روشهای بهینه سازی وافزايش سرعت اتصال به اينترنت ADSL

روشهای بهینه سازی وافزايش سرعت اتصال به اينترنت ADSL

دستكاري خطوط اينترنت ‌(Broadband Speed Tweaks)‌ به مجموعه‌اي اقداماتي گفته مي‌شود كه براي بهبود كارايي خطوط اينترنت كابلي و خطوط اينترنت پرسرعت ‌(DSL)‌ استفاده مي‌شود. كاربران خانگي مشتاق افزايش سرعت و كارايي خطوط، دستكاري كابل و ‌DSL‌ را از سال‌ها پيش آغاز كردند. ‌ ‌متداول‌ترين روش‌هاي دستكاري خطوط اينترنت، عبارتند از تنظيم پارامتر‌هاي مختلف پروتكل شبكه ‌TCP/IP‌. رجيستري ويندوز، مقادير پيش فرض پارامتر‌هاي ‌TCP/IP‌ را ذخيره مي‌كند. با استفاده از يك ويرايشگر رجيستر يا ابزاري به نام ‌TCP Optimizer‌ مي‌توان برخي از مقادير پيش فرض را تغيير داد. سيستم‌عامل‌هاي ديگر مانند لينوكس و ‌Mac OS X‌ مكانيسم‌هاي جايگزيني را براي تنظيم پارامترهاي ‌TCP/IP‌ فراهم مي‌كنند. روش‌هاي معمول ديگري براي تغيير تنظيمات جستجوگر وب وجود دارد. به عنوان مثال اجتناب از بارگذاري تصاوير بزرگ كه پهناي باند شبكه را ذخيره مي‌كند زيرا اين پهناي باند را مي‌توان براي بارگذاري سريعتر داده‌هاي ديگر استفاده كرد.


روش ديگري كه كمتر از دو روش متداول است، تغيير تنظيمات مودم‌ها و مسيرياب‌ها ‌(router)‌ است. از امتيازات اين روش اين است كه با ايجاد تغيير در تنظيمات سيستم مسيرياب، مي‌توان همه رايانه‌هاي متصل به آن شبكه را پشتيباني كرد. در گذشته انجام اين نوع تغييرات تنها در اختيار مدير شبكه بود و براي هر رايانه به طور مستقل انجام مي‌شد. امروزه نرم‌افزار‌هاي متعددي وجود دارند كه دستكاري خطوط را به طور خودكار انجام مي دهند و بر آنها نظارت مي‌كنند.

نرم‌افزارهايي كه ما آنها را به عنوان شتاب‌دهنده بارگذاري در اينترنت (Internet Download Accelerators)‌ مي‌شناسيم، نرم‌افزارهايي هستند كه به طور خودكار تنظيمات سيستم را تغيير داده و به اين ترتيب سرعت سيستم را افزايش مي‌دهند. نصب و اجراي يك برنامه شتاب‌دهنده به طور خودكار تنظيمات رجيستري، جستجوگر وب و ديگر تنظيمات را تغيير مي‌دهد. برنامه‌هاي كاربردي پيچيده‌تر اطلاعات مربوط به رايانه و شبكه مرتبط با آن را جمع‌آوري كرده و تغييرات لازم را به نحوي هوشمندانه اعمال مي‌كنند كه حداكثر كارايي را به ايجاد مي‌كنند.

از مهمترين برنامه‌هاي شتاب‌دهنده سودمند براي شبكه‌هاي ‌broadband‌ مي‌توان به ‌Download Accelerator Plus‌، ‌Google Web Accelerator‌، ‌Netfury‌ و ‌ONSPEED‌ اشاره كرد.

تغيير تنظيمات سيستم در صورتي كه به شيوه صحيحي انجام نشود، مي‌تواند شبكه را از كار بيندازد. بهترين شيوه براي انجام اين كار، استفاده از يك برنامه شتاب‌دهنده وب به‌جاي انجام تغييرات مستقيم و دستي است.

 با نظرات گران بهایتان ما را در جهت افزایش سطح کیفیپی سی امروز یاری کنید.


مطالب مشابه :


23 ترفند مفيد براي افزايش سرعت اينترنت

اینترنت ADSL رشت - 23 ترفند مفيد براي افزايش سرعت اينترنت - اینترنت پرسرعت شاتل shatel
راهنمای عیب یابی adsl

ترفند های کامپیوتر - راهنمای عیب یابی adsl - مطالب علمی/ آمورشی/ یافته های جدید علمی/ علوم
روشهای بهینه سازی وافزايش سرعت اتصال به اينترنت ADSL

مرکز تخصصی کامپیوتر - روشهای بهینه سازی وافزايش سرعت اتصال به اينترنت adsl - پی سی امروز
ترفند روشن کردن کامپيوتر در زمان دلخواه(ترفند ها)(ترفند کامپوتر)

مرکز تخصصی کامپیوتر - ترفند روشن کردن کامپيوتر در زمان دلخواه(ترفند ها)(ترفند کامپوتر) - پی
آموزش تنظیم مودم D-LINK DSL-2600U

دنیای ترفند - آموزش تنظیم مودم D-LINK DSL-2600U - ترفندهای windows,8,7,xp,vista,internet
آموزش راه اندازی و تنظیم یک شبکه LAN کوچک (ترفند شبكه)

فروش اينترنت پرسرعت adsl ، دانلود ، نرم افزار ، اخبار it ، آموزش ، ترفند ، ثبت نام
برچسب :