اضافه کار و ماموریت من لطف مردُم است ...!" سفر نامه نمایشگاه عکس مدرسه در شیراز"

3tvxhw0r1uv4ovcrbyot.jpg


عصر افتتاح نمایشگاه است _صبح زود باید بروم فرهنگسرا برای کارهایی که هم " کمردرد" دارد هم " پادرد" ! تابلوها پشت شان باید میخ پیچ شوند ،من که جایی بلد نیستم در شیراز !

محمد که بعدها فهمیدم فامیلی اش حاتمی است ! نگهبان فرهنگسرا بود. آدم خوبی بود _ بُردم قاب فروشی ، وقتی که شد هفده هزارتومن برای چهارتا میخ زدن فهمیدم اینجا باید کلاه ات را بالا بگیری !

آقای "حسینی " مدیر فرهنگسرا روزهای اول زیادی خٌشک بود ! اما بعدها دوست شدیم و دلتنگ دیدار همدیگر ! "خانم فنون" همکار "حسینی " خانم خیلی خوبی بود ـ خیلی کمک می کرد ،روز آخر نمایشگاه هم گفت : توی تلویزیون فارس شاهکار کردی !

" حسینی " که بعدها با هم خیلی رفیق شدیم روز اول نمایشگاه سراغ ماموریت و اضافه کاریم برای بُردن نمایشگاه عکس مدرسه به استان های مختلف شد ـ گفتم : هیچ! من تمام هزینه های نمایشگاهم را خودم پرداخت می کنم ،بدون اضافه کاری و ماموریت ! اصلا آموزش و پرورش کسانی که کار می کننددوست ندارد ! بعد از پنج سال کار کردن در آموزش و پرورش فهمیده ام راه های دوست داشتن را ،اما من دوست نداشتن را بیشتر دوست دارم !

روز اول نمایشگاه زیاد شلوغ نیست ،بعد از اینهمه نمایشگاه گذاشتن فهمیده ام مردُم ما همیشه دقیقه نودی هستن ـ توی راهرو راه می روم ،" جعفری " که همشهری ام است زحمت زیادی برای نمایشگاه کشیده برای خودش عکس می گیرد .

ـ دختر کوچولویی که " نگران دوچرخه اش بود " اما دلش می خواست عکس های مدرسه را ببیند ،می آمد سرکی می کشید ،عکس ها را دید میزد دوباره بر می گشت پیش دوچرخه اش !

گفتم :" سلام کوچولو! من معلم مدرسه هستم ،دوست داری عکس ها را ببینی ؟ می خواهی من نگهبان دوچرخه ات باشم !؟ "

گفت : "راست میگی ؟ معلم ما که از این کارها نمی کند !"

رفت با خیال راحت عکس ها را ببیند ـ حواسش نبود من میزبانم  من معلمم ! بی خیال معلم بودن ،بی خیال میزبان بودن ـ من حالا معلم خوبه دختر کوچولو بودم ...

0u2vz2shujli27adf6vm.jpg

روز دوم  یکی آمده است وسط نگارخانه !دستش به کمر بسته میگه آقا ببخشید دستشویی کجاست ! آدرس دستشویی ،آبخوری و این ها را حفظ شده ام !

- دختری که فکر کنم دانش آموز مدرسه راهنمایی است ،در دفتر نمایشگاه نوشته کاش مدرسه ما هم قاطی بود ! امروز روز اتفاقات جالب است .

ـ خانمی که سه بار عکس ها را دیده دوباره آمده ،میگه : آقا معلم سیر نمی شوم از دیدن عکس های مدرسه ات ـ آخرش شرمنده ام کرد اشک ریخت و من با قساوت دلی که دارم با او اشک ریختم !

با خودم زمزمه می کنم چقدر مردُم خوبی داریم .

ـ " محمد حاتمی " نگهبان فرهنگسرا ،حالا توی شیراز که من غریبه ام بهترین رفیقم شده ! بنده خدا آخر شب هم با موتورش مرا به خوابگاه می برد !

" حاتمی " که ولایتش " سپیدان " است و حسابی تعریفش را می دهد ،می گوید : این " کالو " که توی " چلسی " فوتبال برای می کند با "کالوی " شما نسبتی دارد !؟

ـ استقبال بهتر از روز اول بوده ـبعضی وقت ها که نمایشگاه خلوت است " یادداشت برداری " می کنم برای وبلاگ ـ کمی هم کتاب جدیدم را ویرایش می کنم که دارد می رود برای تجدید مجوز برای چاپ .

g1on9xl8cseiv6rufncg.jpg

روز سوم شبکه استانی فارس از نمایشگاه خبر دار شده اند ـ "فضلویه " که کارگردان برنامه است تماس گرفته و دعوت کرده برای برنامه ،قبلن ها صداوسیمای بوشهر بود یک بار هم برای گزارش آمده بود مدرسه ـ مردی فوق العاده دوست داشتنی و مهربان !

" فضلویه " از توجه بیشتر فارسی ها به خودش حرف می زند و از کم کاری بوشهری ها ! می گوید : اینجا قدردان کارهایم هستن اما آنجا کسی قدردان نبود !

بعد از برنامه همه آمدند به سراغم ـلطف داشتند ـ مجری برنامه آدم بافهمی بود ! تهیه کننده خبر داده بود که شیرازی از برنامه حسابی استقبال کرده بودند ـ می خواستن برای برنامه دیگری بمانم اما من باید بر می گشتم بوشهر !

ـ آخر شب ماشین دربست می گیرم برای رفتن به " خانه معلم دیَری ها در شیراز" ،دربست شیرازی اینطور است که مسافر هم سوار می کنند !

ji3dxut5zbke3u4m.jpg

روز چهارم روز مراسم اختتامیه است ـ دیشب خوابم نبرده ،بچه خانواده اتاق کناری ام در خانه معلم ،مریض احوال بود تا صبح گریه می کرد ! خواب دُرست حسابی ندیده ام این چند روز .

ـ فرماندار بندر دیَر هم برای اختتامیه آمده است ـ حضورش مایه دلگرمی است . قدر کالو را می داند شاید بیشترین دلیلش این است که خودش زمانی معلم بوده .

ـ "ویدیو پروجکشن"  از مدرسه آورده ام با خودم ـ اما برای مراسم اختتامیه به پرده ویدیو پروجکشن نیاز داریم . آقای حسینی مدیر فرهنگسرا زحمتش را کشیده اما جایی که گرفته تعهد داده است که برای پخش کلیپ سیاسی از پرده استفاده نکنیم !

544prinhfs36o1soqfqp.jpg

مراسم اختتامیه به خوبی برگزار شد ،استقبال خوبی شده بود .

آخرین حرفم این بود که : اضافه کار و ماموریت من لطف مردُم است ...گزارش تصویری نمایشگاه ...

ev1qd2nq0w8nut8qhqx5.jpg

3tvxhw0r1uv4ovcrbyot.jpg

wng93nurmjyk6wplrd54.jpg

52ku7ju3n8lpowvt805.jpg

npgekfy3jvu66s5jt9k6.jpg

0n4uz62ogypro347kk1u.jpg

4w1rexaaqhdkkm2py6y2.jpg

bfplxro4p44gj3ep3i0.jpgdxh7inaqgaemuxw3sr7r.jpg

3d3xbwxsut636uxhdbz.jpgsw9czs56mc2sqmvm4nto.jpgl9w0ug2v2ssex6c5thqs.jpg

vg0084op8rdd1q5cuc.jpgu5fpbomzxnxbah64v67.jpg544prinhfs36o1soqfqp.jpgfwl0j5pc95zqqcxn3xxg.jpg


مطالب مشابه :


تلفن و آدرس خانه های معلم در شهرهای مختلف ایران

خانه معلم تهران. 66050055. مقابل دانشگاه صنعتی شریف. 55404053. میدان حر-خیابان کمالی. 2581212. سه راه عظیمیه-جنب آتش نشانی. خانه معلم کرج. 4703060. شهرک اداره آموزش و پرورش. خانه معلم شهر ری. 228287. چهارراه حر. خانه معلم شیراز. 2271029.
اضافه کار و ماموریت من لطف مردُم است ...!" سفر نامه نمایشگاه عکس مدرسه در شیراز"

تهیه کننده خبر داده بود که شیرازی از برنامه حسابی استقبال کرده بودند ـ می خواستن برای برنامه دیگری بمانم اما من باید بر می گشتم بوشهر ! ـ آخر شب ماشین دربست می گیرم برای رفتن به " خانه معلم دیَری ها در شیراز" ،دربست شیرازی اینطور است که ...
سفرنامه شیراز(قسمت هفتم)

پس از زیارت و خرید سوغاتی ، بچه ها خود را برای خارج شدن از شیراز آماده می کنند. من هم با مراجعه به پذیرش خانه معلم کار تسویه حساب را انجام میدهم .ساعت 1:30 بعد از ظهر است با تحویل کلید سوئیت به پذیرش، از مرکز آموزشی، رفاهی فرهنگیان (خانه معلم) ...
آدرس و شماره تلفن خانه معلم های سراسر کشور

خاک پای یار - آدرس و شماره تلفن خانه معلم های سراسر کشور - مطالب ادبی. ارزشی. مطالب علمی مسائل روز.
لیست خانه های معلم سراسر کشور

کشکول ریاضی رامیانی - لیست خانه های معلم سراسر کشور - مطلب علمی و فرهنگی و سرگرمی. ... به گزارش خبرنگار سرویس فضای مجازی ،لیست خانه های معلم سراسر کشوربه شرح زیر است. .... خانه معلم 02732226319 شاهرود خ امام-جنب بخشداری 04524624107 شیراز چهارراه حر 07112282287-9 شیراز خ ارم 07112271029 شیراز خ شهید ذوالانوار 07112346096 شیراز خ معدل شرقی 07112343600 شهرکرد م دفاع مقدس - جاده دانشگاه آزاد 03812343380-1 شهرکرد دروازه سامان-خ پیروزی-مجتمع ادارات خانه معلم سازمان ...
گزارش برنامه رفتینگ26-27/4/93

با رأی گیری اکثریت دوستان، بالاخره با توجه به امکانات و مبلغ و نیز جای امن پارک خودروها، به توافق می رسیم که شب را در مهمانسرای خانه معلم به صبح برسانیم. ساعت 23:30 در مهمانسرا سوئیتی پنج تخته اجاره می کنیم. تا خاموشی لحظاتی به شوخی و جنب و جوش می گذرد تا اینکه نزدیکیهای یک .... همانجا دوستان همنورد شیرازی را می بینیم که از برنامه تامرادی برگشته اند. پس از صرف بستنی از آنها خداحافظی کرده و قریب به ساعت 23:30 در تاریکی شب وارد شیراز می شویم. جای تقدیر دارد از:.
اردوگاه های فرهنگی تربیتی فعال کشور

8548276. خانه معلم شیراز(در مشهد). آدرس. شماره تماس. نام اردوگاه. کوه سنگی 17پلاک 13. 8245007. مجتمع رشد (در مشهد). خ عنصری خ نسترن –نسترن 14. 3445169. مجتمع حضرت مهدی (عج) (در مشهد). گنبد خ امام خمینی (ره)جنوبی. 3333318. مرکز تربیت معلم ...
یاد ایام 5 (اردوی شیراز)

و بعد به سمت شیراز حرکت کردیم صبح زود به شیراز رسیدیم و اول رفتیم خانه معلم که استاد بهمنی زحمتش رو کشیده بودنو بعد از صرف صبحانه رفتیم بازدید ارگ کریم خان و موزه پارس و تا ظهر اونجا بودیم و ظهر با شکمهایی گشنه برای ...
راهنماي سفر به اصفهان

به اولین میدانی که می رسید دروازه شیراز (میدان آزادی) است باید خود را به دروازه دولت (میدان امام حسین) برسانید . اگر از طرف شمال وارد اصفهان می شوید جاده اصفهان تا تهران بطور چهار بانده و کیفیت آن مناسب است فاصله تهران تا اصفهان ... در ضمن چهار خانه معلم در اصفهان وجود دارد که برای غذا می توانید به انجا بروید کیفیت غذا در حد مناسب است (آدرس را از همان ستاد استقبال فرهنگیان بپرسید). بناهای تاریخی. مجموعه تاریخی میدان نقش جهان شامل مسجد امام (مسجد جامع عباسی یا مسجد جامع جدید) عمارت عالی قاپو ، مسجد ...
برچسب :