فیوچر دی و اسفند

بعضی از دوستان فکر میکنند فیوچر دی590 و اسفند620 میتواند کمتر شود

بنده با اطمینان میگویم با قیمت فعلی دلار و طلای جهانی قیمت فیوچر افت نمیکند

با عرضه سکه کارگشایی و پیش فروش سکه آتی کاهش قیمت امکان ندارد

البته ممکن است با فشار اخبار کاهش مختصر مقطعی چند ساعته یا دو سه روزه داشته باشیم اما قیمتها مجددا بالاتر از قیمتهای فعلی خواهد ایستاد

ضمنا کاهش قیمت سکه امروز تا583بدلیل کاهش طلای جهانی بوده و نه عرضه سکه بانکی

همانطور که بارها در 20روز گذشته تاکید کردم قیمت کمتر از 590 نمیشود کماکان

من با توجه به ریسک بالای سرمایه گذاری در فیوچر پیشنهاد خرید نمی کنم اما قیمتهای فعلی اسفند و دی را برای خرید بدون ریسک میبینم

فتحی


یک کارشناس معاملات آتی در گفت‌وگو با فارس تشریح کرداثر نرخ بهره بازار آزاد بر قیمت سکه آتی/۸۵۰ هزار تومان تنها انتظار فعالان بورس است

خبرگزاری فارس: یک کارشناس معاملات آتی با بیان اینکه در مدل قیمت‌گذاری سکه آتی نرخ بهره بازار آزاد بسیار مؤثر است،سایر دلایل فعالان بورس کالا را برای پیش بینی قیمت آتی سکه تشریح کرد و گفت: قیمت نهایی سکه آتی در روز پایانی معاملات ماه مورد نظر مشخص می‌شود و طی این مدت ممکن است تا 200 هزار تومان نوسان داشته باشد.

خبرگزاری فارس: اثر نرخ بهره بازار آزاد بر قیمت سکه آتی/۸۵۰ هزار تومان تنها انتظار فعالان بورس است

فرزان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس، در خصوص اقدام بانک مرکزی برای پیش فروش سکه اظهار داشت: نمی دانم از بانک مرکزی از این کار به دنبال چه هدفی است ولی معتقدم تعبیر بانک مرکزی از قیمت‌های آتی سکه غلط است.
 وی تاکید کرد: اعلام این مسئله که قیمت سکه تیرماه 840 هزار تومان است، درست نبوده و به این معنی نیست که سکه تیر ماه840 تومان پیش فروش می‌شود، زیرا از نخستین روز معاملات قرارداد آتی برای هر ماه تا پایان روز معاملاتی آن قیمت‌ها تا 200 هزار تومان نوسان دارد.

وی افزود: مدل قیمت گذاری معاملات آتی هر کالایی در دنیا بر اساس مدل هزینه تمام شده یا مدل قیمت گذاری بر اساس الگوی سری‌های زمانی است که در ایران مدل قیمت گذاری معاملات آتی بر اساس مدل هزینه تمام شده است. ژورنال وال‌استریت برای 10 سال آینده قیمت‌های کالا‌هایی را پیش بینی کرده و قیمتها صرفا پیش بینی است.

این کارشناس معاملات آتی با تأکید بر اینکه قیمتهای ژورنال وال‌استریت تنها انتظار بازار برای هر کالا در 10 سال آینده است، گفت: به دلیل اینکه سکه یک کالای سرمایه‌ای است، بهره‌بانکی بازار آزاد بر روی آن اثر دارد، بنابراین به دلیل بالا بودن بهره بانکی بازار آزاد قیمت سکه تحویل تیر ماه به این رقم‌ها رسیده است.

سهرابی با بیان اینکه تعبیر بانک مرکزی و پیش بینی حرکت سکه به سمت 840 هزار تومان غلط است،توضیح داد: در معاملات آتی بیش از 60 درصد قرارداد‌های منجر به تحویل نمی‌شود و بیشتر فعالان از نوسان قیمت‌ها استفاده می‌کنند. اگر هیجانات کاذب بازار در جایی همانند بورس جذب نشود بازار سنتی و آزاد دچار هرج و مرج بیشتری می‌شود.
 
وی در خصوص قیمت‌های فعلی سکه در معاملات آتی تصریح کرد: قیمت‌های فعلی درست است زیرا انتظار فعالان برای سال آینده دلار 1500 تومان و انس بالای 2 هزار دلار است. انتظار معامله گران برای تورم و نرخ بهره اعدادی بالا تر از نرخ فعلی است، بنابراین اقدام به خرید می‌کنند و این مسائل پیش بینی های فعالان است.

مدیر کالایی این کارگزاری در پاسخ به این سؤال که برخی معتقدند سکه 840 تومان در معاملات در افزایش قیمت بازار آزاد اثر گذاشته است، بیان کرد: روند قیمت سکه در قرارداد‌های آتی و بازار نقدی گاهی همگرا و گاهی واگرا است بنابراین گاهی قیمت آتی در زمان تحویل پایین تر از قیمت بازار بوده و گاهی بالای قیمت بازار آزاد است.

سهرابی در خصوص این مسئله که نوسان قیمت سکه طی نخستین روز معاملاتی تا روز پایان معاملات باعث ضرر فعالان نمی‌‌شود، گفت: یکی از وظایف بورس و معاملات آتی جلب دلالان و سفته بازان از بازار و ترغیب آنها به نوسان گیری در بورس است. بنابراین حذف دلالان از چرخه اقتصادی به اقتصاد ضربه وارد می‌کند و اقتصاد را به سمت دستوری شدن پیش می‌برد.

وی با اشار به اینکه دلالان در بورس با توجه به ریسکی که وجود دارد نوسان گیری می‌کنند و ممکن است در این بین هم سود کند هم ضرر، تأکید کرد: قیمت 840 هزار تومان قطعی نیست و تا زمان سررسید هزار چرخ می‌خورد. دلیل اینکه بورس طی این چند سال با رونق روبه‌رو شده کاهش نرخ سود بانکی است. پول‌های سرگردان کشور هر بار وارد یک بازار می‌شود سرمایه‌گذاران با توجه به بازدهی که در نظر دارند وارد یک بازار می‌شوند.

این کارگزار در خصوص واکنش معاملات آتی به خبر پیش فروش سکه گفت:‌این خبر بازار را دچار شوک کرد ولی معتقدم بازار سنتی و آتی هیچ گاه مقابل یکدیگر نیستند و کنار هم فعالیت می‌کنند و این خبر باعث شده قراردادهای تحویل سکه تیر و اردیبهشت صف فروش شود.

سهرابی با بیان اینکه بالا بودن قیمت‌های آتی سکه به دلیل بالا بودن نرخ سود بازار آزاد است، گفت: قیمت‌های بورس کالا مطابق بازار های جهانی است.

وی در ادامه تأکید کرد: قیمت 840 هزار تومان که در حال حاضر به 740 هزار تومان رسیده،صرفا انتظار فعالان است.
 وی اظهار داشت: پیش بینی انس 2500 دلار تنها یکی از دلایل خرید و فروش سکه در آتی با این قیمت‌ها است ولی تحلیل واقعی فعالان این بازار این است که دلار 1350 تومان تورم 30 درصد ایجاد می‌کند و این تورم باعث می‌شود سال اینده دلار به 1450 تومان برسد. فعالان معتقدند اگر شرایط اقتصادی در سال اینده به همین شکل ثابت باشد شب عید در صورتی که دلار با 1300 تومان بسته شود در سال اینده به دلیل تورم به 1450 تومان می‌رسد.

سهرابی در پایان گفت: اثر انس و دلار بر روی قیمت‌های آتی یک به دو است،یعنی اثر دلار دو برابر انس است، همچنین باید تأکید کنم که دلار 1370 تومان سکه تیر ماه را به 840 تومان رساند. بنابراین انتظار فعالان از تورم دلیل اصلی خرید و فروش معاملات آتی است.


مطالب مشابه :


نرخ آزاد ارز وسکه در بازار امروز یکشنبه 1393/04/08 ساعت 13ظهر

29 ژوئن 2014 ... نرخ آزاد ارز وسکه - 13:35- 93/04/08. خرید, فروش. دلار, 3125, 3145. یورو, 4280, 4320. درهم, 850, 860. لیر, 1470, 1500. سکه قدیم, ---, 952,000.
آخرین قیمت دلار آزاد و دولتی +سکه و طلا

نرخ دلار آزاد امروز شنبه 1215 تومان و دلار دولتی 1147 تومان اعلام شد، در عین حال نرخ سکه طرح جدید و نیم بهار آزادی که پیش از این در بازار آزاد نسبت به بازار رسمی
قیمت امروز

28 ا کتبر 2014 ... تابلو طلا - قیمت امروز - اطلاع رسانی قیمت ارز آزاد - نرخ سکه - قیمت طلا - قیمت خودرو و نرخ گوشی موبایل.
نرخ ارز و قیمت امروز

تابلو طلا - نرخ ارز و قیمت امروز - اطلاع رسانی قیمت ارز آزاد - نرخ سکه - قیمت طلا - قیمت خودرو و نرخ گوشی موبایل.
اخبار مهم / کسری هاشم خانی

قيمت دلار آزاد به 2200 تومان رسيد. به ‌رغم اتخاذ سياست بانك مركزي مبني بر قاچاق اعلام كردن خريد و فروش دلار از ظهر امروز نرخ دلار در بازار آزاد به 2200 تومان رسيده است
پاسخ به وزیر اقتصاد

این در حالی است که اتفاقا نرخ بازار آزاد حتی دارای اثرگذاری بیشتری از نرخ بازار رسمی است. 2- بازار آزاد برای ارز در هر صورت وجود دارد، اگر ‌این بازار به صورت قانونی
تغییر نرخ ارز در 30 سال گذشته

با این وجود بررسی روند حرکت نرخ دلار در بازار آزاد طی 30 سال گذشته واقعیت دیگری را نشان می دهد به طوری که قیمت دلار شیب افزایشی کمتری طی 6 سال گذشته نسبت
آرشیو قیمت دلار از 35 سال گذشته تا به امروز

قیمت دلار بازار آزاد. سال, تومان. 1357, 10. 1358, 14. 1359, 20. 1360, 27. 1361, 35. 1362, 45. 1363, 58. 1364, 61. 1365, 74. 1366, 99. 1367, 96. 1368, 120.
خرید ارز و تبدیل آن

9 نوامبر 2011 ... در این روش شما یا ارز رو با نرخ آزاد تهیه میکنید یا با نرخ دولتی. نکته اصلی در مورد ... این نرخ بعنوان مثال امروز 1025 تومان بود. در این حالت شما با
گزارش هفتگی بازار ارز

30 سپتامبر 2011 ... همچنین در مورد برخی ارزها شاهد روندی معکوس در نرخ بانکی و نرخ بازار آزاد بودیم و به این ترتیب می توان گفت نرخ ارز در هفته ی گذشته نوسانات
برچسب :