نقشه لیپی برای مهار 100 هزار هوادار ایران!


اخبارورزشی ,خبرهای ورزشی , لیپی

مارچلو لیپی سرمربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال چین در حاشیه تمرین امروز چین در زمین اصلی ورزشگاه آزادی به سوالات خبرنگاران چینی پاسخ داد.

به گزارش  ورزش سه ، لیپی که غیبتش در نشست مطبوعاتی باعث دلخوری خبرنگاران ایرانی شده بوده، در تمرین تیم چین به سوالات خبرنگاران چینی پاسخ داد تا نشان دهد مشکلی بابت مصاحبه نداشته و شاید همانطور که گفته به دلیل نارضایتی از میزبانی ایران و برنامه ریزی ضعیف کنفرانس در نشست مطبوعاتی حاضر نشده. امروز سایت های مشهور سینا و سوهو گفت و گوی خود با لیپی را منتشر کردند. لیپی در این باره گفت: اول کره جنوبی و حالا این مسابقه .من به  بازیکنان تذکر داده ام و امیدوارم که آنها همچنان انرژی و انگیزه خود را حفظ کرده باشند و در این بازی هم با همان انگیزه حاضر شوند. به یاد داشته باشیم که رقیب فردادی ما تیم اول گروه است و نشان داده که از چه قدرتی برخوردار است.

 

لیپی در ادامه حرف هایش گفت: ما به ایران احترام بسیاری می گذاریم اما من شخصا امیدوارم که نمایش خوبمان در چانگشا در تهران نیز ادامه داشته باشد. 

 

اما سوال مهم خبرنگاران از لیپی درباره حضور پرتعداد طرفداران ایران در این مسابقه بود. لیپی درباره جمعیت صدهزار نفره آزادی با خنده گفت: شاید تنها راهی که برای متوقف کردن آنهاداشته باشیم، این است که شماره این صدهزار نفر را پیدا کنیم و در طول بازی به آنها زنگ بزنیم تا حواس آنها را پرت کنیم (باخنده). به هر حال من شانس مربیگری مقابل صدهزار نفر را داشته ام  و دوبار این فضا را تجربه کرده ام. 

 

او در پاسخ به این سوال که چین چقدر شانس صعود به رقابت های جام جهانی را دارد گفت: من فقط می توانم قول بدهم که هر مسابقه را به بهترین نحو تمام کنیم و نمی توانم چیز بیشتری بگویم.

 

لیپی همچنین از کارلوس کی روش بابت تعریف های روش گذشته اش در یک گفت و گوی دیگر تشکر کرد و گفت: از همین جا می خواهم از سرمربی تیم ملی ایران بابت احترامش تشکر کنم و امیدوارم فردا او را در بازی ببینم و با او ملاقات کنم. من در گذشته نام او را بارها شنیده ام و او مربی بسیار خوبی است. 

 

لیپی در پایان حرف هایش گفت: امیدوارم ما همچنان پیش برویم تا پایان مسابقات مقدماتی هرگز تسلیم نشویم و تلاش خودمان را تا لحظه آخر برای صعود به جام جهانی ادامه بدهیم.