آموزش فعال سازی تلگرام در صورت فراموشی رمز دوم -آکا - روش بازیابی رمز دوم تلگرام

روش بازیابی رمز دوم تلگرام

روش بازیابی رمز دوم تلگرام

برگزیده ها: آموزش فعال سازی تلگرام در صورت فراموشی رمز دوم

برگزیده ها: نحوه فعال سازی تلگرام در صورت فراموشی رمز دوم

یکی از روش های بسیار مناسب برای جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز به حساب کاربری تلگرام، اختصاص رمز دوم به منظور فعال سازی قابلیت تائید هویت دومرحله ای هنگام نصب تلگرام روی دستگاه های مختلف است.

به گزارش برگزیده ها: به کمک این قابلیت علاوه بر کد فعال سازی که به صورت پیامی روی تلگرام یا تلفن همراه ارسال می شود، نیازمند وارد کردن رمز دوم نیز برای فعال سازی کامل تلگرام روی دستگاه جدید خواهید بود. در مراحل اختصاص این رمز نیز می توانید آدرس ایمیلی را وارد کنید تا در صورت فراموشی رمز عبور از گزینه بازیابی رمز به وسیله ایمیل کمک بگیرید.

همچنین می توانید عبارتی را به عنوان راهنما برای به خاطر آوردن رمز عبور وارد کنید، اما گاهی کاربران از ایمیل شخصی برخوردار نیستند و اختصاص ایمیل به همراه وارد کردن عبارت یادآوری رمز را رها کرده و رمز دوم را به حساب خود اختصاص می دهند. در این شرایط چنانچه کاربر رمز خود را فراموش کند، هیچ روش بازیابی وجود ندارد و تنها راه باقیمانده، بازنشانی (Reset) حساب کاربری به حالت اولیه است که موجب حذف همه پیام ها، فایل های چندرسانه ای و اطلاعات مرتبط با حساب کاربری می شود.

چنانچه شما نیز به این مشکل دچار شده اید و روشی برای اجرای عملیات بازنشانی را جستجو می کنید، از ترفند زیر کمک بگیرید:

۱- ابتدا تلگرام را روی دستگاه جدیدی که قصد دارید به فعال سازی آن بپردازید نصب کرده و مرحله اول را که شامل وارد کردن شماره تلفن همراه است طی کنید تا کد فعال سازی روی تلفن همراه یا تلگرام نصب شده روی دیگر دستگاه های فعال ارسال شود.

۲- کد فعال سازی را در پنجره موردنظر وارد کنید تا مراحل ادامه یابد و رمز دوم از شما درخواست شود.

۳- در این مرحله باتوجه به این که رمز دوم را به خاطر ندارید باید روی گزینه Forgot Password کلیک کنید.

۴ – چنانچه ایمیل پشتیبان را برای بازیابی رمز عبور وارد نکرده باشید باید به مرحله ۵ بروید، در غیر این صورت می توانید به ایمیل موردنظر مراجعه کرده و کد ارسالی در ایمیل را در کادر به نمایش درآمده وارد کنید. (با انجام این کار مراحل فعال سازی کامل شده و می توانید از تلگرام استفاده کنید) در صورتی که ایمیل را وارد کرده اید، اما به آن دسترسی ندارید باید روی Having Trouble Accessing your E-mail کلیک کنید و به مرحله ۵ بروید.

۵- در این مرحله علاوه بر دیگر گزینه های موجود، گزینه جدیدی با عنوان Reset Your Account
به رنگ قرمز نمایش داده می شود. با کلیک روی این گزینه و کلیک مجدد روی گزینه Reset، عملیات بازنشانی حساب کاربری آغاز و دسترسی مجدد شما به حساب کاربری فراهم می شود. توجه داشته باشید این دسترسی مجدد با حذف پیام ها، فایل های چندرسانه ای و دیگر اطلاعات ذخیره شده در حساب کاربری شما همراه است.

توجه: امکان سوءاستفاده از این روش و بازنشانی حساب کاربری دیگر کاربران وجود ندارد؛ زیرا عملیات بازنشانی نیازمند در اختیار داشتن رمز اول یا همان کدی است که به تلگرام یا تلفن همراه شما ارسال می شود. البته فراموش نشود چنانچه خرابکاران به روش های مختلف این کد را در اختیار بگیرند، می توانند حساب شما را بازنشانی کنند، اما در این شرایط همه اطلاعات حساب کاربری شما حذف شده و امکان انتشار اطلاعات شخصی شما وجود ندارد.


برگزیده هابرگزیده ها » فناوری اطلاعات » اخبار فن آوری » آموزش فعال سازی تلگرام در صورت فراموشی رمز دوم
,