قالیباف می‌خواهد رییس‌جمهور شود اما هنوز نیاموخته که از مردم عذرخواهی کند


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,حسنی جوریابی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پوزش‌خواهی شهردار تهران از مردم، گفت: مشکل اصلی بالاگرفتن تخلفات شهرداری‌ها، ضعف شوراهای شهر است.

 محمدصادق حسنی جوریابی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به ارائه گزارش شهردار تهران درباره حادثه پلاسکو در صحن علنی مجلس، از عدم پوزش‌خواهی شهردار تهران انتقاد کرد و گفت: متاسفانه مسئولان عادت نکرده‌اند درصورت بروز چنین مشکلاتی موظف به عذرخواهی از مردم هستند.

 

قالیباف می‌خواهد رییس‌جمهور شود اما هنوز نیاموخته که از مردم عذرخواهی کند

 

او گفت: آقای قالیباف که تلاش می‌کند رییس‌جمهور شود، هنوز نیاموخته پوزش‌خواهی از مردم هزینه‌بردار نیست. شهردار تهران در مقابل نمایندگان ملت در مجلس حاضر شد و گزارش خود را ارائه کرد اما هیچ جای این گزارش، از مردم عذرخواهی نکرد.

 

نماینده اصلاح‌طلب مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مسئولان باید بیاموزند که اگر مردم نباشند، مسئولان هیچ‌کاره‌ هستند. قالیباف باید بیاموزد که مردم گناهی نکرده‌اند و باید از آن‌ها به‌خاطر این مشکلات عذرخواهی کنند.

 

او در واکنش به ادعای دیگر نماینده رشت درباره صدور حکم مشاور شهرداری تهران برای برخی نمایندگان اصولگرا ازسوی قالیباف، گفت: اطلاعاتم در این رابطه صرفاً در حد شنیده‌ها است.

 

برخی به‌دنبال بهره‌برداری جناحی از حادثه پلاسکو هستند

 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باوجود این‌که به هیچ عنوان تمایل نداریم که مسائل مربوط به حادثه پلاسکو وارد موضوعات جناحی شود، متاسفانه برخی به‌دنبال بهره‌برداری جناحی از این حادثه هستند.

 

گزارش قالیباف درباره پلاسکو مشکلات فراوانی داشت

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گزارشی که از سوی شهردار تهران در صحن مجلس ارائه شد، مشکلات فراوانی داشت و حداقل باید از مردم عذرخواهی می‌شد.

 

او در پاسخ به پرسشی درباره علت بالاگرفتن انتقادها و افزایش تخلفات برخی شهرداری‌های کشور گفت: شوراهای شهر باید با قدرت بیشتری به وظایف نظارتی خود پرداخته و با دقت بیشتری عملکرد شهرداری‌ها را تحت نظر داشته باشند.

 

مشکل اصلی بالاگرفتن تخلفات شهرداری‌ها، ضعف شوراهای شهر است

 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: واقعیت این است که در این رابطه با معضل قانونی روبرو نیستیم، بلکه مشکل اصلی عدم نظارت شوراهای شهر است و باید شوراهای شهر را کنترل کنیم.

 

باید بعد نظارتی شوراهای شهر تقویت شود

 

حسنی جوریابی در پایان در پاسخ به این سوالی درباره وضعیت شورای شهر رشت، اعلام کرد: وضعیت شورای شهر نیز تفاوت چندانی با دیگر شوراهای شهر ندارند و به نظر می‌رسد مشکل اصلی در تخلفات شهرداری‌ها به عملکرد ضعیف شوراهای شهر بازمی‌گردد که عموماً ضعیف عمل می‌کنند و باید بعد نظارتی شوراهای شهر  تقویت شود.