جهانگیری: ارزشی برای اظهارات نخ نمای آمریکایی ها قائل نیستیم


اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی ,  جهانگیری

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که اتهامات آمریکایی ها علیه ایران به قدری نخ نما شده که خود گوینده نیز از بیان آن خجالت می کشد، گفت: ملت و مسئولان ایران کمترین ارزشی برای این حرف ها و اظهار نظرها قائل نیستند.

 به گزارش  العالم ؛ اسحاق جهانگیری روز شنبه در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران با بیان این که آنها نتایج تحریم ها و تعامل را درمورد ایران دیدند ، تصریح کرد: اگر با زبان تکریم با ملت این کشور صحبت شود و مسایل از طریق مذاکره و گفت و گو به نتیجه برسد به قول رییس جمهوری می تواند برای همه برد داشته باشد .

 

وی افزود: وقتی زبان و لحن آنها عوض می شود، بدانند که در خصوص منطقه حساسی سخن می گویند که در این گذرگاه ایران از ثبات برخوردار است بنابراین جمهوری اسلامی ایران نه تنها مشکل منطقه نیست بلکه کمک کننده به وضع آن است .

 

وی خاطرنشان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود امروز سوریه به دست داعش بود و کشورهای عربی توسط داعش احاطه شده بودند و معلوم نبود القاعده در افغانستان چه می کرد پس هر کجا لازم بود ایران در آنجا حاضر شد چراکه می تواند ثبات ایجاد کند.

 

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: این اتهامات علیه ایران نخ نما شده است و این که می گویند ایران کشوری حامی تروریست است خود گوینده نیز از گفتن آن خجالت می کشد.

 

جهانگیری ادامه داد: در این سال ها هرکجا تروریست درست کردند تا منطقه را برهم بزنند آن کشوری که در صحنه نبرد مخالفت قرار داشت، جمهوری اسلامی ایران بود و ما سرافراز هستیم .

 

وی تصریح کرد: آنها با دادن این شعارها می خواهند فضای توسعه کشور را کند کنند و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را بترسانند اما آنها بدانند ملت ومسئولان ایران برای این حرف ها ارزشی قائل نیستند ، سرمایه گذاران نیز به خوبی می دانند ایران برنامه های توسعه ای خوبی دارد.

 

وی با یادآوری این که امروز بعد از 38 سال با نگاه به انقلاب اسلامی هیچ موردی جز زیبایی و سربلندی در آن نهفته نیست، گفت: در طول این مدت همه انواع دشمنی ها را علیه ملت ایجاد کردند و اخیرا آمریکائی ها فکر می کنند حرف های جدی هشدارگونه بزنند تا ملت را بترسانند .

 

معاون اول رییس جمهورری افزود: ملت ایران جنگ هشت ساله را تحمل کرد جنگی که همه قدرت ها یک طرف قرارداشتند و این تنها شعار نیست از سوی دیگر در زمان صدام کل منابع کشورهای خلیج فارس در اختیار عراق قرار داشت که بعدها خودشان به این موضوع اذعان داشتند.

 

جهانگیری ادامه داد: همه این اقدامات در زمانی صورت گرفت که تازه انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده بود و هنوز پاکسازی در نیروهای مسلح صورت نگرفته بود ولی در طول هشت سال دفاع مقدس همه نوع مسایل را آزمودند ولی ملت از تمان آن ها سرافراز بیرون آمد .

 

وی تصریح کرد: معتقدم وقتی به دستاوردها نگاه می کنیم البته با آرمان ها فاصله داریم ، علاقمند بودیم وضع اقتصادی مردم بهتر شود و اگر موانع پیش روی ما نبود وضع معیشت و موضوع اشتغال جوانان امروز بهتر بود البته اقدامات خوبی انجام شده است .

 

وی افزود: ایران با داشتن 5 میلیون دانشجو در دانشگاه ها سوم یا چهارمین کشور از نظر فارغ التحصیل در دنیا است، دانشگاهیان بزرگترین سرمایه برای خدمت به ملت هستند و در دوران تحریم به نقطه ای رسیدیم که در زمینه فناوری نانو طبق آمارهای رسمی دنیا جایگاه ششم دنیا هستیم .

 

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر بود چرا که با حضور همه اقشار مردم بدون توسل به روش های خشونت آمیز و صرفا با اتکا به آرمان های بزرگ امام راحل و ملت به پیروزی رسید. 

 

جهانگیری ادامه داد: یکی از با اهمیت ترین موضوعات پیروزی انقلاب اسلامی این است که در مقطعی که در دنیا بر این موضوع تبلیغ می شد که حرکت های متکی به دین و ادیان الهی نقشی ندارد، انقلاب اسلامی با حضور مردم به پیروزی رسید.

 

وی همچنین اظهار داشت: رژیمی که به تعبیر خودشان ژاندارم منطقه بود و آمریکایی ها پشتیبان آن بودند ولی ملت با روش مسالمت آمیز انقلاب را به پیروزی رساندند.

 

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که دنیا بداند یکی از کانون های توسعه جهان ایران است، تصریح کرد: زمانی کشور چین این نقش را ایفا می کرد، البته نمی گوییم ایران به بزرگی چین است اما امروز یک وزارتخانه اعلام می کند که بیش از 220 میلیارد دلار طرح در بخش انرژی تهیه کرده است.

 

جهانگیری افزود: دشمنان ایران می دانند با این سرعتی که ایران حرکت می کند به چنین جایگاهی تبدیل خواهد شد و آنها می خواهند با طرح شعارهایی مانع این توسعه شوند که باید با تدبیر و عقلانیت و بدور از شعار زدگی توسعه کشور را به پیش ببریم.

 

به گزارش ایرنا، مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران صبح امروز در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور با حضور وزرای کشور، صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان محیط زیست، رییس سازمان امور اداری و استخدامی جمعی از استانداران و شهرداران کشور برگزار شد.