حسینی معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گلستان:شعار ما تقویت زبان شکر و تکریم عملی والدین می باشد

به گزارش پایگاه خبری البرز گلستان اولین دوره متمرکز مرکز آموزش طرح تربیتی در مدارس امین با همکاری مدیریت حوزه های علیمه استان گلستان و معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان با حضور حجت الاسلام لیوانی امام جمعه موقت گرگان و حجت الاسلام فندرسکی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه استان و حسینی معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان حاج اقا دیندار از علمای منطقه و جمعی از مدیران مدارس امین و روحانیون مدرس در این مدارس  در گرگان برگزار گردید.

 در این همایش مقدمتا حجت الاسلام دیندار ضمن بیان خیر مقدم به حاضرین در جلسه و این همایش و با بیان این جمله که : به حق این همایش  از جلسات معنوی استان می باشد به نقش تعلیم و تربیت اسلامی در قشر نوجوان و جوانان پرداخت  و با بیان شعری از سعدی فرق بین عالم و عابد را بیان نمود.

اولین سخنران این همایش  حسینی معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان بودند  وی ابتدا بیان نمود که خداوند توفیق دهد در مسیری که رضایت اوست نسل مکتبی را پرورش بدهیم .

وی سپس بیان نمود : در سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش در فصل 5 خروجی آموزش و پرورشدانش آموز باید عبدو توانمند باشد.

معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش سپس بیان نمود : در آموزش باید زمینه فراهم شود که صفات خوبی بیان شود و سه حوزه ارتباطی با خود و با دیگران و با طبیعت باید محوریتش با خدا باشد.

حسینی در ادامه افزود : ما دانش بچه ها را می سنجیم نه بینش دینی بچه ها را و این اشکال آموزش می باشد  و این دغدغه آموزش و پرورش و جامعه و خانواده و حاکمان و خود دانش آموزان می باشد.

وی سپس ادامه داد: دغدغه خانواده کجاست ؟ اگر بچه او دغدغه دینی نداشته باشد مشکل است یا درس نخواند  بنا برین ما چهارسیاست را در حوزه معاونت پرورشی تبین کردیم اول سیاست جامعیت بخشی یعنی به همه ابعاد فرد توجه کنیم تربیت تک بعدی آسیب زا می باشد جسم را قوی می کند ولی روابط اجتماعی را ضعیف می کنیم دومین سیاست اثر گذاری می باشد خیلی از فعالیت های آموزشی اثر گذار نیست ما باید مخاطب شناسی داشته باشیم و شما باید کمک کنید تا این مشکل حل شود ما تربیت را خلاصه کردیم در تربیت کلامی که همین آسیب زا می باشد یک قصه یا یک فیلم شاید ساعتها اثر گذاری آن بیشتر باشد. ما گوشها را بیشتر کار گرفتیم در صورتی که خداوند گفته چشمها را بکار بگیریم .

معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش گلستان در مورد سومین سیاست حوزه پرورشی ادامه داد: سومین سیاست مشارکت جوئی می باشد ما باید زمینه را فراهم کنیم هر کسی در جایگاه خود خوب بدرخشد و زمینه را فراهم بکنیم لازمه مشارکت جوئی این است که بچه ها را پای کار بیاوریم و این از آرزوهای ما می باشد و چهارمین سیاست ما فراگیری می باشد ما باید کاری بکنیم چتر فعالیتهای پرورشی تعداد بیشتری از دانش آموزان را تحت پوشش قرار دهدواثر گذار باشد و کم هزینه وی درپایان بیان نمود: شعار ما تقویت زبان شکر و تکریم عملی والدین می باشد که بهترین کار اقامه نماز و بوسیدن دست والدین می باشد

 

       


مطالب مشابه :


افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی و ادوات و تجهیزات در استان گلستان

همدل گلستان - افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی و ادوات و تجهیزات در
علي اصغرميرزايي به عنوان سرپرست فرمانداري بندرگز معرفي شد

همدل گلستان - علي اصغرميرزايي به عنوان سرپرست فرمانداري بندرگز معرفي شد - ویژه غرب گلستان
فرزند قندهاری نماینده فقید گرگان در راه مریخ

همدل گلستان - فرزند قندهاری نماینده فقید گرگان در راه مریخ - ویژه غرب گلستان - همدل گلستان
حسینی معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گلستان:شعار ما تقویت زبان شکر و تکریم عملی والدین می باشد

به گزارش پایگاه خبری البرز گلستان اولین دوره متمرکز مرکز آموزش طرح تربیتی در مدارس امین با
درخشش پرتابیهای شهرستان کردکوی در مسابقات جایزه بزرگ کشور

البرز گلستان - درخشش پرتابیهای شهرستان کردکوی در مسابقات جایزه بزرگ کشور - ویژه غرب گلستان
اهدای مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون ریال توسط خیرین سلامت جهت ساخت درمانگاه تخصصی در سیمین شهر

به گزارش خبرنگار البرز گلستان در جلسه ای با حضور علی بزرگمهر مدیر عامل خیرین سلامت و دکتر
برچسب :