صندوق وام شرافتي دانش آموزان كاشان

       صندوق وام شرافتی دانش آموزان کاشان

   در یکی از روزهای آبان ماه ۱۳۵۸ در دبیرستان امام خمینی(ره) کاشان استاد سید رضا زاهد در دفتردبيرستان مشاهده می کنند که چند تن از دانش آموزان منضبط و با استعداد به علت غیبت غیر موجه مورد بازخواست معاونان دبیرستان واقع شده اند. ظاهرا آنان دلیل موجهی جز کارکردن برای علت غیبت خود نداشته اند.

  آقای زاهد تحت تاثیر این موضوع بعدا و به طور خصوصی علت غیبت و کارکردن آنان را از خود دانش آموزان جویا می شوند . در نتیجه درمی یابند که آنان به علت فقر مالی و تنگدستی برای کسب درآمد و تامین هزینه تحصیل خود ناگزیر از این هستند که برخی از روزهای هفته را برای تامین هزینه به کارهای گوناگون درآمدزا از جمله قالي بافي و كارگري بپردازند. ایشان از این مسئله متاثر شده ، به فكر تاسيس صندوقي به عنوان كمك به اين گونه دانش آموزان مي افتند.

  استاد زاهد بنا به گفته آقاي دكتر زاهد برادرزاده و داماد ايشان ، زميني در جوار خانه شخصي خود را فروخته و با كمك برخي افراد نيك انديش صندوقي به نام« صندوق وام شرافتی دانش آموزان کاشان » را بنیان می نهند.

  این صندوق از بدو تاسیس به تامين کمک هایی چون تامین احتیاجات ضروری دانش آموزان مستعد و تیازمند از نظر هزینه های یومیه، كرايه منزل ،هزينه ثبت نام، تهيه كتاب هاي درسي و نوشت افزار، عينك، لباس و ... در سطح دبيرستان ها، مدارس راهنمايي و دبستان ها ، اعم از دخترانه و پسرانه كاشان مي پردازند.

  پرداخت وام شرافتي به دانش آموزان واجد شرايط ، بر خلاف ديگر وام هاي متداول به هيچ گونه  تعهد و تضميني جز شرافت اخلاقي دريافت كنندگان نياز نداشت و پس از شناسايي اين گونه دانش آموزان ،وجه مورد نياز محترمانه در اختيار ايشان قرار مي گرفت. دانش آموزان دريافت كننده فقط اخلاقا متعهد مي شدند كه هر وقت كه وضع مالي شان بهبود يافت و توان بازپرداخت وام را داشتند ، آن وجه را در همين راه مصرف كنند.

 افرادنيك انديشي كه مايل به كمك به اين صندوق بودند ، مي توانستند كمك هاي نقدي خود را به حساب شماره ۵۵ صندوق اندوخته جاويدو يا حساب شماره ۶۶۰ صندوق قرض الحسنه علوي واريز فرمايند.

  استاد سيد رضا زاهد علاوه بر بنيان گذاري صندوق وام شرافتي دانش آموزان در ديگر زمينه هاي نيك انديشي و خيرآفريني نيز همواره پيشگام بودند. از جمله:

  ۱ - اهداي يك قطعه زمين به مساحت يك هزار متر مربع به آموزش و پرورش كاشان جهت احداث مدرسه زاهد

  ۲ - اهداي يك قطعه زمين به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع به اداره بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كاشان جهت ساخت درمانگاه

  ۳ - اهداي تعداد ۸۰۰۰جلد كتاب هاي شخصي خود به كتابخانه مركزي آموزش و پرورش كاشان( كتابخانه استاد حاج سيد رضا زاهد)

  ۴ - اهداي كتاب هاي نفيس و ارزشمند خطي به دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي كاشان

  ۵ - تاسيس صندوق قرض الحسنه علوي فرهنگيان كاشان


مطالب مشابه :


توجه

بافنده شوید. درآمد کسب کنید. دوره آموزش 19روز بوده و در پایان دوره به بافندگان مدرک معتبر و رسمی فنی و حرفه ای اعطا میگردد. دارندگان مدرک فنی و حرفه ای از مزایای چون بیمه تامین اجتماعی و وام قالی بافی بهره مند میگردند. شروع ثبت نام از اول خرداد.
تصمیمات شرکت تعاونی هزار دستان بیاض

به گفته حاج محسن رحیمی مسئول شرکت تعاونی هزار دستان بیاض. کسانی که برای ثبت نام وام قالیبافی قرار بود مسیر شهرستان انار را طی کنند. با پیگیریهای اقای رحیمی و مساعدت اقای امیر حسینی رئیس کمیته امداد امام خمینی انار قرار بر این شد که ...
کافی نت فراسیستم

انجام کلیه خدمات فقط با یک تماس یا ایمیل. تحقیق، مقاله،پایان نامه ثبت نام دانشگاه ، حج ، عتبات. انجام پروژه،پروژه آماده ثبت نام جواز کسب. ترجمه متون تخصصی و عمومی ثبت نام وام خوداشتغالی. کارت ورود به جلسه ثبت نام وام قالیبافی. فیش حقوقی ...
کافی نت فراسیستم

تحقیق، مقاله،پایان نامه ثبت نام دانشگاه ، حج ، عتبات. انجام پروژه،پروژه آماده ثبت نام جواز کسب. ترجمه متون تخصصی و عمومی ثبت نام وام خوداشتغالی. کارت ورود به جلسه ثبت نام وام قالیبافی. فیش حقوقی بازنشستگان و ایثارگران ثبت نام وام ازدواج.
مشاغلی که درکنج خانه هاباقی ماند/دست ردبانکهابه سینه متقاضیان نورآباد

یکی از متقاضیان در گفتگو با مهر گفت: یک سال است که برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی ثبت نام کرده ام اما تاکنون موفق به دریافت وام نشده ام. کرمی با ابراز نارضایتی از بانک های عامل افزود: مراجعه مکرر به ... امید ثبت نام کردم اما امروز امیدمان به یاس تبدیل شده است. مرادپور افزود: با توجه به اینکه دارای مدرک فنی و حرفه ای قالی بافی هستم برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به منظور خرید لوازم قالیبافی از قبیل نخ، طرح فرش و دار قالیبافی اقدام کرده ام اما همچنان موفق به دریافت تسهیلات نشده ام.
صندوق وام شرافتي دانش آموزان كاشان

در نتیجه درمی یابند که آنان به علت فقر مالی و تنگدستی برای کسب درآمد و تامین هزینه تحصیل خود ناگزیر از این هستند که برخی از روزهای هفته را برای تامین هزینه به کارهای گوناگون درآمدزا از جمله قالي بافي و كارگري بپردازند. ایشان از این مسئله متاثر شده ، به فكر ... این صندوق از بدو تاسیس به تامين کمک هایی چون تامین احتیاجات ضروری دانش آموزان مستعد و تیازمند از نظر هزینه های یومیه، كرايه منزل ،هزينه ثبت نام، تهيه كتاب هاي درسي و نوشت افزار، عينك، لباس و ... در سطح دبيرستان ها، مدارس راهنمايي ...
گسترش کارگاههای تولیدی از طریق....

از قدیمی ها شنیدیم که حتی سالهای پیش در روستا کارگاه قالی بافی وجود داشته و افرادی مانند حاج آقای حاج اصغر مالک این کارگاه های قالی بافی بوده و بسیاری از زنان و حتی مردان در آنجا مشغول کار بودن و برای خود و خانوادشون نون حلال در میاوردن.. اما نمی دونم چی شده که امروز حتی از یک دار قالی در روستا خبری نیست؟؟ شما می دونید ... گفت برن تو سایت اداره تعاون ثبت نام کنن و از اداره تعاون 15 میلیون وام بگیرن. فکر کردم شوخی میکنه ولی رفتم پرس و جو کردم از چندین نفر دیدم راست میگه.
همه چیز درباره شروع کسب و کار

معمولاً افرادی که دارای مدارکی (دیپلم و فوق دیپلم) در زمینه آرایشگری، قالیبافی، نجاری، معماری، گچبری و دیگر مشاغلی از این دست هستند، می توانند از این وام استفاده کنند. برای گرفتن وام های خود اشتغالی هم می توانید از طریق سیستم دولتی اقدام کنید، یعنی می توانید از ... اگر می خواهید برای گرفتن وام ثبت نام کنید و در نوبت بمانید (یعنی از طریق سیستم دولتی اقدام کنید) باید چند شرایط را دارا باشید. اول آنکه بیکار باشید، یعنی حداقل شش ماه از زمان بیکاری داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ...
به اطلاع متقاضیان جویای کار شهرستان شوش می رساند جهت ثبت نام وام مشاغل خانگی هرچه سریعتر اقدام نمای

اشتغال و کارآفرینی در شهرستان شوش - به اطلاع متقاضیان جویای کار شهرستان شوش می رساند جهت ثبت نام وام مشاغل خانگی هرچه سریعتر اقدام نمای - ما به اشتغال فکر می کنیم . ... ب: فرش دستباف : رشته های قالیبافی ( بعد از گرفتن کد رهگیری مراجعه به اداره بازرگانی شهرستان شوش مراجعه نمایید ). قاليبافي; نخ ريسي سنتي ( فرش ); رنگرزي گياهي ( خامه ); طراحي سنتي قالي; رنگ آميزي نقشه فرش. * اج : رشته های توليدي شامل:کشاورزي – دامپروري – شيلات ( بعد از گرفتن کد رهگیری مراجعه به جهاد ...
ادامه محله داش کوچه سی

البته در جای خود راجع به کارگاههای قالیبافی وایقان توضیحات بیشتری خواهم داد. در آبانماه سال 1330 شمسی که مدرسۀ وایقان افتتاح شد. من نیز که هفت ساله بودم در مدرسه ثبت نام کردم یادم هست که علاوه بر پسران سه دختر نیزبه مدرسه ...
برچسب :