آموزش بافت سویشرت بافتنی بچه گانه


ده سانت برای قسمت جا دکمه ای هست که زیر اون یکی میره. یعنی دو تا 10 سانت برای قسمت راست و چپ لباس به عنوان کشباف هست.  5 تا 10 سانت هم برای گشادی ژاکت در نظر بگیرید.

 انقدر دانه سربندازید که بشود 70سانت. این رو هم در نظر بگیرید که مثلا اگر شما دونه های سر انداخته تون 10 سانت باشه وقتی دو رج میبافید میشه 14-15 سانت. چون دونه ها در حالت طبیعی قرار میگیره. پس از اول چک کنید که مثلا چند تا دونه رو اگر ببافید میشه یک سانت. بقیه رو هم بر همون مبنا اندازه بگیرید

به اندازه ی سه سانت تمام رج ها را رو ببافید. یعنی وقتی یه رج رو بافته میشه رج بعد دونه های شما زیر هست اما شما باید رو ببافید (توضیح در قسمت آموزش)ا

بعد از این سه سانت تا جایی که به حلقه آستین برسه به این صورت ببافید ده سانت اول و ده سانت آخر رج همه ی رج ها از رو بافته میشه. تعداد دونه های بین این دو تا ده سانت یک رج زیر یک رج رو بافته میشه.

پس اگر دور تا دور کمر 75 سانت هست. یعنی شما یک رج رو به این صورت میبافید 10 سانت همه ی دونه ها از رو, 55 سانت همه ی دونه ها از زیر, 10 سانت همه دونه ها از رو.

رج بعد: همه دونه ها از رو

این دو تا رج رو انقدر تکرار کنید تا به حلقه آستین برسید البته فراموش نکنید که جا دکمه بگذارید. روش گذاشتن جا دکمه هم اینه که یه دونه اضافه میکنید و یه دونه کور میکنید..

وقتی به حلقه آستین رسیدید لباس شما به سه قسمت تقسیم میشه. دو قسمت جلو و یک قسمت پشت.

تعداد دونه ها تون رو تقسیم بر دو کنید. مثلا اگر 160 تا دونه دارید تقسیم بر دو میشه 80 تا. 80 تا دونه میشه برای پشت لباس . 80 تا هم برای جلوی لباس. که چون جلو باز هست این 80 تقسیم بر دو میشه 40 تا.

پس تقسیم بندی شما به این صورت هست. 35 تا دونه برای جلوی راست. 80 تا دونه برای پشت 40 تا دونه برای جلوی چپ.

از حلقه آستین به بعد این سه قسمت جدا بافته میشه. یعنی اول قسمت جلوی راست رو میبافید. بعد جلوی چپ و بعد هم پشت.

به همون مدل رج های قبل میبافیم یعنی اون قسمت های لبه که حالت کشباف همه رج ها از رو داره رو همون شکلی میبافیم بقیه قسمت ها رو هم که یک رج زیر یک رج رو.

فقط قسمت هایی که طرف حلقه آستین قرار میگیره رو یک رج در میون دونه ی اول رو کور میکنیم. به این صورت که مثلا ما داریم جلوی سمت راست رو میبافیم. این جلوی سمت راست  یه طرفش کشبافت جلوی لباسه و یک طرف دیگه ش هم حلقه آستین. که همون طرف راستش میشه حلقه آستین. شما به اندازه ی 5 سانت یک رج در میون  اولین دونه ای که طرف این قسمت حلقه آستین هست رو کور میکنید که حلقه آستین یه کم قوس پیدا کنه

طرفهای دیگه هم به همین صورت. قسمت های حلقه آستین رو به همین صورت ببافید که قسمت پشت میشه هر دو طرف. یعنی به اندازه 5 سانت اول و اخر هر رج یه دونه کم کنید.

این 5 سانت منظورم ارتفاع هست. بستگی به نخ شما داره. مثلا با یه نخ ممکنه 10 رج ببافید بشه 5 سانت. با یه رج ممکنه 20 رج ببافید بشه 5 سانت

برای قسمت یقه قسمتی که بافت رکن هست یعنی قسمت 10 سانتی سمت راست و چپ رو کور کنید.

بقیه بافت رو تا بالای سر شونه مثل قبل ببافید

 

درزهای لباس رو بدوزید.آموزش قلاب بافی. یعنی سر شونه ها.

کلاه

به عکس نگاه کنید که کلاه از کجای لباس شروع شده. شما هم به همین صورت  دور تا دور گردن دونه میگیرید و همه ی دونه ها رو در تمام رج ها رو میبافید. همون مدل کشبافت جلوی لباس.  به اندازه ی ارتفاع سر ببافید. بعد کور کنید و قسمت وسطش رو به هم بدوزید.

آستین از قسمت درز پایین حلقه آستین شروع کنید و دور تا دور حلقه آستین دونه بگیرید. در حالی که طرف روی لباس به سمت شماست تمام دانه ها رو زیر ببافیدرج بعد همه دونه ها رو بافته میشه همینطوری تا پایین یک رج زیر یک رج رو.هر 7-8 رج که میبافید سه دانه از کل هر رج کم میکنیم. مثلا اگر سی تا دانه دارید هر ده تا که میبافید یکی کور کنید. میشه سه تا دونه توی یه رج.این کار رو ادامه بدید تا به دور مچ برسید سه سانت که مونده تا اندازه ی استین کامل بشه همه ی رج ها رو رو ببافید. که قسمت کشبافت کامل بشه.

بافت این لباس خیلی شبیه هست به این کار میتونید ازش استفاده کنید


مطالب مشابه :


سارافون قلاب بافی دخترانه

سارافون قلاب بافی دخترانه آموزش بافت شال گردن مدل گوشواره دوخت لباس سنتی
آموزش قلاب بافی و بافت لباس مجلسی

آموزش قلاب بافی و بافت لباس در ادامه مطلب با وسایل مورد نیاز برای بافت این لباس مجلسی اشنا
آموزش قلاب بافی ژاکت یقه آرشال مردانه

آموزش قلاب بافی | آموزش بافتنی|بافت کلاه آموزش قلاب بافی لباس. آموزش قلاب بافی
آموزش بافت سویشرت بافتنی بچه گانه

آموزش قلاب بافی | آموزش بافتنی|بافت کلاه درزهای لباس رو بدوزید.آموزش قلاب
آموزش بافت سارافون موتیف (گل سرخود)

آموزش قلاب بافی | آموزش وقتی مربع را روی هم تا کنید ؛ پشت و جلوی لباس تا زیر بغل بدست می
آموزش بافت ژاکت پسرانه

آموزش قلاب بافی اگر ژاکت را مانند ژاکت های معمولی می بافید که دکمه ها در وسط لباس قرار می
آموزش بافت ست دخترانه سبز با قلاب

آموزش قلاب بافی برای بند لباس با قلاب ۵ دانه از جایی که مناسب است انتخاب کنید
آموزش بافت شنل قهوه ای

آموزش قلاب بافی | آموزش بافتنی اکنون از قسمت طول لباس که یک مترهست دانه می گیریم.
بافت سارفون دخترانه طوسی

آموزش قلاب بافی این کار باعث میشه که یه سری سوراخ ایجاد بشه و کمربند لباس از داخلش رد
بافت بلوز ساده کودک

آموزش قلاب بافی | آموزش قسمت های ۶۰ تایی برای استین و ۱۰۰تایی برای جلو و پشت لباس.
برچسب :