چیدمان منزل ایرانی

تصاویر مدل های دکوراسیون منزل ایرانی جدید و دوست داشتنی


امروز چند مدل دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و جدید را برای شما گردآوری کرده ایم. امروزه اغلب خانه های ایرانی ضمن تاثیر پذیری از دکوراسیون های غربی همچنان رنگ و بوی خود را حفظ کرده اند و به گونه ای ایده های به کار رفته در دکوراسیون های غربی را بومی سازی و در دکوراسیون منازل ایرانی مورد استفاده قرار داده اند. استفاده از فرش و قالیچه، اجسام دکوراتیو زینتی، پرده های مجلل، گچ بری ها و نورپردازی ها و سبک خاص محل قرار گیری مکان های مختلف در خانه های ایرانی که متاثر از فرهنگ ایرانی اسلامی می باشد دکوراسیون منازل ایرانی را با هر جای دنیا متفاوت ساخته است. در ادامه تصاویری از چند مدل دکوراسیون منزل ایرانی را با هم مشاهده می نماییم.

دکوراسیون منزل ایرانی مدرن و شیک:

خانه های ایرانی دارای طراحی و دیزاین خاص خود هستند در طراحی دکوراسیون منازل ایرانی شاهد تزئینات خاص و متنوع بسیاری هستیم این تزئینات بر روی دیوار ها، سقف و اجسام دکوراتیو بسیاری به چشم می خورد. به گونه ای این تزئینات را می توان عامل اصلی تفاوت دکوراسیون منزل ایرانی با دکوراسیون خانه های غربی و شرقی دانست. در ادامه تصاویری از منازل مختلف ایرانی که دارای دکوراسیون های مدرن و شیک می باشند برای الگوبرداری شما از دکوراسیون های جدید ایرانی قرار داده ایم.

دکوراسیون آشپزخانه

اتاق خواب ایرانی


دکوراسیون ایرانیدکوراسیون اتاق کودک ایرانی

دکوراسیون خانه ایرانی

دکوراسیون پذیرایی منزل ایرانی

پذیرایی ایرانی

چیدمان مبلمان در خانه ایرانی

یکی از ویژگی های مهم دکوراسیون خانه های ایرانی استفاده از سرویس کامل مبلمان در فضای کم می باشد. اغلب ما ایرانی ها به استفاده از سرویس های مختلف مبلمان در کنار میز غذاخوری در فضایی کم عادت کرده ا یم.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

نمای داخلی خانه ایرانی

عکس دکوراسیون ایرانی

حالا دیگر باید تقریبا در تمام خانه های ایرانی شاهد استفاده از گچ بری و یا کناف کاری باشیم. در واقع تزئینات دیوار و مخصوصا سقف خانه از ویژگی بارز هر طراحی ایرانی پسند است. امیدواریم ایده های مناسبی برای الگوبرداری از تماشای عکس هایدکوراسیون منزل ایرانی بدست آورده باشید. 
رنگها در چیدمان منزل، چیدمان خانه، چیدمان منزل ایرانی، چیدمان منزل و دکوراسیون

در این بخش از سایت آکاایران شما را با انواع چیدمان منزل، خانه و چیدمانهای جدید منزل آشنا میکنیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تأثیر رنگها در چیدمان منزل 
 
همه ما بارها و بارها اهمیت رنگها را در زندگی حس کرده ایم.

دکوراسیون و زیبایی خانه,اتاق خواب,تاثیر رنگ در آشپزخانه

چیدمان خانه,چیدمان اتاق خواب,چیدمان خونه هامون,چیدمان منزل,چیدمان منزل عروس,چیدمان منزل ایرانی,چیدمان منزل و دکوراسیون,چیدمان منزل کوچک,چیدمان منزل عکس,چیدمان منزل عروس,چیدمان منزل به سبک ایرانی,چیدما

 این عنصر اساسی در چیدمان منزل نیز نقش تأثیرگذاری دارد. بنابراین، با بهره مندی از آن می توانیم خانه ای شاد، دل انگیز و امن داشته باشیم. به همین دلیل لازم است زبان و معنای رنگها را بدانیم تا بدرستی از آنها استفاده کنیم. از همین رو، سعی داریم شما را به دنیای رنگها و تأثیر آنها ببریم. 
رنگهای سرد، رنگهای گرم 
به طور کلی رنگها دو دسته اند؛ رنگهای اصلی که شامل زرد، آبی، قرمز و رنگهای فرعی نظیر سبز، بنفش، نارنجی، زرد مایل به سبز، سبز مایل به آبی، آبی مایل به سبز، بنفش مایل به قرمز و... که از ترکیب رنگهای اصلی به وجود می آیند. 
البته، تقسیم بندی دیگری هم برای رنگها مطرح می شود. به این ترتیب که آنها را در دو گروه رنگهای گرم و سرد قرار می دهند. برای تشخیص این مسأله باید در چرخه رنگ خطی از زرد به بنفش بکشید. رنگهایی مثل سبز و فیروزه ای که در ترکیب آنها آبی به کار رفته، در سمت چپ خط قرار دارند که به عنوان رنگهای سرد نامیده می شوند. این رنگها به طور کلی خاصیت آرام بخشی دارند. رنگهایی نظیر صورتی، نارنجی و... در طرف راست خط قرار دارند و در ساختمان آنها قرمز به کار رفته که به عنوان رنگ گرم شناخته می شوند. 
بنابر پژوهشهای متعدد، این گونه رنگها بیانگر احساسات مختلف هستند که از خوش بینی محض تا خشونت شدید را در بر می گیرد. 
الگوهای رایج کدامند؟ 
متناسب با فضای خانه از الگوهای هماهنگ زیر در چیدمان منزل می توان استفاده کرد. 
▪ الگوی تک رنگ: در این الگو می توان از یک رنگ برای چیدمان محیط بهره برد. 
▪ شیوه کنتراست: در این روش با استفاده از دو رنگ متضاد نظیر آبی و نارنجی می توان فضایی دلخواه ایجاد کرد. 
▪ الگوی مشابه: در این روش اگر رنگ زرد را انتخاب می کنید، می توانید برای تکمیل از رنگهای نارنجی بهره بگیرید. 
▪ استفاده از رنگهای گوناگون: این شیوه گرچه الگویی رایج است، اما باید توجه داشت در این روش، هماهنگی رنگها دقیق صورت بگیرد تا از نظر زیباشناسی چشم نواز باشد. 
● فضاسازی دلخواه 
اگر اتاق شما کوچک است می توانید به کمک رنگهای گرم و سرد این فضا را بزرگتر نشان دهید. به این ترتیب که وسایلی به رنگهای گرم (قرمز، نارنجی و صورتی) را جلوتر از وسایلی که به رنگ سرد (آبی، سبز و...) هستند، قرار دهید. 
رنگ سفید نیز در بزرگ نمایی فضا مؤثر است. مزیت دیگر آن، افزایش نور محیط می باشد. اما این رنگ معایبی نیز دارد. بنابراین اگر تعداد دیوارهای سفید رنگ در خانه ای بیش از حد باشد. فضای خانه سرد و ناخوشایند به نظر می رسد. در ضمن پاکیزه نگه داشتن آن هم بسیار اهمیت دارد. 
البته می توان قبل از بهره مندی از این رنگ، اندکی رنگ قرمز یا آبی را به آن افزود، تا به این ترتیب، ضمن حذف تأثیر ناخوشایند رنگ سفید مطلق، از ترکیب جدید، رنگی چشمنواز ایجاد شود. برخی نیز ترجیح می دهند سفید را با رنگهای آبی یا صورتی ترکیب کنند. 
اما باید به خاطر داشت این رنگ برای اتاقهای کوچک مناسب نیست؛ چون فضا را سنگین و اتاق را دلگیر می کند. البته توجه به فردی که می خواهد از اتاق استفاده کند نیز در انتخاب رنگ محیط اهمیت دارد که در شماره های آینده بیشتر در این باره خواهیم نوشت.  
طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)در تصاویر زیر نمونه هایی از دکوراسیون منزل را مشاهده می کنیدطراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)
طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)طراحی مدل چیدمان داخلی منزل مسکونی (عکس)