آیا حسین آبادی بودن شرم آور است؟

یکی از دوستان عزیز به نام ع. حسین آبادی  در نظر خود در باره وبلاگ و  کلا حسین آبادی بودن این گونه نوشته است.

جمع کنید بابا شما هم دلتون خوشه. ک چی بشه آخرش. اوسگلید؟ :))

پاشید بریم فامیلی جوادمون رو عوض کنیم بابا :))

در پاسخ این عزیز باید گفت اولا حسین آبادی بودن نه تنها به قول شما جواد نیست بلکه افتخار بزرگی است که لیاقت می خواهد.البته من دقیقا متوجه منظور شما نشدم، آیا از اینکه فامیلی حسین ابادی به نحوی ریشه روستایی بودن انسان را به ذهن متبادر می کند برای شما دل آزار بوده یا نه کلا از نام حسین آباد و حسین ابادی متنفرید. اگر از اصالت روستایی بودن خود ناراحتید باید نگاهی به زندگی بزرگانی چون دکتر علی شریعتی و امثالهم بیندازید که  بچه روستا بوده اند و هیچگاه منکر روستایی بودن خویش نبوده اند. برای مثال دکتر شریعتی همواره در سخنرانی های خود اشاره به اصالت خود که روستایی بودن است نموده اگر حالت دوم یعنی نام حسین آبادی برای شما دل آزار است  می توانم به نظرات بزرگان و نخبگان روستا نسبت به حسین آباد و حسین آبادی بودن اشاره نمایم. برای مثال دکتر امیر حسین آبادی عضو کانون وکلای ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه بهشتی تهران که مدارج علمی خود را در بزرگترین دانشگاههای دنیا و در یکی از  پیشرفته ترین کشورهای دنیا  یعنی فرانسه گذرانده ، بارها و بارها به اینکه زاده خاک حسین آباد است و نام خانوادگی اش حسین آبادی است بالیده و  این جمله را به زبان آورده است. آیا ایشان نمی توانستند نام حسین آبادی را از صفحه شناسنامه خود پاک کنند و نام دیگری را جایگزین کنن؟. یا مثلا آقای قاسم حسین آبادی مدیر موسسه دوراندیشان، که اصالا زادگاهش حسین اباد نیست ولی پدر و مادرش حسین آبادی اند به حسین آبادی بودن و منتسب به این نام بودن می بالد و افتخار می کند. آیا برای اینان حسین آبادی بودن و  منتسب به روستایی با این نام بودن مساوی با جواد بودن و انگشت نما بودن است.

از شما چند سوال دارم 

۱- چرا نام حسین آبادی برای شما شرم آور است و به اصطلاح خودتان جواد؟

۲-فرض را بر این بگذاریم که نام خود را از حسین آبادی به نام دیگر تغییر دهید؛ آیا آدم بزرگی می شوید، آیا به منزلت اجتماعی می رسید، آیا نام ، موفقیت می اورد؟

۳-نام حسین ابادی شما را از کدام موفقیت، منزلت ، مقام و شهرت دور کرده است؟

۴- اگر از اصالت و داشتن ریشه ای روستایی احساس شرم دارید، به این سوال پاسخ دهید که چند درصد مردم ایران اصالتا شهری اند. به همین تهران نگاه کن که به گمان خیلی ها با کلاس است و تا پایشان به این شهر باز می شود خود را تهرانی می دانند نه شهرستانی و نه روستایی. آیا از خود پرسیده اید که همین تهران که کعبه آمال ما ایرانی هاست و به اصطلاح خودمانیُ آخر کلاس، تا دویست سال پیش یک روستای کوچک بود و آقا محمد خان شهرش کرد و... و آیا پرسیده اید از خود که از بین این همه تهرانی مدعی کلاس و منزلت چند درصد واقعا تهرانی اند؟

اما در مورد فعالیت های وبلاگ که آن را به باد تمسخر گرفته و   واژه اسکل ، که- واژه ای بیگانه با آداب و شخصیت یک انسان محترم   است - را بکار برده اید. باید بگویم همه ما ،که به نحوی درگیر این کار شده ایم، به سبب افتخار به زادگاه خویش و در جهت بهبود و پیشرفت آن این کار را می کنیم که الحمدالله این فعالیت ها از حالت شعار خارج شده و در حال عملی شدن و ثمر دادن است.

البته ما بر شما دوست عزیز خرده نمی گیریم و شما را به  تفکر و تامل بیشتر در این مورد دعوت می کنیم. موفق و موید باشید.  

نظر فاطمه حسین آبادی

سلام به همه حسین آبادی های روی زمین. با افتخار میگم منم حسین آبادیم

 نظر مهدی آذریار

با سلام
دوست عزیز می دانم همان احساس حسین آبادی بودن،بوده که شما را اینجا کشانده و گرنه چه علتی داشته که به این وبلاگ مراجعه کنید.وقتی کسی از کسی یا چیزی متنقر است از هر جا یا از هر فضایی که مرتبط با آن شخص یا ان موضوع باشد دوری می کند.شاید شما به این پاسخ ها هم با همان اظهارات قبلی جواب دهید اما ما متوجه شدیم که کجای کاریم و همه موافق این کار نیستند که این تلاش بیشتر ما را می طلبد که بتوانیم طوری عمل کنیم که شما به طور غیر مستقیم جواب خود را بیابید و این میشود انگیزه ای که رسیدن با ان ما را به هدف اصلی نزدیکتر می کند.
ما هستیم بچه های حسین آباد شرممان نیست قد کشیدیم در کوچه پس کوچه ها ی حسین آباد
[email protected]

نظر حسن حسین آبادی

ابتدا خدمت تمامی هم ولایتی های عزیز و به طور خاص به تمامی حسین آبادی ها عرض سلام و ادب و احترام دارم ، در رابطه با نظر این بنده خدا ، من فکر می کنم که این آقا اصل و نسبی حسین آبادی نداره تنها خواسته ضمن نشان دادن وقاحت خود عکس العمل حسین آبادی ها را ببینه ، چرا که حسین آبادی اصیل نه تنها به این فامیل و شهرت می بالد بلکه آن را مایه افتخار نیز می داند. البته این حق برای شما محفوظ است که فامیل خود را عوض کرده و آن را جواد بگذارید تا ما هم شما را به همین اسم و فامیل بشناسیم . ولی اصل و نصب و ریشه خود را چه می کنید ؟
ولی جای تعجب است شما که از این فامیل نفرت دارید و به برداشتی دیگر آن را برای خود کسر شآن می دانید چرا خودتان را " حسین آبادی " معرفی کرده اید ، البته پر واضح است و همانگونه در ابتدا عرض کردم شما نه تنها حسین آبادی نیستید بلکه فامیلتان نیز حسین آبادی نیست ، فقط با این کار شخصیت خود را زیر سئوال برده اید و از همچون شمائی بیش از این انتظار نیست ، به هر حال اگر به اندازه ارزنی از غیرت حسین آبادیها در وجود شما می بود با کمال افتخار خودتان را معرفی میکردید.
زنده باد حسین آبادی ، پاینده باد هم ولایتی.


مطالب مشابه :


دکتر امیر شاه آبادی مدیر کل سیاسی وانتخابات استانداری کرمانشاه شد

قصرنیوز: دکتر امیر شاه آبادی یکی از جوانان خوش فکر واعتدالگرای استانداری کرمانشاه طی حکمی
آیا حسین آبادی بودن شرم آور است؟

برای مثال دکتر امیر حسین آبادی عضو کانون وکلای ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه بهشتی تهران
بیوگرافی دکتر امیر ناصر کاتزیان

وبلاگ تخصصی حقوق و فقه - بیوگرافی دکتر امیر ناصر کاتزیان - ابوالقاسم شم آبادی
احمد امیر آبادی فراهانی: امکانات قم جوابگوی زائران نیست

امیرآباد فراهان - احمد امیر آبادی فراهانی: امکانات قم جوابگوی زائران نیست - سیاسی، اجتماعی
فهرست دروس ارائه شده در دوره دکتری حقوق خصوصی دانشگاه علوم اسلامی رضوی و اساتید این دروس

1- حقوق مدنی 1 دکتر میر حسین عابدیان و 4- مسئولیت مدنی تطبیقی دکتر امیر حسین آبادی.
لیست پزشکان متخصص کرمانشاه-گوش,گلو و بینی

دکتر محمد اسماعیل عباس آبادی: دکتر علیرضا ۱۷: دکتر امیر
نقشه برداری معدنی دکتر شیرین آبادی

نقشه برداری معدنی دکتر شیرین آبادی. تاريخ : چهارشنبه بیست و سوم آذر 1390. نويسنده : امیر حسین
منابع امتحانی و ضریب منابع در آزمون دکتری حقوق خصوصی دانشگاه آزاد94 کد20807

جزوات و مقالات دکتر امیر حسین آبادی. حقیقتا در مقابل دکتر ناصر کاتوزیان پدر علم حقوق
برچسب :