تشخیص ریسک خودکشی با اسکن مغز


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی , خودکشی

محققان دریافتند در بین نوجوانان و افراد جوان مبتلا به اختلال دوقطبی، بین تفاوت های مغزی و افزایش ریسک خودکشی ارتباط وجود دارد.

 به گزارش مهر، به گفته محققان دانشگاه یل کنتیکت آمریکا، در حدود نیمی از افراد مبتلا به اختلال دوقطبی که مشخصه آن نوسانات اخلاقی است، اقدام به خودکشی می کنند و یک نفر از هر ۵ نفر به خاطر خودکشی می میرد.

 

در این مطالعه جدید، نوجوانان و جوانان مبتلا به اختلال دوقطبی تحت اسکن مغز قرار گرفتند. در مقایسه با افرادی که اقدام به خودکشی نکرده بودند، افرادی که خودکشی کرده بودند دارای حجم و فعالیت نسبتاً کمتری در مناطق مغزی تنظیم کننده هیجانات و انگیزه ها و در ماده سفید مغز که این مناطق را به هم متصل می کند بودند.

 

هیلاری بلامبرگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «یافته ها نشان می دهد قشر پیشانی کار نمی کند و در عین حال باید این مدار را تنظیم کند.»

 

به گفته وی، «این مسئله می تواند منجر به درد هیجانی بسیار زیاد، مشکل در ارائه راه حل های جایگزین برای خودکشی و احتمال بیشتر اقدام به خودکشی شود.»

 

به گفته وی، شناسایی مدارهای مغزی درگیر در ریسک خودکشی می تواند منجر به شیوه های جدید شناسایی افرادی شود که بیشتر از همه در معرض خودکشی قرار دارند و از بروز خودکشی پیشگیری کرد.