طرز تهیه ژله میوه - آشپزی آکا - طرز تهیه ژله میوه ای

 ژله میوه یکی از خوشمزه ترین نوع ژله است که طعم بی نظیری دارد، در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن ژله میوه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

طرز تهیه ژله میوه ای , ژله میوه ای , طرز تهیه ژله با میوه

طرز تهیه ژله میوه ای

ژله میوه مخلوط

 

مواد لازم ژله میوه :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ژله

3 بسته

100 گرم / 60 کالری

خامه

400 گرم

100 گرم / 350 کالری

گلابی

0.5 فنجان

100 گرم / 55 کالری

سیب

0.5 فنجان

100 گرم / 55 کالری

هلو

0.5 فنجان

100 گرم / 33 کالری

آناناس کنسرو شیرین

0.5 فنجان

100 گرم / 45 کالری

ژلاتین

200 گرم

100 گرم / 338 کالری

خاک قند

5 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 400 کالری

وانیل

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 330 کالری

 

طرز تهیه ژله میوه :

 

*. برای تهیه این ژله به دو قالب کوچک و بزرگی که داخل هم بیف تد و اطراف قالب کوچکتر 2 تا 3 سانتی متر با قالب بزرگتر فاصله داشته باشد احتیاج داریم . ژله را در 3 پیمانه آب جوش حل می کنیم و 3 پیمانه آب سرد به آن مخلوط کرده و مایه را در قالب بزرگتر می ریزیم قالب کوچکتر را در داخل ان قرار می دهیم.

 

*. داخل قالب کوچک تر را با وزنه یا یخ پر می کنیم بنحوی که قالب بهیچوجه بالا نایستد و قالب را در یخچال می گذاریم تا ژله کاملا بسته شود بعد ژلاتین را در کمی آب جوش حل می کنیم و با خامه و خاکه قند مخلوط می نمائیم و میوه های آماده شده را در آن می ریزیم وقتی ژله کاملا بسته شد از یخچال خارج می کنیم.

 

*. وزنه ها را از داخل قالب بیرون می اوریم و قالب کوچکتر را با آب نیم گرم پر می کنیم و بلافاصله قالب را از ژله جدا کرده خارج می نمائیم با این عمل قالب ژله ای داریم که میان آن خالی است و مخلوط خامه و خاک قند و ژلاتین و میوه های خرد شده را داخل آن می ریزیم.

 

*. پر می کنیم دوباره در یخچال می گذاریم تا خامه نیز کاملا بسته شود بعد قالب را یک لحظه در آب نیم گرم قرار می دهیم و طرف مناسبی را روی دهانه قالب قرار داده و ژله را در آن برمی گردانیم و اطراف ژله را با انواع کمپوت و خامه فرم گرفته در قبف زینت می دهیم.

 

خواص هلو :

 

*. برگ هلو و جعفری را با روغن زیتون مخلوط کرده و روی سوختگی و محل ضرب دیدگی بگذارید.بهترین ماسک زیبایی را می توانید از هلو تهیه کنید برای طراوت و جوان کردن پوست هلو را پوست کنده وله کنید و روی پوست قرار داده و بگذارید مدت 20دقیقه بماند و پس از آن صورت را با اب معدنی بشوئید.

 

 

اختصاصی برگزیده ها


ژله میوه ای , طرز تهیه ژله با میوه