مرگ دلخراش 2 دختر خردسال در شکنجه تروریست‌های داعشی


اخباربین الملل  ,خبرهای بین الملل , داعش

بنیاد خیریه نجات کودکان از به دام افتادن 350 هزار کودک در قلمروی داعش در غرب موصل خبر می‌دهند.

 به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تروریست‌های داعشی که بیش از دو سال است شهر موصل در شمال عراق را تحت کنترل دارند، بسیاری از قلمرو خود را از دست داده‌اند. در مناطقی محدودی که هنوز در چنگال تروریست‌ها است، داعشی‌ها ساکنان محلی را تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار می‌دهند.

 

ماه گذشته میلادی نظامیان عراقی پس از ماه‌ها جنگ، از بازپسگیری شرق شهر موصل از گروه تروریستی داعش خبر دادند. پیش‌تر در ماه اکتبر (مهرماه) نیروهای عراقی با کمک نیروهای بسیج مردمی، کردهای پیشمرگه و حمایت هوایی ائتلاف مبارزه با داعش عملیات آزادسازی موصل از دست داعش را آغاز کردند. موصل در سال 2014 از سوی تروریست‌ها تصرف شد.

 

بنیاد خیریه "نجات کودکان" در بیانیه‌ای اعلام کرد نزدیک به 350 هزار کودک در غرب شهر موصل و در قلمروی تروریست‌ها گیرافتاده‌اند. غرب موصل همینک شاهد عملیات ضد تروریستی است. این بیانیه می‌افزاید: برآورد می‌شود 350 هزار کودک در منطقه تحت کنترل تروریست‌های داعشی در غرب موصل به دام افتاده‌اند. این کودکان در صورت تلاش برای فرار از این منطقه، در خطر کشته شدن از سوی تروریست‌ها قرار دارند.

 

تنها در یک مورد، دو دختر زیر ده سال از سوی زنان تروریست‌های داعشی ربوده شدند. والدین دخترها باید میان دو مجازات یکی را انتخاب می‌کردند. گاز گرفته شدن کودک یا شلاق. آنها به خیال اینکه کودکان به وسیله دندان گاز گرفته می‌شوند، این شکنجه را انتخاب کردند در حالی که این شکنجه شامل یک ابزار آهنی بود که کودکان را به شدت زخمی کرد و باعث خونریزی و در نهایت مرگ آنها شد.