سخنگوی دولت: بقایی باید به بسیاری سوالات جواب دهد/هفته معلم پاداش بازنشستگان فرهنگی بازنشست 95 پرداخت می‌شود


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , سخنگوی دولت

سخنگوی دولت اعلام کرد که سال95 بدون کسری به پایان رسید.

 به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در این نشست خبری با اعلام این خبر افزود: از294هزار میلیارد تومان منابع مصوب بودجه 95، 282هزار میلیارد تومان تحقق یافت یعنی بودجه 96 درصد تحقق یافت، البته این  به معنای کسری بودجه نیست  بلکه به معنای عدم تحقق بودجه است.

 

سخنگوی دولت همچنین  تصریح کرد: به میزان 282هزار میلیارد تومان هم هزینه کرده ایم، سال95 به لحاظ ترکیب منابع و مصارف سال بسیار خوبی بود، تا پایان دولت 170طرح و پروژه افتتاح می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته 13هزار و200 میلیارد تومان از بدهی دولت به نظام بانکی تقلیل دادیم، گفت:در مجموع 15هزار و 400 میلیارد تومان از بدهی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت کردیم.

 

وی با بیان اینکه برای تامین نظر رهبری در حال تهیه بسته های رونق تولید و اشتغال هستیم، گفت: این طرح مراحل تصویب خود را پشت سر می‌گذارد ، با این طرح وظایف همه دستگاه ها در ایجاد اشتغال مشخص می‌شود.

 

سخنگوی دولت با اعلام اینکه هفته معلم پاداش بازنشستگان فرهنگی که در سال 95 بازنشست شده اند را پرداخت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: 3هزار و 500 میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان صرف می شود.

 

وی گفت: بین 180 تا 200 هزار تومان افزایش مستمری خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی خواهیم داشت.

 

نوبخت همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه از دولت کسی در انتخابات شرکت می کند؟ تصریح کرد:  ما یک رییس داریم و همه دنبال او هستیم.ان شاءالله ثبت نام کنند.

 

وی همچنین درباره استعفای محمد شریعتمداری از سمتش با توجه به انتشار اخباری درباره ریاست او در ستاد انتخاباتی حسن روحانی یادآور شد : هنوز ستادی تشکیل نشده است هرگاه تشکیل شد رییس ستاد باید در چارچوب قانون عمل کند.

 

نوبخت در پاسخ به این سوال که آیا آمادگی مناظره با بقایی را دارید؟ گفت: اگر لازم باشد خودم مسولیت را به عهده می‌گیرم. و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه به سوالات نامزدهای انتخابات جواب می‌دهند، البته بقایی باید به بسیاری سوالات جواب دهد.

 

وی اضافه کرد: کارشناسان سازمان برنامه و بودجه با احترام و مستدل پاسخ سوالات نامزدها را می‌دهند، اگر لازم باشد جلسات رودررو و علنی که همزمان پخش شود،  برگزار شود .رییس جمهور مشغله فراوانی دارد، ولی کارشناسان ما آماده پاسخ به سوالات هستند.

 

وی درباره اینکه آیا رییس جمهور جواب نامه احمدی نژاد را می دهد؟ گفت : خبر دارم احمدی نژاد به روسای جمهور سایر کشورها و رییس جمهور کشورمان نامه نوشته است، اما از متن نامه او به رییس جمهور بی‌خبرم.

 

اخبار تکمیلی متعاقباً ارسال می‌شود.