چاره شوره‌ سر

سلام دوستان...

همه می دانیـد که برای دادن تغییر به ظاهرتان بهترین و سریعترین راه رفـتـن بـه سـلـمـانی و تـغـییر مدل موهای سرتان است. اما آیا میـدانید چــطور این کار را بکنید؟ به این سه سوال صـادقـانـه جـواب دهـیـد. هـر چـنـد بـه یاد داشـتـه باشید که اگر پاسخ شما به هر سه این سوالها مثـبـت بـاشـد، احـتـمالاً مشـکـلاتی وجــود دارد که …

آیا بعد از آخرین مرتبه رفتن به سلمانی گریه کردید؟

آیا با این که می خواستید موهایتان بلند باقی بماند، آنها را فر کرده اید؟

آیا فکر می کردید که آرایشگرتان پس از انجام کارش روی موهایتان از دیدن شما زیاد راضی نبوده است؟
Bia2Model_COm.jpg

نگران نباشید! این مسائل همیشه در سلمانی ها اتفاق می افتد. خوشبختانه، علاج دارد و مثل سایر مسائل در زندگی با گفتگو حل می شود. پس قبل از اینکه قرار بعدی را با آرایشگرتان بگذارید، این بایدها و نبایدها را بخوانید تا این بار به مدل موی رویاهایتان دست یابید.نبایدها:

نباید هیچگاه در زمان بحران های جسمی و روحی به سلمانی بروید.

اگر به طور ناگهانی عشقتان را از دست دادید، یا از کار اخراج شدید و یا با نزدیکترین دوستتان دعوا کردید، اصلاً وقت خوبی برای رفتن به سلمانی و تغییر مدل موهایتان نیست چون احساساتتان می تواند روی تصمیم گیری هایتان اثر بگذارد و مدلی انتخاب بکنید که بعدها پشیمان شوید.

نباید انتظار داشته باشید که آرایشگرتان بتواند فکرتان را بخواند.

آرایشگرتان نمی تواند به شما بگوید که چه می خواهید. اگر واقعاً هیچ نظری ندارید، ابتدا برای مشاوره وقت بگذارید نه برای سلمانی. در طی مشاوره می توانید با دیدن مدل ها و عکس های مختلف و بیان نیازهایتان، مدل موی خود را انتخاب کنید.

نباید انتظار داشته باشید که این تغییر مدل یکباره موهای شما را به کلی تغییر دهد.

یک سلمانی خوب ظاهرتان را خوشایندتر خواهد کرد. می تواند بافت طبیعی موهای شما را به بهترین حالت ممکن اش درآورد اما هیچگاه بافت مو، چهره یا زندگیتان را به کلی تغییر نخواهد داد.

نباید خود را درگیر جزئیات کارهایی کنید که آرایشگر روی موهایتان انجام می دهد.

اگر شما فرق وسط باز می کنید و این مطلب را به آرایشگرتان هم گفته اید، به این معنی نیست که او باید اصلاح مویتان را هم از وسط شروع کند. به آرایشگرتان اطمینان کنید و به یاد داشته باشید که وقتی مدل موی موردنظرتان را به او اطلاع داده اید، بقیه کارها به عهده ی وی می باشد.

نباید هیچگاه دیر به آرایشگاهتان بروید.

یکی از بهترین آرایشگرها می گفت که چقدر ممکن است دیر رسیدن مشتری همه برنامه های آرایشگر را به هم بریزد: “اگر ده دقیقه دیر بیایید، ده دقیقه دیگر هم لازم است که برای سلمانی آماده شوید، قهوه ای بنوشید و به محل مورد نظر بروید، و تنها استرس برای آرایشگر می ماند که چطور با نصف زمان نرمال بهترین اصلاح مو را برای شما انجام دهد.”

نباید دوستانتان را هم با خود ببرید.

وقت سلمانی برای شماست، نه دوستانتان. آرایشگری می گفت: ” اگر دوستان فرد در حین انجام سلمانی آنجا باشند، کارها به هم خواهد ریخت.” همچنین باعث می شود که آرایشگر فکر کند نه تنها باید شما را راضی کند، بلکه باید کاری کند که همراهانتان هم راضی شوند. این واقعاً منصفانه نیست.


بایدها:

باید از نظر فکری به خود آرامش دهید.

خیلی بهتر است که در زمان اصلاح مو آرام، راحت، خونسرد و خالی از استرس باشید تا بهتر بتوانید با آرایشگرتان صحبت کرده و مدل موی موردنظرتان را برای او تشریح کنید.

باید عکس یا تصویر مدل موی موردنظرتان را با خود ببرید.

همه آرایشگرهایی که ما با آنها صحبت کردیم عقیده داشتند که آوردن عکس بهترین راه برای بیان مقصودتان و تشریح مدل موی دلخواهتان است. حتی بعضی می گفتند آوردن عکس مدل موهایی که بدتان می آید و نمی خواهید هم بسیار مفید است. با این کار خیلی واضح تر علائقتان را بیان کرده و مدل موی موردنظرتان را به آرایشگر می فهمانید.

باید بعد از انجام سلمانی پیش دوستانتان بروید و شکل تازه موهایتان را به آنها نشان دهید.

با این کار می توانید کمی پز داده و خودتان را نشان دهید و آنها را حیرت زده و غافلگیر کنید!

باید سر موقع یا حتی چند دقیقه زودتر سر قرار سلمانی حاضر شوید: با این کار نه تنها به آرایشگرتان نشان می دهید که به وقت او احترام می گذارید بلکه می توانید به او برای انجام کارش وقت کامل را بدهید تا راحت تر شما را به مدل موی رویاهایتان برساند.

 
مطالب مشابه:

رنگ مو سلامت را تهدید میکندهفت اشتباه رایج درباره بهداشت مونکات مراقبتی از ناخنآرايشي براي جوانتر نمايان شدن13 نمونه خانمهایی که آقایان واقعا می پسندن ...


مطالب مشابه :


مدل دکوراسیون منزل 2011 (قسمت اول)

بهترین سایت ژورنال لباس. Best Fashion. مدل دکوراسیون منزل 2011 (قسمت اول) لطفا تا باز شدن كامل عكسها
مجله Esquire مد آقایان دسامبر 2009

بهترین سایت ژورنال لباس. Best Fashion. مجله Esquire مد آقایان دسامبر 2009. English | 162 pages | PDF | 51.40 Mb.
چاره شوره‌ سر

سلام دوستان همه می دانیـد که برای دادن تغییر به ظاهرتان بهترین و سریعترین راه رفـتـن بـه
انتخاب رنگ موی مناسب

بهترین سایت ژورنال لباس. Best Fashion. انتخاب رنگ موی مناسب . سلام دوستان یافتن رنگ موی مناسب
مدلهای زیبا تاپ ، بلوز و دامن

بهترین سایت ژورنال لباس. Best Fashion. مدلهای زیبا تاپ ، بلوز و بهترین سایت مدل لباس
برچسب :