طرز تهیه دسر ژله ای پاناکوتا - طرز تهیه پاناکوتا

 


پاناکوتا , طرز تهیه پاناکوتا , دسر پاناکوتا

پاناکوتابرای 8 نفر دسر ژله ای پاناکوتا :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پودر ژله انار

100 گرم یا یک بسته

100 گرم / 60 کالری

انار

یک عدد درشت (دان کنید)

100 گرم / 51 کالری

خامه

300 گرم

100 گرم / 350 کالری

شیر

160 میلی لیتر یا دو سوم پیمانه

100 گرم / 110 کالری

شکر

55 گرم یا یک چهارم پیمانه

100 گرم / 400 کالری

پودر ژلاتین

2 قاشق چای خوری

100 گرم / 338 کالری

وانیل

یک چهارم قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالریطرز تهیه دسر ژله ای پاناکوتا :


*. ابتدا کف و دیواره های قالب مناسب دسر را با مقدار کمی روغن مایع چرب کنید. اگر میزان روغن برای چرب کردن قالب زیاد بود، اضافی آن را با دستمال کاغذی پاک کنید (این کار برای برگر داندن دسر به صورت قالبی انجام می شود).حالا در کاسه بلوری نصف میزان پودر ژله را ابتدا در نصف پیمانه آب جوش حل کرده.


*. سپس نصف پیمانه آب سرد به آن اضافه کنید؛ پس از اینکه پودر به طور کامل در آب حل شد، نیمی از دانه های انار را در داخل مایه ژله بریزید و سپس کل مایه را به قالب دسر منتقل کنید.قالب را به مدت 2 تا 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد. نیم ساعت قبل از پایان این مدت، شروع به درست کردن مایه خامه ای کنید.


*. برای این منظور شیر و خامه را در ظرفی فلزی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا با هم مخلوط شوند. شکر و پودر ژلاتین را نیز به آن اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا شکر و ژلاتین در مواد حل شود ولی مراقب باشید مایه نجوشد.بعد وانیل را به آنها افزوده و دوباره مخلوط کنید. حالا مایه را از یک صافی فلزی عبور دهید.


*. تا دانه های ژلاتینی که حل نشده، روی صافی باقیمانده و مایه ای صاف و یکنواخت حاصل شود.پس مایه را کنار بگذارید تا سرد شود. پس از آن، ژله را از یخچال بیرون آورید و مایه خامه ای را روی آن بریزید و دوباره به یخچال برگر دانید و مدت 3 ساعت در آن قرار دهید تا خامه سفت شود.پس از این مدت دوباره با بقیه پودر ژله مایه ژله ای آماده کنید و بعد از ریختن.


*. باقیمانده دانه های انار، سطح خامه ای را با ژله بپوشانید و آن را دوباره در یخچال قرار دهید تا ژله رویی ببندد.در پایان، قالب را در ظرف مورد نظر برگر دانید. برای این منظور ابتدا دست تان را با آب سرد خیس کنید، سپس به دور دیواره قالب بکشید و قالب را برگر دانید.نکته: اگر هنگام برگر داندن قالب دسر به طور کامل برنگشت، روی آن را با تکه های ژله چسبیده به کف قالب تزئین کنید.

 


خواص انار :


*. تقویت معده - تقویت ریه - حساسیت - وجود خون در ادرار - مسمومیت - استسقاء - درد گوش - التهاب معده - اسکوربیت - آب ریزش چشم - خون ریزی رحم - خارش پوست - تقویت لثه - تصفیه خون - کم خونی - اسهال خون ی استفراغ و کم اشتها یی استفاده نمود.

 


اختصاصی برگزیده ها
طرز تهیه پاناکوتا , دسر پاناکوتا