مصالح جدید ساختمانی ( وینیل )

تولید وینیل یک فرآیند تولید بسته اتوماتیک با تکنولوژی بالا است و تقریبا تمام ضایعات آن به چرخه تولید بازمی­گردد. مطالعات نشان داده است که تولیدات وینیل تنها یک­درصد آلودگی کل ناشی از مصارف گاز و نفت را تولید می­کنند و انرژی مصرف شده برای تولید وینیل سه برابر کمتر از انرژی مصرف شده برای تولیدات آلومینیومی است. همچنین مطالعاتی که توسط Principia Partners انجام گرفته است، نشان می­دهد که بیش از 98 درصد وینیل موجود می­تواند به چرخه تولید بازگردد.
وینیل در مقایسه با سایر مواد به ­کار رفته در ساختمان­ سازی دوام قابل قبولی دارد. یک مثال ساده در این مورد، پوشش­های بام وینیلی می­باشد. این پوشش­های تک ­لایه وینیلی، بیش از 30 سال عمر می­کنند. وینیل بهترین انتخاب برای پوشش­ کف­ها و پوشاندن دیوارهاست، به ­خصوص در محل­های پر رفت ­وآمدی همچون مراکز بهداشتی. انتخاب لوله ­های PVC برای مواردی که لوله ­ها زیر خاک قرار می­گیرند بسیار به­ صرفه است، چرا که بدون هرگونه نیازی به نوسازی، بدون ترک خوردن و زنگ زدن عمر می­کنند.

ـ صرفه ­جویی در انرژی

باتوجه به هدردهی انرژی کمتری که وینیل نسبت به سایر مواد مشابه دارد، از­ این رو بیشترین مصرف را در زمینه ساخت درب و پنجره داشته است.

ـ مقاومت در برابر آتش ­سوزی

معمولا استفاده از محصولات ساختمانی وینیل کمترین درصد ریسک را در بر دارد. وینیل نسبت به سایر مواد از مقاومت فوق­ العاده بیشتری در برابر آتش دارد.

  سیستم­های جدید ساختمانی تولید شده از وینیل

ترکیبات جدیدی که از وینیل به­ دست می­ آیند، امکان عرضه سازه­ های جدیدی را می­دهد که می­توانند جای فلز و چوب را در بسیاری موارد بگیرند. Royal Building Systems یکی از این نوع سیستم­های سازه­ ای جدید است که از پیوند وینیل­های توخالی تولید می­شود. داخل آن را با بتن پر نموده­ و به عنوان دیوار آماده عرضه می­شود. این سیستم، قابلیت آن را دارد كه انجام هرگونه عملیات اجرایی در سطح آن انجام ­پذیر باشد. این سیستم در تمام دنیا، برای ساخت خانه­ های یک یا دو خانواری، ساختمان­های اداری، صنعتی و تجاری به کار می­رود. مزایایی که این سیستم دارد، باعث می­شود که بتواند در کشورهایی که تغییرات دمای آنها در طی سال زیاد است و در معرض آسیب­های طبیعی مثل زمین­ لرزه ، تندباد و سیلاب قرار دارند، بسیار مفید واقع شود. دیوارهای به کار رفته در این سیستم، علاوه بر دارا بودن خاصیت­های وینیل، در برابر موریانه نیز مقاومند.

امروزه، تولید محصولات متنوع­تر تشکیل یافته از وینیل و کاربردهای تازه و مختلف آنها، امكان انتخاب و گزینش­ بسیاری را در اختیار معماران و طراحان قرار می­دهد.

 

 

 


مطالب مشابه :


مقاله ای در مورد "مصالح نوین ساختمانی"

مهمترین مطالب درباره مصالح ساختمان - مقاله ای در مورد "مصالح نوین ساختمانی" -
مصالح جدید

مصالح جدید. همچنین در سیستم های ساختمانی pss، با ايجاد سطوح صاف در ساختمان، هرگونه
تازه های مصالح ساختمانی

سیواکس یک محصول ساختمانی جدید است که با تکنولوژی بسیار پیشرفته در صنعت ساختمان بکار می رود
مصالح جدید ساختمانی ( وینیل )

مهندسی معماری و شهرسازی و عمران - مصالح جدید ساختمانی ( وینیل ) مهندسی معماری و شهرسازی و
مصالح جدید ساختمانی (وینیل)

کار و فناوری خواف - مصالح جدید ساختمانی (وینیل) - وبلاگ سرگروه آموزشی درس کار و فناوری
مواد و مصالح جدید ساختمانی (پاور پوینت)

معماری - مواد و مصالح جدید ساختمانی (پاور پوینت) - ارائه مطالب کاربردی جهت دانشجویان
برچسب :