خلاصه عملکرد موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92 درنخستین جلسه شورای مشورتی- 2


(قسمت دوم)

به گزارش واحد اطلاع رسانی موسسه پیام آزادگان خراسان

خلاصه عملکرد موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92

برگزاری سالگرد ورود آزادگان سپاهی با مشارکت سپاه امام رضا(ع)

به مناسبت سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی با همکاری سپاه امام رضا(ع) و خانه آزادگان ، از پاسداران آزاده سپاه مشهد همراه با خانواده تجلیل بعمل آمد .این همایش در تالار نصر سپاه امام رضا(ع) همزمان با نماز مغرب و عشا برگزار شد . سردار احمدی ضمن خیر مقدم به گوشه ای از رشادتهای آزادگان اشاره و بر حفظ این دستاوردها تاکید نمودند .از دیگر برنامه های این همایش بیان خاطره توسط  سه نفر از آزادگان بود و در پایان از آزادگان و خانوادهایشان پذیرایی اطعام بعمل آمد.

برگزاری مسابقات قرآن (قرائت و تجوید و اهدای جوایز)

پس از برگزاری آموزش قرائت و تجوید و تفسیر قرآن مجید در طول ماه مبارک رمضان در خانه آزادگان ، در پایان ماه مبارک رمضان موسسه یک دوره مسابقات تفسیر قرآن و تجوید و قرائت برگزار و به برندگان جوایزی به رسم یاد بود تقدیم نمود .

آماده سازی خانه کودک

همزمان با برگزاری مراسم به ماسبتهای مختلف در خانه آزادگان ، اتاق کودک جهت آموزش و سرگرمی فرزندان زیر هفت سال شرکت کنندگان در جلسات مهیا می باشد. در مدت فعالیت این اتاق بیش از 200 نونهال و کودک از طریق بازی و سرگرمی تحت آموزش های فکری ، هنری و ارتباطات اجتماعی توسط مربی مجرب قرار گرفتند .

نمایشگاه کتاب در موسسه

همزمان با برگزاری مراسم شبهای قدر در خانه آزادگان نمایشگاه کتاب و نمایشگاه عکس فعالیتهای موسسه برگزار شد.

اردوی کلات همسران و دختران آزاده

در تاریخ 26/2/92 حدود 120 نفر از همسران و دختران آزاده در یک سفر تفریحی یک روزه به منطقه توریستی کلات حرکت و با گردش در طبیعت بکر منطقه و بازدید از جاذبه های تفریحی و استفاده از فضای کوهستان و آبشار قره سو از مواهب الهی منطقه بهره مند شدند .

اردوی یک روزه همسران و دختران آزاده در باغ ایثار

در تاریخ 17/6/92 حدود 200 نفر از دختران و همسران آزاده در یک اردوی تفریحی و آموزشی شرکت نمودند در این اردو دختران و همسران آزاده علاوه بر استفاده از محیط سبز باغ در کلاسهای سفره آرایی و آموزشی و مسابقات مختلف شرکت نمودند که به برندگان جوایزی به رسم یادبود تقدیم شد. این اردو در باغ ایثار طرقبه برگزار گردید و مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت .

فعال سازی سایت و وبلاگ

در راستای اطلاع رسانی به آزادگان و استفاده از امکانات موجود ، سایت موسسه با ارائه گزارشات و خبرهای روز توسط یکی از فرزندان آزاده فعالیت خود را در شش ماه اول امسال افزایش داد به طوری که در این مدت 180 خبر عمومی و 120 خبر و فعالیتهای آزادگان و موسسه و 40 خاطره و معرفی 30 عنوان کتاب و حدود 20 مورد خبرهای ویژه و متفرقه  مورد بازدید حدود 144 هزار نفر قرار گرفت .

در شش ماهه دوم

  • اخبار عمومی با175 عنوان و میانگین حدود60 بازدید کننده برای هر خبر
  • اخبار مربوط به آزادگان و گزارش فعالیتهای موسسه پیام خراسان95خبر و با میانگین بازید حدود80نفر برای هر عنوان
  • بخش دانلودها از تاریخ4/11/1392 در سایت بارگذاری شد که عمده عناوین منعکس شده مربوط به فایلهای صوتی کلاسهای آموزشی و مراسمات برگزار شده در موسسه پیام آزادگان خراسان است که در این مدت25 لینک دانلود گذاشته شده و میانگین بازدید هرکدام حدود60 نفر بوده است
  • در بخش خاطرات با عنوان فرهنگ آزادگان،40 خاطره با میانگین بازدید حدود70 نفر برای هر خاطره می باشد.
  • بخش تازه ها با25عنوان و میانگین بازدیدکننده95 نفر برای هر موضوع
  • تعداد بازدیدکنندگان6ماهه تا تاریخ24 اسفند ماه1392،  220.424 نفر می باشد.

جمع آوری اطلاعات و ایجاد پایگاه اطلاعات فردی آزادگان

برای دستیابی به اطلاعات روز آزادگان موسسه با رایزنی با بنیاد و شرکت احرار اطلاعات اولیه آزادگان و خانواده هایشان را جمع آوری و با تهیه فرم اطلاعات فردی و توزیع آن بین آزادگان به تکمیل اطلاعات اقدام نمود

تهیه جزوات نهج البلاغه و تفسیر قرآن

امور فرهنگی موسسه همزمان با شرح و تفسیر قرآن و نهج البلاغه جزوات مباحث مربوطه را تکثیر و در اختیار آزادگان و خانواده محترشان قرار داد  .

حمایت از  مساجد و هیئت های آزادگان

در راستای بهره مندی همه آزادگان از مراسم مذهبی و به علت پراکندگی آزادگان در سطح شهر مشهد موسسه حمایتهای معنوی و مادی مراسم مذهبی را که به مناسبتهای مختلف در دو شهرک آزادگان نجفی و قاسم آباد که بیشترین آزاده را دارد در دستور کار خود قرار داد

مشاوره خانواده

در راستای حمایت از نهاد خانواده ، موسسه پیام آزادگان خراسان ، رسیدگی به مشکلات خانوادگی آزادگان را در دستور کار خود قرار داد . در همین رابطه با حضور در میان خانواده ها ، و ارائه راهنمایی و مشورت های لازم  سعی شد با ایجاد جو تفاهم و همدلی مقداری از مشکلات موجود را بر طرف سازد و از طرفی با ارتباط تلفنی نیز مشورتهای لازم را به بعضی از خانواده ها که مشکلات خانوادگی داشتند ارائه شد.

اولین سفر و دیدار فعالان و مسئولین خانه آزادگان خراسان با آزادگان شهرستانها

اولین دیدار مسئولین و فعالان خانه آزادگان از آزادگان شهرستانها چهار روز به طول انجامید که طی آن چهار همایش در شهرستانهای تربت حیدریه ، بیرجند ، قائن و کاشمر برگزار گردید.هدف از این دیدارها از قرار زیر بود: الف) دیدو وبازدید و تازه شدن خاطرات آزادگان  ب) ارائه گزارش از فعالیتهای خانه آزادگان مشهد ج) تشویق و ترقیب آزادگان به راه اندازی خانه آزادگان در شهرستانها د) دیدار از برخی از خانواده های آزادگان

برگزاری مراسم دهه اول محرم 1345 قمری، 1392 شمسی

پس از تشکیل جلسه مشورتی با حضور اعضای فعال مؤسسه، تصمیم گرفته شد مراسم امسال از روز اول محرم، سه شنبه 14/8/1392 برگزار و تا روز دهم محرم، پنج شنبه23/8/92 ادامه یابد.  هرشب برنامه ها از ساعت 19:30 شروع و تا 22 بطول می انجامد.

ریز برنامه های هر شب عبارت بود از :

قرائت قرآن، زیارت عاشورا توسط مداح محترم حاج آقا عطاپور و آزاده گرامی فلاح (کلا 30 دقیقه)،

معرفی کتاب توسط حجه الاسلام جمال زاده(10 دقیقه)، بیان احکام توسط حجه الاسلام خادم الخمسه(20 دقیقه) و سخنرانی 5 شب اول توسط حجه الاسلام دکتر موحدی پیرامون شیطان شناسی و 5 شب دوم توسط دکتر فخلعی استاد دانشگاه فردوسی مشهد با مبحث ریشه فرهنگی عاشورا(45 دقیقه) و در انتها مراسم عزاداری و سینه زنی توسط مداحان اهل بیت (ع) آقای الهی و آقای عیدگاهی(20 دقیقه)

اجرای برنامه ها فرهنگی برای فرزندان آزادگان در سه رده سنی همزمان با برگزاری مراسم دهه ی اول محرّم

بنابر تجربیات گذشته، امسال اقدامات ویژه ای نیز برای تحت پوشش قرار دادن کلیه کودکان و نوجوانان در کلاس های ارتقای شناخت نهضت امام حسین (ع) صورت پذیرفت.

در این کلاس ها مربیان مجرب از اول تا آخر مجلس فرزندان آزادگان تا سنین راهنمایی را با شیوه های جذاب و سرگرمی و استفاده از تجهیزات سمعی بصری تعلیم داده و هدایایی  نیز تقدیمشان شد این کلاس ها در سه فضای جداگانه در سطوح 1-اتاق کودک 2-اتاق نوجوانان دختر 3-خیمه پسران نوجوان تشکیل شد. و بیش از انتظارات اولیه مورد توجه و استقبال آزادگان و فرزندانشان قرار گرفته است.

مراسم ويژه روز عاشورا و حرکت هیئت به طرف حرم مطهر امام رضا(ع)و پذیرایی

آزادگان و خانواده محترمشان در روز عاشورا با تجمع در محل خانه آزادگان و قرائت زيارت عاشورا ، ساعت 8:30 جهت عرض تسليت باهيات سينه زني مسیر خانه آزادگان تا حرم مطهر با پای پیاده طی کردند و در حرم مطهر با عزاداری پر شور ارادت خود را به مولایشان ابراز نمودند . این مراسم با اقامه نماز ظهر در حرم مطهر امام رضا و برگشت به محل خانه آزادگان و اطعام به پایان رسید .

شرکت  مسئولین موسسه پیام آزادگان خراسان وگروهی از فعالان آزاده در همایش آزادگان سبزوار و نیشابور

طبق برنامه تدوین شده قبلی و در ادامه شرکت مسئولین موسسه پیام آزادگان خراسان در همایشهای آزادگان شهرهای استان ، تعداد 45 نفر از آزادگان اردوگاههای مختلف و مسئولین خانه آزادگان روز پنج شنبه مورخه 14 آذر پس از اقامه نماز ظهر در محل موسسه و صرف نهار در ساعت 13 با یک دستگاه اتوبوس عازم شهر سبزوار شدند .

جلسه دیدار مسئولین موسسه با همسایگان

با توجه به برگزاری مراسم متنوع در خانه آزادگان و شرکت تعداد زیادی از آزادگان و خانواده هایشان در این مراسم ها و بخصوص مراسم عزاداری دهه اول محرم ، و مزاحمتی که گاها برای همسایه ها در خصوص پارک ماشین و یا ازدهام جمعیت و صدای بلندگو  ایجاد شده بود ، جلسه ای جهت تشکر از همکاریها و تعامل مثبت با  همسایگان برگزار شد .

برگزاری مـراسم دهـه آخر صفر در خانه آزادگان خراسان

این مراسم هرشب از ساعت 19:30 با تلاوت قرآن توسط یکی از آزادگان و قرائت زیارت عاشورا توسط آزاده گرامی جناب آقای فلاح و معرفی کتاب توسط حجه الاسلام جمال زاده که هرشب به معرفی یکی از کتاب های خوب می پردازند و در ادامه جناب آقای حجه الاسلام خادم الخمسه احکام مورد نیاز و روز مره ر ابیان و به پرسشهای آزادگان و خانواده محترمشان پاسخ می دهند.و در ادامه سخنرانان که سه شب اول دکتر فخلعی با موضوع رابطه ایمان و عمل و علم مطالبی فرمودند ودر سه شب دوم دکترانصاری بحث محبت در قرآن و سنت را مطرح نمودند. برنامه ها با مداحی مداح اهل البیت(ع) جناب آقای عطا پور و سینه زنی آقای فریفته ادامه می یابد ودر پایان شرکت کنندگان از اطعام با نذورات آزادگان پذیرایی می شوند.

برپایی خیمه علی اصغر(ع)برای فرزندان در دهه آخر ماه صفر 1435ه.ق

بزرگداشت مرحوم ابوترابی با شرکت نایب رئیس مجلس و مسئولین استانی در خانه آزادگان

همزمان با عزاداري شب شهادت ولينعمتمان علي بن موسي الرضا عليه السلام ، مراسم بزرگداشت سيد آزادگان ابوترابي و پدر بزرگوارشان با شركت نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي جناب آقاي ابوترابي در خانه آزادگان برگزار شد.

اين مجلس با شركت جمعي از مسئولين كشوري و استاني از جمله جناب آقاي اوحدي رياست محترم سازمان حج و زيارت ، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، شهردار محترم مشهد جناب آقاي مرتضوي ، مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان جناب آقاي عابدي مقدم و رئيس شوراي شهر جناب آقاي سرويها و ساير مسئولين استان و جمع زيادي از همرزمان و آزادگان و خانواده محترمشان برگزار شد.

جلسه فعالان موسسه پیام آزادگان خراسان با حجه الاسلام ابوترابی و آقای اوحدی

جلسه ای با حضور حجه الاسلام سید محمد ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی و جناب آقای مهندس اوحدی معاون وزیر ارشاد و رییس سازمان حج و زیارت و آقای خدر نژاد معاون سازمان حج و زیارت در محل موسسه برگزار گردید.در این جلسه ضمن ارائه گزارش فعالیتهای موسسه از سوی دکتر موحدی و تبریک به جناب آقای مهندس اوحدی در انتخاب ایشان به عنوان رییس سازمان حج و زیارت بر تعامل هرچه بیشتر برادران آزاده با ایشان تاکید گردید و ایجاد مجتمع فرهنگی رفاهی و آموزشی جهت آزادگان سراسر کشور مورد اهتمام قرار گرفت.

برگزاری جلسه رابطین شهرستانهای خراسان

همزمان با اولین روز ماه ربیع الاول جلسه رابطین شهرستانهای استان خراسان با شرکت جمعی از آزادگان شهرهای سبزوار-نیشابور- تربت حیدریه و کاشمر در خانه آزادگان برگزار گردید.

جشنواره غذايي ربيع، جهت خانواده هاي آزادگان همراه با جوایز و جشن میلاد حضرت رسول

پس از يك ماه برنامه ريزي و تهيه مقدمات ، مسابقات پخت كوكو و كوفته ویژه همسران و دختران آزادگان برگزار شد .اين مسابقات در قالب جشنواره غذا به مناسبت جشن ميلاد رسول اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در روز جمعه 27/10/92 در محل خانه آزادگان اجرا شد

سفر زیارتی سیاحتی همسران آزاده مشهدی به قم

طبق برنامه ریزیهای انجام شده در خصوص همسران و دختران آزاده ، موسسه پیام آزادگان خراسان موفق شد تعداد 90 نفر از همسران و دختران آزادگان مشهد را به سفر زیارتی قم و جمکران و حضرت عبدالعظیم اعزام نماید .

زیارت خانوادگی آزادگان و حرم شناسی و صرف نهار در حرم امام رضا(ع)

یک گروه30نفره از آزادگان شاغل در موسسه و خانواده های محترمشان جهت بازدید از اماکن دیدنی حرم مطهر رضوی شامل موزه های قرآن،فرش،تمبر و سکه و موزه مرگزی و نمایشگاه فعالیت های آستان قدس رضوی و نماز جماعت به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند.

عیادت جمعی از آزادگان مشهدی از آسایشگاه جانبازان در دهه فجر

به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی روز پنجشنبه 17 بهمن 20 نفر از آزادگان سرافراز مشهدی برای تجدید دیدار و تجلیل از رشادت های ایثارگری جانبازان عزیز نخاعی به محل آسایشگاه جانبازان عزیمت نموده  و ساعاتی را در جمع با صفای و صمیمی این عزیزان به گقتگو پرداختند و خاطرات ان دوران را تجدید نمودند.در این برنامه حضور آزاده گرامی جناب آقای عابدی مقدم رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان مغتنم بود و قرائت قرآن توسط آزاده گرامی آقای فلاح و خواندن سرود آزادگان توسط آزاده گرامی آقای غلامی بر زیبائی این عیادت می افزود.

حضور آزادگان نیشابور در خانه آزادگان خراسان

با هماهنگی به عمل آمده توسط مسئول واحد شهرستانهای موسسه پیام آزادگان خراسان ، به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی  یک گروه 50 نفره از آزادگان نیشابور جهت زیارت مضجع شریف علی بن موسی الرضا (ع) میهمان خانه آزادگان بودند .

بزرگداشت  فوت فرزند آزاده متوفی محمد رضا نظری

پس از گزارش واحد تکریم از فوت فرزند آزاده متوفی نظری، در روز دوشنبه 14 بهمن1392  مسئولین موسسه به اتفاق تعدادی از دوستان آزاده و خانواده هایشان جهت عرض تسلیت و تسلای خانواده مرحوم مراجعه نمودند. لازم به ذکر است که واحد تکریم و پشتیبانی با همیاری دوستان آزاده کمک های نقدی و غیر نقدی لازم برای رفع نیازهای ضروری خانواده مرحوم مهیا نمودند.

برگزاری  مسابقات ورزشی دهه فجر در رشته های والیبال ، فوتسال برای آزاگان و خانواده های شان  همراه با جوایز

برگزاری مسابقات دارت جام فجر برای آزادگان و خانواده هایشان همراه با جوایز

به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران اولین دوره مسابقات دارت مخصوص آزادگان و همسران و  فرزندان پسر و دختر ، در خانه آزادگان برگزار شد.این مسابقات با حضور حدود 50  نفر از آزادگان و خانوادهایشان برگزار شد .

برگزاری کلاسهای هنری آشپزی ، بافندگی ، خیاطی و سفره آرایی برای دختران و همسران آزاده در خانه آزادگان

این کلاسها در سه رشته خیاطی ، بافتنی و سفره آرایی برگزار شد.این کلاس که 30 نفر از همسران و دختران آزاده  ثبت نام کرده بودند آموزش طراحی با میوه  ، سفره آرائی و پخت شرینی و کیک و نکات خانه داری  انجام شد .

اردوی زیارتی قم 50 نفر از خانواده های آزادگان متوفی (مرحله دوم)

با برنامه ریزی های انجام شده در خصوص اعزام خانواده های آزادگان متوفی استان خراسان ضمن تماس با نمایندگان شهرهای استان و هم چنین خراسان جنوبی و شمالی،ابتدا لیست خانواده ها متوفی از تمامی شهرها دریافت و باتماس تلفنی به همه خانواده های شهرستانها ثبت نام اولیه انجام شدودر مرحله بعد خانواده های آزادگان متوفی مشهد که تاکنون به قم نرفته بودند جمع آوری و بدین ترتیب هماهنگی جهت تهیه بلیط و رزرو هتل انجام شدو در تاریخ 28 بهمن حدود50نفر از خانواده ها بوسیله قطار به طرف تهران حرکت نمودند. این خانواده ها از شهرهای نیشابور،سبزوار،بجنورد،کاشمر،شیروان،تربت حیدریه و بیرجند ومشهد در این اردوی 4 روزه شرکت داشتند.

اعزام آزادگان به اردوی راهیان نور از مشهد و شهرستانهای استان

با برنامه ریزیهای انجام شده و ضمن هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، روز شنبه1392/12/10 تعداد 48 نفر از آزادگان مشهد ، کاشمر و تربت حیدریه جهت بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس ، بوسیله هواپیما عازم خوزستان شدند و روز چهارشنبه1392/12/14 به مشهد بازگشتند.

برگزاری افتتاحیه راهیان نور فرزندان آزادگان

پس از ثبت نام اردوی راهیان نور جهت فرزندان آزادگان خراسان،روز پنجشنبه15/12/1392 خواهران و برادران شرکت کننده در اردو در فضایی متناسب و معنوی در 2 جلسه جداگانه با حال و هوای سنگرهای دفاع مقدس دور هم جمع شدند. جلسه توجیهی خواهران بعد از ظهر 15 تا17 و جلسه برادران با نماز جماعت مغرب شروع شد.درحالیکه محیط خانه آزادگان به صورت نمایشگاهی از لوازم نظامی و پوستر و عکس شهدا  ورزمندگان مزین شده بود و با صوت و تصویر مناسب فضاسازی شده بود.

اردوي راهيان نور فرزندان آزادگان  70 نفر از فرزندان دختر و پسر در دو اردوی جدا گانه

با برنامه ریزیهای انجام شده ،سفر معنوي تعداد 40 نفر از فرزندان دختر آزادگان به سرپرستي جناب دكتر موحدي در تاريخ بيستم اسفند و 30 نفر از فرزندان پسر آزادگان در تاریخ 22 اسفند  از مشهد آغاز شد. بازديد از مناطق عملياتي فتح المبين و تنگه چزابه و يادمان شهيد آويني و نيز بازديد از مناطق عملياتي والفجر مقدماتي و سايت 4 و 5 و كانالهاي فكه و دهلران و دهلاويه و يادمان شهيد چمران و  زيارت قبر دانيال نبي در شوش و مناطق عملیاتی شلمچه از جمله برنامه های این دو گروه بود

نشست ماهانه آزادگان تكريت 11 مشهد در خانه آزادگان

ديدار صميمي آزادگان اردوگاه تكريت 11 در آخرين جمعه سال 92 با ياد و خاطره آزادگان شهيد وگراميداشت روز شهدا به همت خود آزادگان در موسسه فرهنگي پيام آزادگان خراسان برگزار گرديد . اين مراسم با حضور حدود 70 نفر از آزادگان و فرزندان پسر اين عزيزان و ذكر خاطرات دوران اسارت و ياد آوري شهادت اسراي شهيد اردوگاه و پخش چند كليپ برگزار شد ودر پایان با هزینه یکی  از آزادگان پذيرايي انجام شد .

برگزاری مشاوره تخصصی رشته های تجربی توسط فرزندان آزاده

مشاوره تخصصی برای قبولی در رشته های پزشکی توسط آقای غلامی فرزند آزاده گرامی غلامی برای تعداد 10 نفر از فرزندان آزاده  که در رشته های تحصیلی مشغول هستند بصورت خصوصی انجام شد .

برگزاری کلاسهای تقویتی

به منظور تقویت بنیه علمی فرزندان آزاده موسسه پیام آزادگان خراسان با استفاده از مربیان مجرب و با مشارکت مالی خود آزادگان کلاسهای تقویتی در رشته های مورد نیاز فرزندان آزاده را برگزار نمود .این کلاسها که در دو مقطع راهنمایی و دبیرستان  برگزار شد .کلاسهای برگزار شده : در مقطع راهنمایی دختران 22 جلسه جمعا 33 ساعت ، در مقطع دبیرستان پسران 7 جلسه جمعا 26 ساعت ودر مقطع دبیرستان دختران 11 جلسه جمعا 17 ساعت -  این کلاسها که هم بصورت گروهی (15 کلاس) و هم بصورت خصوصی (35) کلاس برگزار شد.

قرارداد با  سالنهای ورزشی سطح شهر برای تمرین آزادگان و فرزندانشان

به همت خانه آزادگان خراسان جهت رفاه حال فرزندان آزاده و گسترش فرهنگ ورزشی در میان جوانان ، با رایزنی با شهرداری مشهد برای استفاده از سالنهای اختصاصی شهرداری  این موسسه موفق شد با انعقاد قرارداد ، دو سالن ورزشی جهت والیبال آزادگان و یک سالن جهت فوتسال فرزندان اجاره کند و هم اکنون سه روز در هفته مورد استفاده آزادگان و فرزندانشان قرار دارد.

ضبط خاطرات و طرح پژوهشی بررسی رویدادهای اسارت در اردوگاه ها  (مدیریت اردوگاهی)

شکل گیری کانون مخترعین موسسه

خانه آزادگان با همکاری آزاده گرامی آقای قربانی مقدمات راه اندازی گروه نخبگان و مخترعین را فراهم نموده است . در همین راستا تا کنون تعداد 9 نفر (8مرد-1زن) فرم اطلاعات مخترعین را تکمیل نموده اند . از آنجاییکه که قریب به اتفاق در بحث حمایتی رنج می برند و امیدی به حمایت اقتصادی نهادها و ارگانهای مربوطه (بنیادنخبگان – پارک فناوری و .... ) ندارند ، امید است  راهکاری بیابیم تا بتوانیم از این پتانسیل بالقوه به نحو احسن در شکوفایی اقتصاد کشورمان بهره گیریم

تشکیل هیئت آزادگان خراسان (( جان نثاران نبوی ))

در راستای برنامه های ارائه شده توسط موسسه مرکزی پیام آزادگان تهران ، اقدام به تشکیل هیئت مذهبی در موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان آغاز شد.

تهیه چارت سازمانی و شرح وظایف

موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان

مدیر مسئول- ٨٥٥٤٧٤١

دفتر- ٨٥٢٤٥٧٥

فرھنگی- ٨٥٥٤٧٤٠

فاکس- ٨٥٥٤٧٤٢

وب سایت azadeganhome.ir

پست الکترونیک (ایمیل)   [email protected]

آدرس : مشهد خیابان امام خمینی ٤٠ پلاک ١٦


مطالب مشابه :


نمایشگاه کتاب 92

نمایشگاه کتاب 92 - نمایشگاه کتاب ۹۲ واقع شهرداری شهر مشهد است خرید کنید یک بسته
نمایشگاه کتاب فاطمی

تور مشهد امسال | به مناسبت ایام شهادت بی بی دوعاتلم خانم حضرت فاطمه زهرا س نمایشگاه کتاب
نمایشگاه کتاب و برادر و خواهر خلاق

رزرو هتل مشهد نمایشگاه کتاب و برادر و خواهر برچسب‌ها: نمایشگاه کتاب 92 [ جمعه بیستم
خلاصه عملکرد موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92 درنخستین جلسه شورای مشورتی- 2

و خانه آزادگان ، از پاسداران آزاده سپاه مشهد نمایشگاه کتاب در تاریخ 17/6/92
خلاصه گزارش برنامه های اجرا شده موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92 (قسمت دوم) "

شده موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92 نمایشگاه کتاب آزادگان تكريت 11 مشهد در
ليست كتاب هاي عربي بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ليست كتاب هاي عربي بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران (مشهد) ادبيات چاپ دوم
انتشار كتاب رويا قلمرو نامرئي ذهن

حسین صابری، استاد دانشگاه فردوسی مشهد ترجمه «البرهان این مرکز در نمایشگاه کتاب
عمران

کتاب دست دوم تحلیل سازه ها 1 چاپ 92 سری کاملاً نو، آخرین سری چاپ که از نمایشگاه کتاب
برچسب :