معرفی امامزادگان شکسته بندان معروف دعانوسیان معروف کشور آرایشگاه صلواتی و آبگرم های درمانی

هشدار:اگر از طریق سایت های تبلیغاتی وارد وبلاگ ما شده اید روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه اصلی وبلاگ بروید

معرفی اکثر امامزادگان در شهر های مختلف کشور تقریبا با آدرس

در سایت زیر بانک جامع امامزادگان و بقاع متبرکه در تک تک شهر های کشورمان معرفی شده و امامزادگانی که از مرقد آنها عکس و آدرسی موجوده گذاشتن سایت بسیار کاملی است .انشا الله موقع رفتن به این اماکن مقدس ما رو هم از دعا های خودتون فراموش نکنید.

اینم آدرس سایت:

http://www.emamzadegan.ir/emamzadehbank/

معرفی و آدرس دعا نویس های مجرّب

فتوای مراجع و فقها در مورد دعانویسی

۳- آیت الله سیستانی
دعانویسی چه حکمی دارد؟ آیا انجام این کار در اسلام حرام است؟
* در صورتی که با استفاده از آیات قرآن و احادیث ائمه (ع) این کار صورت بگیرد اشکالی ندارد.

—————————————————

۴- آیت الله وحید خراسانی
دیدگاه اسلام در مورد دعانویسی، نفرین، جادو و… چیست؟
دعا و ادعیه به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ یکی از طریق آیات قرآنی است که از نظر اسلام مشکلی ندارند و دیگری از طریق سحر و جادوست که حرام است.

فردی که دعای ناحقی برای او نوشته شده است در شرایطی که در مورد وجود دعا در مورد خودش اطمینان پیدا کند آیا می‌تواند اقدامی انجام دهد؟
* اگر برای کسی دعای بد نوشته شود مراجعه به اهل این کار برای باطل کردن آن و به عنوان پادزهر ضرورت داشته و از نظر شرعی اشکال ندارد.

—————————————————

۵- آیت الله صافی گلپایگانی

می‌توان به صحت و سقم دعا مطمئن شد و به کار دعانویس اعتماد کرد؟
* اگر عالمی که دعا را می‌نویسد به قرآن و احادیث علم کافی داشته و مستند به روایات باشد، اشکال ندارد.

فردی که ناخواسته برای او دعایی نوشته‌اند می‌تواند برای باطل کردن سحر اقدام کند؟
* سحر و جادوی بد در حق مسلمان حرام است. اگر مسلمانی به این اطمینان برسد که دعای ناحقی در مورد او نوشته شده مثلاً بختش را با سحر و جادو بسته اند، می‌تواند برای باطل کردن آن اقدام کند.

—————————————————

۶- آیت الله آقا مجتبی تهرانی

دعانویسی در اسلام چه حکمی دارد؟
* مراجعه به کسانی که با استفاده از سحر و جادو عمل می‌کنند درست نیست ، ولی مراجعه به کسانی که با استفاده از قرآن و احادیث دعا می‌نویسند اشکال ندارد.

مسلمانی که برای او سحر و جادو نوشته‌اند چه کاری می‌تواند انجام دهد؟
* کسانی که سحر کرده اند، مرتکب حرام شده اند و اگر فرد یقین داشته باشد که برای او سحر نوشته شده می‌تواند با مراجعه به عالم، برای باطل کردن سحر اقدام کند.
منبع:http://persiandoa.com/%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D9%88-%D9%81%D9%82%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B9%D8%A7%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C/

متاسفانه صدا سیمای ایران اکثرا یه وری می افتد در پخش برنامه ها و حد اعتدال را بلد نیست رعایت کند. در مورد دعا نویسی هم صدا سیما اینگونه عمل کرده و فقط دعا نویس را فردی شیاد فالچی و دروغگو معرفی کرده.درسته که شیاد در این عرصه زیاده ولی دعا نویس خوب هم وجود داره. هر کسی نمیتونه دعا نویسی کنه .اولین کار در دعا نویسی اینه که فرد گناهان رو ترک کنه و به خاطر پول و نفس نره دنبال این کار.و این علم دعا نویسی رو خدا به هر کسی نمیده یعنی علمی نیست که بشه رفت و یاد گرفت علم الهی است مثل تعبیر خواب و اگه شخص گناهان رو ترک کنه خدا به شخص عطا میکنه.پس حالا که دعا نویس را شناختید دنبال دعانویسان  شیاد نرید دنبال کسانی برید که وقتی میبینیدشون یاد خدا می افتید.

در زیر چند نمونه از دعا نویس های مجرب معرفی شده امیدوارم به دردتون بخوره. از اینجا به بعد لینک سایت معرفی دعانویس ها رو میذارم و اکثر حرف هایی که در زیر اومده که دعا نویس فلان کار را میکنه  مورد تایید نیست.من خودم اگه پیش دعانویس برم برای اینجور کارها نمیرم برای این میرم که یک دوست خدا را زیارت کنم. شما هم دقت کنید که برای چکاری پیش دعا نویس میروید.

آدرس دعا نویس های مجرّب

با توجه به نیاز کاربران و اهمیت موضوع دعا، و اینکه متاسفانه امروزه روز بستن دختران و پسران و جادو کردن و زندگی ها را از حسادت خراب کردن امری متداول و رایج شده است. کمکم آدرس دعا نویس هایی رو که میشناسم و تا اندازه ای به کارشان اعتماد دارم و مجرّب هستند را می گذارم.

* نکته: تلفنی جواب نمی دهند. باید حضوری مراجعه کنید.

اگر شما دوستان هم کسانی رو میشناسید در قسمت نظرات معرفی کنید تا آدرس رو درج کنم. 

1-سید کاظمی 

ظاهرا دو تا برادرن - یکی پیروزی یکی تهرانپارس- اگر خواستید پیام بزارید شماره شون رو بدم.

توضیح:البته برای فهمیدن آدرس تو این سایت پیام بزارید: http://mojarabat.blogfa.com/post/146

2-سید موسوی

آدرس: اسلامشهر- جنب بیمارستان سعیدیه- ادیب هفتم 

توضیح:

شنبه تا 4 شنبه 10 صبح باید برید میده.
5شنبه و جمعه نیستن

به نقل از محمد:اول باید زنگ بزنید و نوبت بگیرید. پسرش به ما اینطور گفت. راهمون نمیداد ولی بالاخره رفتیم.
در مورد امراض روحی نمیتونم به یقین چیزی بگم چون برای من جواب نگرفتم....اما کارش تو امراض جسمی گویا بد نبوده.

3-سید باقر دعا نویس
خیابان ولی‌عصر- پایین تر از میدان منیریه- خیابان قزوین- کوچه شراره- روبه روی کوچه تهرانی- حسینیه حضرت رقیه.>>>>>>>ظاهرا فوت شدن.

4-آقای جیواد

آذربایجان شرقی - تبریز-خسروشهر - فلکه بزرگ
مردی نورانی و خدایی

توضیح:به نقل از ساناز:من پیش اقای جیواد رفتم خسروشهر واقعا محشره وکسانی رو هم دیدم که جواب گرفتن خداسلامتش نگه داره همیشه فقط دعاش میکنم

5-ملنگ

بیرجند خیابان مطهری- کوچه پشت مسجد آیتی 

 6-آقا رضایی

تو شمال دعا نویس های خوب زیاد داریم خیابون کنار نمک ابرود که یه محلی هست اقا رضایی معروفه

7-سید دعانویس ساکن دارونه از توابع اصفهان

به نقل از لاهور:یکی توی شهر دارونه-سید دعانویسیه که کار درست هم هست دارون 120 کیلومتری شهر اصفهانه

منبع:http://mojarabat.blogfa.com/post/146

منبع:http://nikoo7.blogfa.com/post/980

8-بند چی های تبریز

بند چی چیست؟ بند چی که در زبان عامیانه مردم محلی بچچی میگویند.این علم شاخه ای از طب سنتی است که کسانی که از چیزی ترسیده اند و ترس هنوز در وجودشان است پیش اونها میروند و اونها به بدن کسی که ترسیده و اکثرا کمر شخص ترسیده دست میکشند یعنی ماساژ میدهند به قول خودشان بند های بدن را باز میکنند و یه چیری هم به بدن مریض میزنند که من شنیدم پای گرگه.خلاصه نمیدونم تلقینه یا چییه فرد ترسیده درمان میشه و در مواردی هم درمان نمیشه.جالب اینه که دولت به اینها مجوز هم داده و روی سر در مغازشون هم تابلو داده به نام مطب طب سنتی که زدن. من بند چی به غیر از تبریز در هیچ شهر دیگری ندیدم.

آدرس:در تبریز 2تا بند چی میشناسم.آدرسشون واقع در تبریز-چهارراه گجیل به طرف خیابان ملل متحد که کمی از چهارراه گجیل فاصله داره اونجا از هرکسی آدرس بچچی ها را بپرسید نشونتون میدن.هر دو مغازه نزدیک هم اند.

در مورد اساتیدی که معرفی شد اگه انسان های درستی نبودند بگید حذفشون کنم و شما هم هر کسی رو میشناسید که کارش درسته معرفی کنید بزارم. هر کدوم از این افرادی که پول کلان از شما طلب کردن نشانه باطل بودنشونه نرید پیششون.

اصولا یه سری علومی هستند که در ترکی به علم وئرگی یا در فارسی به علوم خدادی معروفند.میبینی طرف بیسواده ولی یه شکسته بند ماهره من یه پیرزنی رو میشناختنم که کسانی که بچه دار نمیشدن پیشش میرفتن و در بعضی موارد دارو هایی می داد که بچه دار میشدند و در بعضی موارد نمیشدند البته الان این پیرزن فوت کرده ساکن اهر بود.مقصودم از این صحبت ها این بود که هر انسانی که چنین علومی داره و شما میشناسید در قسمت نظرات بگید تا بزلریم تو وبلاگ همه استفاده کنند.

شکسته بند های معروف کشور

هر کدام از دوستان در هر شهری که هستند و شکسته بند کار بلدی در شهرشان وجود دارد بگید تا اطلاع رسانی کنیم.

شکسته بند های معروف تبریز و شهر های اطراف تبریز

1-حاج حسن

ایشون یکی از شکسته بند های معروف و کار درست تبریز هستند.آدرس مغازه ایشون:تبریز-نصف راه چهار راه خطیب -حدود 100 یا 200متر از چهارراه خطیب به طرف خیابان دامپزشکی رفته و بعد داخل کوی رجایی می شویم  مغازه ایشون در همون 100 متر اول این خیابان است از هر کی آدرسشونو بپرسید بهتون نشون میدن.

2-اباذر

ایشون هم در تبریز معروفند.آدرس ایشون اینه :تبریز-دروازه تهران  کوچه ی بانک سپه نه یک کوچه بالاتر از آن را داخل شوید و کوچه را تا وسط ها که برید جلو به یک خیابان دوطرفه پهن میرسید و به چپ بپیچید خانه ایشون در همون اول ها قرار دارد.

3-حاجی محمد

حاجی ممد در سامان میدانی یه  تبریز  خیلی معروف و کار درستند البته ایشون الان دیگه هروز سر کار نمیان و به جای ایشون پسراشون به این کار مشغولند و البته خود ایشون هفته ای یک روز مثل اینکه جمعه ها مریض میبینند. آدرس ایشون :تبریز-چایکنار پل ملل متحد-از پل ملل متحد به طرف سامان میدانی بروید در همان اول قرار دارند و در طبقه دوم یک ساختمان قدیمی آدرس ایشون رو در سامان میدانی از هرکی بپرسید نشونتون میدن.

4-میر خلیل ساکن ایلخچی

میر خلیل یکی از معروفترین شکسته بند های آذربایجان هستند .البته دیگر اون فروغ سابق رو ندارند و کارشون مثل این که افت کرده ولی باز هم یک شکسته بند خوبی هستند.آدرس ایشون : مغازه ایشون درست در ورودی شهر ایلخچی از سمت تبریز قرار دارد. و کنار مغازه ایشون وسط خیابان یه علامت شعله گاز وجود دارد .

5-میر جلال ساکن ایلخیچی

ایشون پسر میر خلیل هستند و بنا به گفته ی اهالی بسیار کارشون بهتر از پدرشون هست.آدرس ایشون :مغازه ایشون هم در ورودی ایلخچی درست درکنار مغازه پدرشون به فاصله 10از مغازه میر خلیل قرار دارد.

6-میر ستارساکن خسروشاه

ایشون بهترین شکسته بند و کاربلد ترین شکسته بند موجود در منطقه هستند .آدرس ایشون :شهر خسروشاه میدان مرکزی شهر مسجد قطب راوندی  کوچه اسماعیلی قرار دارند.آدرس ایشون رو در خسرو شاه از هرکی بپرسید راحت میتونید پیدا کنید.

7-حاج حسین ساکن روستای جلده باخان از توابع سراب

از جاد ه منتهی به روستای جلده باخان که وارد میشوی مناظرزیبای باغهای کنار جاده چشم هر مسافری را خیره میسازد

در ورودی روستا به درب منزل حاج حسین شکسته بند معروف منطقه سراب که اکثرا سه چهار  نفری همیشه منتظر حاجی حسین هستند ! میرسیم .

 از مهارت وتبحر این حاجی مون هر چی بگم کم گفته ام حاج حسین از چنان تبحری در کار خود بر خورداراست که چند تن از دکتر های معروف سراب پیشنهاد همکاری

 به ایشان در بیمارستان سراب را داده اند ولی ایشان به علت کهولت سن قبول نکرده اند!

اگرخدای نکرده روزی مشکلی در این زمینه داشتید از قبیل شکستگی استخوان و... میتوانید از وجود حاج حسین ما بهره مند شوید!

 خدا انشا ا... حفظشان کند ..

منبع:http://jaldehbakhan.blogfa.com/post/3

8-حاج جعفرصادق گلوانی شکسته بند مشهور خوی

ایشون یک فرد بسیار متبحر در خوی هستند که چندی پیش خبر فوت ایشون در شهر خوی  پخش شده بود که تکذیب شد.

منبع:http://www.khoyonline.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3707:1392-08-20-12-42-56&catid=40:1389-01-28-07-03-46

9-دکتر شربیانلو

به منظور تبلیغ اسم ایشون رو نیاوردم .ایشون دکتر ارتوپدی هستند و بسیار دکتر خوشنام و کار بلد و معروفی در سطح شهر تبریز هستند و اگه بگید از نظر مالی مضیقه دارید حتما کئچیندیرماخ میکنند شما را.مطب ایشان در میدان دانشسرا خیابان بهادری قرار دارد.

10-شکسته بند معروف دیگری در 13آبان تبریز

یه شکسته بند کار درست دیگر در تبریز هست که آدرسش اینه:تبریز-خیابان امام-تپلی باغ ورودی خیابان 13آبان-خیابان آریامهر-بغل مغازه سبزی فروشی

در خیابان اریامهر شکسته بند بپرسید نشونتون میدن

11-شکسته بند معروف عباسی تبریز

در خیابان عباسی تبریز هم یک شکسته بند معروف هست

12-حاج اوروج و آلماس خان ساکن اهر

حاج اوروج معروفترین شکسته بند اهر است و گاهی اوقات به مشکینین کهنه یولی کورپوده قهوه خانه دجاللار می آید.

آلماس خان رو هم میتونید در آخر های محله دللی آباد(دلاک آباد) که فکر میکنم اسمشو الان کردن بهشتی پیدا کنید.

شکسته بند های معروف استان تهران

1-آقای کرمانشاهی

توی خیابون نیاوران ، بعد از پمپ بنزین نیاوران ( به سمت کاخ نیاوران ) . بعد از مسجد جوستان ، یه آقایی هست به نام آقای کرمانشاهی ، کارش حرف نداره ، از هر کی بپرسید نزدیک اونجا ، بهتون آدرس خونش رو نشون میده.

منبع:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=383634

2-جمشید مومنی
شکسته بند جمشید مومنی
فرزند روانشاد استاد جعفر مومنی (عمو جعفر)
متخصص در:
دردهای مزمن، گرفتگی عصب سیاتیک، آرتروز، شکستگی، پیچیدگی و در رفتگی مفاصل
مراجعه : روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه)
از ساعت 13 الی 20
شماره تماس فقط روزهای زوج:09121932019
نشانی: شهر ری، امین آباد، روستای زمان آباد، کوچه ترامشلو، پلاک 6
یا

تهران، جاده خاوران، سه راه سیمان، سه راه غنی آباد، روستای زمان آباد، پلاک6

البته نمیدونم ایشون فرد ماهریه یا نه اگه انسان ماهر یا فرد درستی نبود بگید حذفش کنم.

منبع:http://rey.niazerooz.com/cat-637/286963.htm

3- اکبر قصاب

آدرس این شکسته بند:جوادیه.بیست متری اول .جنب مسجد.پلاک 517درب کرمی رنگ

منبع:http://falahnews.blogfa.com/post/14

م

شکسته بند های معروف استان سمنان

1-حاج حسین فولادیان ساکن روستای تویه دروار از توابع دامغان

حاج حسین فولادیان را« به عنوان استاد چیره دست مومنی که هنر وفن شگرف و غریب خود دردرمان آسیبهای شکستگی و جابحایی استخوان و جابجایی وگرفتگی رگها را از نیاکان نیک و زبر دست خود همچون استاد کربلایی علی خسروپور به ارث برده و آنرا با ایمان واخلاص خویش در آمیخته

ساعات کار حاج حسین فولادیان(طبیب سنتی در زمینه درمان آسیبهای وارده به استخوانها و رگها)

   ساعات کار حاج حسین فولادیان به علت بیماری  که به ایشان عارض شده  کاهش یافته و صرفا از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر می باشد. ضمنا ایشان از کلیه عزیزان بزرگوار  تقاضا دارند  در غیر این ساعات به ایشان مراجعه ننموده  و برای هما هنگی دوستانی که از راههای دور تشریف می آورند  صرفا با شماره تلفنهای  09196688576 و 9124312267 0 تماس حاصل فرموده و شماره تلفنهای دیگر را اشغال نفرمایند. منبع:http://toodarvar.blogfa.com/tag/%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%81 منبع:http://toodarvar.blogfa.com/ شکسته بند های معروف استان کرمان   1-شكسته بند معروف بافت " آقا شيخ علي" در این لینک در روزنامه آواي بافت مقاله ای در مورد ایشون نوشته شده که میتونید ببینید.   آرایشگاه صلواتی
  1-آرایشگاه1 در محل امامزاده حسن (عليه السلام)در منطقه 17 شنيدم يك پيرمرد هست كه از زمان جنگ است كه سلماني صلواتي دارد. ودر مناطق جنگي هم سر رزمندگان اسلام را نيز اصلاح مي نموده است و بعد از جنگ اين روال را ادامه داده است.وقتي وارد اين سلماني مي شوي با فضايي معنوي مواجه مي شوي كه صلوات برلب همگان نقش مي بندد. حاجي خود با روي گشاده با افراد مراجعه كننده رفتار مي كنند و خوش آمد گويي مينمايد. ساعت كار اين سلماني از 5 بعدازظهر تا 9 شب مي باشد.در بيرون محل سلماني نهال هاي درخت ميوه مي بيني كه حاجي در روز درختكاري در اسفند ماه صلواتي بين مراجعين اهدا مي كند. حاجي اهل شعر و شاعري هم مي باشد و اگر كتابچه او را درخواست كني مي تواني ان را رويت و بعد بخواني اشعار ي در رابطه با ائمه و حضرت امام و رهبري.شعر هاي زيباي در فراق حضرت امام خميني (ره) سروده است.اين گونه محل ها كه هنوز ياد خاطره جبهه ها و ائمه اطهار در آن به مشام مي رسد بايد فرهنگ سازي شود. آدرس:تهران منطقه 17امامزاده حسن علیه السلام.پشت پاساژ ایرانیان.كوچه شهيد رضايي.وسط کوچه منبع:http://falahnews.blogfa.com/post/18 1-آرایشگاه2 از اصلاح نکردن مو به شیوه‌‌های غربی تا تعمیرات صلواتی
می‌گویند جنگ تمام شده، اما او معتقد است جنگ ادامه دارد، موی سپیدش هم مانع از زمین گذاشتن سلاحش نشده، حالا چند سالی است در عرصه خدمت به مردم فعالیت می‌کند و مبلغ دریافتی بابت کارمزدش تنها ذکر صلوات است
آدرس:
 در تهران برای رسیدن به مکان آرایشگاه صلواتی از سه راه آذری گذشته  به خیابان شهید قدرت پاکی می رسیم. خیابان پرویز رضایی را جست و جو می کنیم اما بیشتر اهالی محل این کوچه را به نام کوچه آرایشگاه صلواتی می شناسند. وارد کوچه شدیم خبری از تابلو بزرگ برای شناسایی مغازه نبود. کرکره ای هم دیده نمی شد. کمی جلوتر رفتیم تابلویی با نام نهالستان شهدای محل خودنمایی می کرد یک تابلو نبود حدود 20 تابلو با همین نام بر روی نهال های درخت توت  نصب شده بود. آرایشگاه کجا نهالستان کجا؟!
از اهالی کوچه سراغ آرایشگاه صلواتی را گرفتیم. گفتند روبروی نهالستان شهدا پلاک 67
منبع:http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13920321000727 آبگرم های درمانی
دوستان در هر شهری زندگی میکنند آب گرم های درمانی شهرشونو برامون بفرستند تا معرفی کنیم.   آبگرم های درمانی آذربایجان    1-آبگرم های شهرستان خیاو(مشکین شهر)از شهرستان های اردبیل می باشد. مشکین شهر آبگرم های درمانی بسیار زیادی دارد به همراه طبیعت بسیار زیبا.از این لینک میتوانید آبگرم های درمانی معروف مشکین را به همراه جاذبه های طبیعی این شهر به همراه عکس آنها ببینید.توصیه میکنم حتما به این شهر سفر کنید.در زیر جهت آشنایی شما عزیزان با آبگرم های مشکین تنها یک نمونه از آبگرم های پر تعداد مشکین آورده شده.   آبگرم قینرجه خیاو(مشکین شهر)داغترين چشمه آبگرم ايران و دومین چشمه آبگرم جهان به شمار می رود شهرستان مشکین در 179 کیلومتری تبریز قرار دارد. و فاصله بسیار کمی با شهرستان اهر دارد.البته فاصله اردبیل تا مشکین 96 کیلومتر است. شما بسته به هر شهری که براتون نزدیکه از اونجا برید.
آبگرم قينرجه در 22 كيلومتري جنوب غربي شهرستان مشکین شهر واقع شده است. چشمه اسيدي قينرجه از نوع كلرو سديك می باشد که با دماي 82 درجه و دبي 9 ليتر در ثانيه ، بعنوان داغترين چشمه آبگرم ايران و دومین چشمه آبگرم جهان به شمار می رود. آب چشمه قينرجه در ردیف آب‌های معدنی کلروسدیک یا کلروهیپوتونیک و گازدار قرار دارد و با توجه به خواص درماني عناصر موجود در آن به ویژه گوگرد بالا، برای درمان لنفاتیسم، راشیتیسم، روماتیسم‌های مزمن سودمند است. نوشيدن اين آب صفراآور و زیادکننده ترشحات معده بوده و به خاطر دمای بالا به عنوان تسکین‌دهنده درد و ضد تورم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
   مجتمع آب درماني قينرجه به فاصله 500 متر از محل خروج آب در دو بخش زنانه و مردانه قرار داشته و مجهز به استخر عمومي ، استخر كودك ، استخر آب سرد ، جكوزي ، سوناي خشك ، سوناي بخار ،رستوران عمومي ، كافه سنتي ، نمازخانه و سوئيت ميباشد. وجود تفرجگاه و نشیمنگاه ، استخر و آبشار مصنوعی ، بوفه و البته طبیعت بکر در اطراف مجتمع ، این مکان را به یکی از محدهای گردشگری و جذب توریست در سطح شهرستان تبدیل کرده است به طوری که در اکثر فصول سال این آبگرم میزبان سیل عظیمی از علاقمندان می باشد. ضمنا در نزدیکی این آبگرم روستای موئیل و طبیعت بسیار زیبای آیقار و تندیرلی قرار دارد.   
   راه آبگرم قینرجه با وجود سراشیبی و سربالایی بسیار هموار بوده و مسیر جرکت به آن مسیر روستاهای آغبلاغ  وموئیل می باشد. دسترسی به این آبگرم با ماشین در کمتر از 20 دقیقه میسر است.

منبع:http://www.panosavalan.com/userphotos/mshahr/qaynarjeh.html

2-مجتمع آبگرم درمانی بوستان آوا(بستان‌آباد) از شهرستان های نزدیک تبریز

شهر بستان آباد در فاصله 60 کیلومتری تبریز قرار دارد.

مجتمع آبگرم بستان‌آباد با تأسیسات آب‌درمانی، در سه راهی تبریز– تهران– سراب قرار دارد.

آبگرم بستان‌آباد دارای خواص درمانی متعدد می‌باشد از جمله بهبود آرتریت، سوختگی، بیماری‌های عضلانی، افسردگی، سردرد، اختلال خواب، درمان ناتوانی بیماران مبتلا به فلج، سکته مغزی و ناراحتی‌های گوارشی، پوستی و کلیوی.

تا نیم قرن پیش در محل این مجتمع، گنبدی از آجر و سنگ ایجاد شده بود که بانی آن را میرزا نایب‌السلطنه، فرزند فتحعلی شاه قاجار می‌دانند. نایب‌السلطنه در هنگام اقامت در عمارت چمن اوجان، از این آبگرم به عنوان حمام استفاده می‌کرده است.

منبع:http://www.armansafar.com/wiki/213/%D9%85%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%B9+%D8%A2%D8%A8%DA%AF%D8%B1%D9%85+%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C+%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF

3-آبگرم درمانی آبش احمد در زبان محلی معروف به موتاللی یا تحریف شده به فارسیش میشه متعلق واقع در شهرستان کلیبر از توابع تبریز

آبش احمد بزرگترین مجتمع گردشگری آب درماني ایران است.

منبع:http://tabriz.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=22058

برای رفتن به این آبگرم اول باید از تبریز به اهر برید و در اهر به 2شیوه میتونید به موتاللی بروید.مسیر نزدیکتر اینه که میتونید از اهر به شهر هوراند بروید.برای رفتن به هوراند باید در جاده اهر کلیبر در سه راهه سامبران به طرف راست بپیچید و از هوراند فاصله بسیار نزدیکی تا موتاللی و جود داره .و راه دوم که کمی راه رو برای شما دورتر میکنه اینه که میتونید از اهر برید به کلیبر و از کلیبر به موتاللی .هر دوی این مسیر هایی که گفته شد راه های جنگلی و سرسبزی دارند که جنگل های مرطوب شما باید پیش این جنگل های قره داغ لنگ بندازن.

در ضمن اگه رفتید به این آبگرم به رو ستای پیرلر و امامزاده شاه قاسم که در نزدیکی این آبگرم قرار داره بروید.این امامزاده مجهز به مهانپذیره و میتونید شب رو هم اینجا بمونید.

در جریان ساخت ساختمان مجهز و جدید این آبگرم بزرگترین درگیری نظامی تاریخ این منطقه بین سپاه و ارتش ومردم روستا های اطراف این آب گرم رخ داد که میتونید از اینترنت اخبارشو ببینید. تعداد نیروها سپاه حاضر در زمان درگیری حدود 8 هزار نفر بود ولی با ساخت یک ساختمان جدید برای روستائیان و ضرب و شتم و بازداشت معترضان این درگیری ها به طرز کاملا مسالمت آمیزی پایان یافت

4-قلعه تاریخی بابک جاذبه کوهنوردی و جنگلنوردی در کلیبر

بابک در زمان هارون الرشید می زیست وی زمانی که هارون الرشید به عنوان یکی از قدرتمند ترین خلیفه های تاریخ اسلام بر قلمرو بسیار وسیعی در دنیا حکومت میکرد.اگه تاریخ اسلام رو بخونید متوجه میشید که حکومت هارون الرشید چقدر وسیع بوده. بابک از آذربایجان تا اصفهان حکومتی تشکیل داده بود که هارون الرشید با وجود حملات پیوسته و زیاد حتی یکبار هم نتوانست بابک را شکست دهد.سرانجام با خیانت ایرانی ها و در راس آنها سردار خود فروخته ایرانی افشین فریب داده شد و شکست خورد و بعد از آن پادشاه ارمنستان وی را فریب داد و  سرانجام بابک به دلیل اعتماد به ایرانی ها و ارمنی ها به شهادت رسید و سر وی از تن جدا شد و به بغداد برده شد.اعراب به دلیل شکست های پیوسته بابک را فردی زنا زاده میدانند و وی را خرم دین میدانند ولی وی در حقیقت شیعه بوده ولی دقیقا مشخص نیست که شیعه اسماعیلی بوده یا اثنی عشری.یکی از دلایل شیعه شدن آذربایجان و رشد فرهنگ شیعی محکم در آذربایجان بابک بوده.به دلیل امنیتی که بابک در آذربایجان به وجود آورده بود اکثر فرزندان امام کاظم در آن زمان که زیر فشار حکومت ظلم بودند به آذربایجان پناه آوردند و بعد از شهادت بابک اکثرا به شهادت رسیدند به همین دلیل منطقه اهر و قره داغ در اکثر روستا هاش یک یا دو امامزاده قرار دارد و اهر پر امامزاده ترین نقطه کشور است.

برای کوهنوردی کردن و دیدن قلعه نفوذ ناپذیر بابک میتنونید هم از وسط جنگل بروید و یا از مسیر کوهها خود را به قلعه برسانید .قلعه بابک در اکثر ایام سال شلوغ است.ولی در ایام تولد بابک به این مکان نروید چون اهالی آذربایجان بابک را بدل به نشان ملی خود کرده اند و در این ایام با اهداف سیاسی به این کوه میروند و گروه سپاه هم با هدف ضرب و شتم و بازداشت مردم هر ساله حدود 10هزار نیرو در این ایام به این مناطق میفرستد تا در این منطقه جنگی با مردم دست خالی بجنگد.بنده خودم به شخصه کار هیچ کدام از این دو گروه را تایید نمیکنم انشا الله که همیشه شیعیان متحد بمونند.

5-چشمه های آبگرم استان اردبیل

چشمه های آب های گرم و درمانی بسیار زیادی در استان اردبیل قرار دارد برای دیدن آدرس و نام و ویژگی اونها به این لینک بروید .در این لینک حدود 30چشمه آب معدنی معرفی شده است.مشهورترین آب گرم استان اردبیل که شهرت جهانی دارد سرعین است.از این لینک هم میتونید چشمه های موجود در سرعین را مشاهده کنید.

6-آبگرم های هشترود از توابع تبریز

چار اویماق دارای 3چشمه آبگرم معروف است که از  این لینک  میتونید با اونها آشنا شوید

7-معرفی آبگرم ها در شهر های مختلف ایران

از این لینک و این لینک  و این لینک و این لینک و این لینک میتونید بسیاری از آبگرم های معروف ایران را بشناسید.

از این لینک بسیاری از آبگرم های بسیار معروف کشور رو میتونید پیدا کنید حتما ببینید واقع وبلاگ بار ارزش و عالییه و ارزش یکبار دیدن رو داره.


مطالب مشابه :


تغذیه اسلامی تهیه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر درخشانپور

آفتاب پرده نشین - تغذیه اسلامی تهیه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر درخشانپور - امام زمان
قرآن درماني

شماره تلفنهاي تماس با مطب دکتر شماره تلفن تماس با دکتر درخشانپور در قم 09122512530.
شماره تلفن وآدرس مطب دکتر روازاده ودکتر

طب سنتی و تغذیه سالم - شماره تلفن وآدرس مطب دکتر روازاده ودکتر - از آنچه خدا روزی شما قرار
قران درمانی

توصیه های قرآنی دکتر ایشان از اساتید طب سنتی وصاحب نظریه البته حاج آقا درخشانپور در
معرفی جلسات اخلاق و قرآن قم و استخاره وتعبیر خواب و نسب شناسی ومشاوره قم و سایر شهر ها

5-حاج حسین قنبری قائم معروف به دکتر شماره تلفن تماس با دکتر درخشانپور در قم 09122512530.
معرفی امامزادگان شکسته بندان معروف دعانوسیان معروف کشور آرایشگاه صلواتی و آبگرم های درمانی

به منظور تبلیغ اسم ایشون رو نیاوردم .ایشون دکتر ارتوپدی هستند و بسیار دکتر خوشنام و کار بلد
معرفی امامزادگان شکسته بندان معروف دعانوسیان معروف کشور

گفته ام حاج حسین از چنان تبحری در کار خود بر خوردار است که چند تن از دکتر های معروف سراب
شهدای آذرشهر

گوگان،مدیریت محیط؛دکتر ۳۹-حسن درخشانپور فرزند حسین متولد ۱۳۴۴ تاریخ شهادت ۲۸
برندگان مسابقه نقاشی ویژه ماه مبارک رمضان (آذربایجان شرقی)

مجموعه آثار دکتر اصغر هادی درخشانپور
برچسب :