج و پیاز رنده شده را همراه با نمک و فلفل و زردچوبه و کمی آب توی ظرف می ریزیم و می گذاریم روی حرارت ملایم بپزد (چون جو به صورت پرک شده است، خیلی سریع می پزد و جا می افتد).

*. مقدار ادویه ای که در غذا به کار می برید، بستگی به ذائقه تان دارد. برای تهیه سس سوپ ، در یک ظرف، یک قاشق روغن می ریزیم و آرد را کمی تفت می دهیم. بعد شیر را به آرد اضافه می کنیم و کمی حرارت می دهیم تا غلیظ شود.سس آماده شده را داخل سوپ می ریزیم.

*. بعد از چند جوش، سوپ آماده است. وقتی سوپ را از روی شعله برداشتیم، خامه را که با دو قاشق شیر هم زده ایم و رقیق شده است، داخل سوپ می ریزیم.برای تزیین سوپ ، یک قاشق مرباخوری خامه را هم بزنید و کمی زعفران به آن اضافه کنید و روی سوپ بریزید و کمی جعفری خرد شده و زرشک هم روی آن بریزید.

 

خواص هویج :

*. هویج، تصفیه و تمیز کردن کبد را با خارج کردن صفرا و چربی ها انجام می دهد و کلیه ها را تقویت می کند.

*. خوردن هویج برای تمیز کردن و استحکام دندان ها مفید است.

*. هویج دارای هورمونی است که مانند انسولین عمل می کند و قند خون را تنظیم می کند. لذا برای بیماران دیابت ی بسیار مفید است.

*. افراد زیادی هستند که برای محافظت پوست شان در برابر اشعه خورشید، هویج می خورند.اما شما مراقب باشید، زیرا هویج پوست تان را از سوختگی آفتاب محافظت نمی کند.

 

اختصاصی برگزیده ها

 

.
طرز تهیه سوپ جو سفید , ترشی سوپ جو