انتشار كتاب رويا قلمرو نامرئي ذهن

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، دوره چهار جلدی کتاب جامع «البرهان فی علوم القرآن» اثر بدرالدین زرکَشی با ترجمه حسین صابری یکی از این تازه‌هاست.

اصطلاح «علوم قرآنی» عنوانی جامع برای آن دسته از دانش‌ها و پژوهش‌هایی است که درباره قرآن کریم صورت پذیرفته است. در این زمینه کتاب‌هایی بسیار تألیف شده است که یکی از کهن‌ترین آنها کتاب جامع «البرهان فی علوم القرآن» اثر بدرالدین محمد بن عبدالله زَرکَشی (745 ــ 795 ق.) است. این کتاب منبع اصلی بیشتر کتاب‌های دوره‌های بعد در این زمینه تا روزگار حاضر بوده است.

حسین صابری، استاد دانشگاه فردوسی مشهد ترجمه «البرهان فی علوم القرآن» را بر پایه آخرین و کامل‌ترین تصحیح آن همراه با تحقیقات و توضیحات جدید در اختیار علاقه‌مندان قرار داده و دوره چهار جلدی آن را انتشارات علمی و فرهنگی با شمارگان دو هزار نسخه به بهای 167 هزار تومان عرضه کرده است.

همچنين از این مترجم، دوره شش جلدی کتاب «مناقب خاندان نبوت و امامت» ــ ترجمه «مناقب آل ابی‌طالب» نوشته ابوجعفر محمد بن علی بن شهرآشوب مازندرانی (مشهور به «مناقب ابن شهرآشوب») ــ نیز در غرفه انتشارات علمی و فرهنگی عرضه شده است که اتفاقاً پرفروش‌ترین اثر دینی این مرکز در نمایشگاه کتاب بوده است.

علاوه بر این آثار انتشارات علمی فرهنگی عناوین دیگری از جمله «قصص موسی» اثر معین‌الدین رفاهی دهلوی با تصحیح محسن کیان و احمد بهشتی شیرازی؛ «پژوهشی در خوش‌نویسی کاتبان بزرگ قر‌آن کریم» اثر محمدمهدی هراتی؛ «درباره خدا» اثر مایکل بامر به ترجمه نعیمه پورمحمدی و «رؤیا قلمرو نامرئی ذهن» اثر احسان احمدی خاوه و سمیه شاه‌حسینی را به نمایشگاه کتاب تهران آورده است.

«فلسفه و ایمان مسیحی» اثر کالین براون به ترجمه طاطه‌وُس میکائیلیان؛ «پیدایش فلسفه علمی» اثر هانس رايشنباخ به ترجمه موسی اکرمی؛ «علیه لیبرالیسم» اثر جان کیکس به ترجمه محمدرضا طاهری؛ «سیری در متافیزیک» اثر برایان گرت به ترجمه علی علیپور و مقصود عبداللهی؛ «چیستی معرفت» اثر دانکن ریچارد به ترجمه یاسر سرخوش و «فلسفه دین از کتاب نهم» اثر کریستوفر همیلتون به ترجمه مونا موسوی  از دیگر آثار جدید انتشارات علمی فرهنگی در نمایشگاه کتاب هستند.

تا کنون کتاب‌های «مناقب خاندان نبوت و امامت»، «تاریخ فلسفه کاپلستون» و «آموزش فلسفه»، پرفروش‌های انتشارات علمی فرهنگی در نمایشگاه کتاب بوده‌اند.
 


مطالب مشابه :


نمایشگاه کتاب 92

نمایشگاه کتاب 92 - نمایشگاه کتاب ۹۲ واقع شهرداری شهر مشهد است خرید کنید یک بسته
نمایشگاه کتاب فاطمی

تور مشهد امسال | به مناسبت ایام شهادت بی بی دوعاتلم خانم حضرت فاطمه زهرا س نمایشگاه کتاب
نمایشگاه کتاب و برادر و خواهر خلاق

رزرو هتل مشهد نمایشگاه کتاب و برادر و خواهر برچسب‌ها: نمایشگاه کتاب 92 [ جمعه بیستم
خلاصه عملکرد موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92 درنخستین جلسه شورای مشورتی- 2

و خانه آزادگان ، از پاسداران آزاده سپاه مشهد نمایشگاه کتاب در تاریخ 17/6/92
خلاصه گزارش برنامه های اجرا شده موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92 (قسمت دوم) "

شده موسسه پیام آزادگان خراسان در سال 92 نمایشگاه کتاب آزادگان تكريت 11 مشهد در
ليست كتاب هاي عربي بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ليست كتاب هاي عربي بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران (مشهد) ادبيات چاپ دوم
انتشار كتاب رويا قلمرو نامرئي ذهن

حسین صابری، استاد دانشگاه فردوسی مشهد ترجمه «البرهان این مرکز در نمایشگاه کتاب
عمران

کتاب دست دوم تحلیل سازه ها 1 چاپ 92 سری کاملاً نو، آخرین سری چاپ که از نمایشگاه کتاب
برچسب :