آخرین خبر از کنکور فنی وحرفه ای وکاردانش سال 89 - کنکور کاردانی به کارشناسی سال 89 از سازمان سنجش ای

رئیس سازمان سنجش از مشخص شدن تکلیف داوطلبان و دانشجویان فنی و حرفه ای آموزش و پرورش طی جلسه امروز سه شنبه وزرای آموزش و پرورش و علوم خبر داد و گفت: برای این افراد در دانشگاههای وزارت علوم ظرفیت در نظر گرفته شد.

محمد حسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تعیین تکلیف داوطلبان و دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای گفت: امروز سه شنبه در جلسه ای که با حضور وزیر علوم، آموزش و پروش، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان سنجش برگزار شد به اتفاق آرا مقرر شد که در آینده نزدیک سازمان سنجش تاریخ ثبت نام و آزمون داوطلبان فنی حرفه ای برای ورود به آموزش عالی را اعلام کند.

وی با بیان اینکه در این جلسه تصمیم گرفتیم برای این داوطلبان مطابق سال گذشته ظرفیت در نظر گرفته شود گفت: تنها تفاوت این دوره از پذیرش داوطلبان آموزشکده های فنی و حرفه ای در محل تحصیل آنها است. محل ادامه تحصیل آنها در آموزش عالی به جای آموزشکده های فنی و حرفه ای، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پیامی که وزرای علوم و آموزش و پرورش در این جلسه داشتند این بود که جای نگرانی برای این افراد وجود ندارد.

وی افزود: پیش از این تنها تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجوز پذیرش این دانشجویان را داشتند اما اکنون به سایر واحدها نیز مجوز داده شد.

سرورالدین اضافه کرد: ضمن اینکه دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی می توانند برای ورود فنی و حرفه ای ها ظرفیت ایجاد کنند.

وی اظهار داشت: همچنین دانشجویان کاردانی فنی و حرفه ای نیز برای ادامه تحصیل در کارشناسی می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و در دانشگاههای وزارت علوم پذیرش شوند.

به گزارش مهر، چندی پیش وزارت آموزش و پرورش ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره های فنی و حرفه ای را صفر اعلام کرد که این موضوع اعتراض داوطلبان و دانشجویان فنی و حرفه ای را در بر داشت.

منبع خبرگزاری مهر

 

توضیح ::::::::::::::

براین اساس داوطلبان عزیز به مطالعه خود برای کنکور ادامه دهند . به محض دریافت خبرهای جدید از نحوه ثبت نام و نحوه ادامه تحصیل از همین طریق به اطلاع شما خواهم رساند.چراکه به مستندات عمل کنیم بهتر است .

ولی این طور که تا کنون  مشخص است دیگر آموزشکده های فنی وحرفه ای وابسته به آموزش وپرورش پذیرشی نخواهند داشت و قبلاْ که فقط برگزاری کنکور برعهده وزارت علوم بوده مسئولیتش در این زمینه بیشتر شده واداره وپذیرش دوره های کاردانی پیوسته را نیز برعهده گرفته وبرای آنان ظرفیت سازی کرده است تا اینجا که خیلی عالی شده است زیرا وزارت آموزش وپرورش به خوبی به دانشجویان دوره های کاردانی پیوسته رسیدگی نمی کرد .

اما ببینیم وزارت علوم چگونه ظرفیت سازی برای پذیرش انجام می دهد . چراکه فعلاْ قصد پذیرش به روشهای زیر را دارد :

۱- دوره های روزانه دانشگاهها وموئسسات آموزش عالی

۲- دوره های شبانه دانشگاهها وموئسسات آموزش عالی .

۳- دوره های پیام نور .

۴- دوره های علمی وکاربردی .

۵- دانشگاه آزاد.

اگر برطبق موارد فوق باشد :

بهترین حالتش بند۱ است که سهمیه روزانه است وهزینه ای را برای دانشجو در بر نخواهد داشت اما داوطلبان عزیز باید خیلی خوب برای کنکور  مطالعه نمایند تا بتوانند در این سهمیه قبول شوند .

اما سایر بندها هزینه ها ومشکلاتی را برای دانشجو خواهد داشت .

مثلاْ دوره های پیام نور کلاسهایش کم برگزار می شود وبرای همه رشته ها امکان ثبت نام در آن وجود ندارد وبرای رشته هایی مانند حسابداری - کامپیوتر - اموراداری و...... است . وازجهتی نیز چون معمولاْ امتحاناتش سراسری است وباید هنگام دانشجویی کل محتوای کتاب را خواند تلاش مضاعفی را می خواهد .

دوره های علمی کاربردی هزینه اش قدری از پیام نور بالاتر اما امتحانات دانشگاه یعنی دوره دانشجویی توسط اساتید دانشگاه بعمل می آید وسراسری نیست .

دانشگاه آزاد که معمولاْ هزینه بالا- امتحانات توسط اساتید - امکان انتخاب واحد بیشتر - امتحانات ساده تر و دارای جزوه و......... البته همه دانشگاههای آزاد به این شکل نیست و بیشتر در مراکز کم جمعیت شهری چنین خواهد بود.

پس توجه داشته باشید هرچه مطالعه شما برای کنکور بیشتر باشد امکان انتخاب گزینه های بهتری از ۵ گزینه فوق را خواهید داشت .

منتظر اطلاعات بعدی باشید .

این مطلب را در تاریخ ۱۸/۲/۸۹ صبح می  نویسم :

از آن جایی که بعضی از دوستان از طریق گوگل جستجو می نمایند و پس از ورود به یک صفحه از این سایت بقیه صفحات را مطالعه نمی نمایند بر آن شدم دنباله همان مطلب قبلی این را درج نمایم.

چند روز پیش وپس از آنکه  دو وزیر آموزش عالی و وزیر آموزش وپرورش به توافق رسیدند که کلیه مراحل ثبت نام - اجرای کنکور - پذیرش وآموزش برای داوطلبان کاردانی فنی وحرفه ای  وکاردانی به کارشناسی برعهده آموزش عالی باشد وآموزش عالی اقدام به ظرفیت سازی نماید دریک اقدامی جدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز با دو فوریت تصویب نمودند که باز آموزشکده های فنی وحرفه ای اقدام به پذیرش دانشجو نمایند . گرچه این اقدام نشان دهنده آن است که بالاخره کنکور برای داوطلبان فنی وحرفه ای برگزار خواهد شد ودفترچه نیز خواهد آمد ودر این میان کسانی که مطالعه نکنند ضرر می نمایند اما حقیقت اگر کلیه کارهای داوطلبان کنکور فنی وحرفه ای به وزارت آموزش عالی وفن آوری واگذار می شد از همه جهات عالی تر بود .

امکانات بیشتر

رسیدگی بیشتر

جایگاه بهتر

اعتبار بیشتر

وام ها وخوابگاههای مطلوبتر.

منابع و تعداد دانشگاهها بهتر ومشخص تر .

اساتید بهتر وبا معلومات تر.

و...............

مطلب دیگر

امروز ۱۹/۲/۸۹   ظهر یکشنبه مجلس شورای اسلامی به جهت آنکه مصوبه قبلی یعنی اجازه پذیرش مجدد دانشجو توسط آموزشکده های فنی وحرفه ای زیر نظر وزارت آموزش وپرورش دوفوریتی بود ومی بایست سریع مورد بررسی قرارگیرد را بررسی نمودند و تصویب نهایی نمودند که کلیه آموزشکده های فنی وحرفه ای مجدداْ زیر نظر وزارت آموزش وپرورش اداره واقدام به پذیرش دانشجو نمایند. لذا براساس این مصوبه (اگر تغییردیگری داده نشود) وضعیت ثبت نام و کنکور فنی وحرفه ای وکاردانش مانند سالهای قبل می باشد وهیچ تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.

به محض دریافت اطلاعات بیشتر درهمین وبلاگ اطلاع رسانی خواهد شد . صفحات دیگر را نیز بررسی نمائید بخصوص صفحه نخست را .

خبرهای جدیددر صفحه اول وبلاگ:

http://moshaverh-amiri2010.blogfa.com

 


مطالب مشابه :


معافیت نفرات برتر المپیادهای حوزه‌ها از آزمون کارشناسی ارشد حوزه‌های خواهران

کنکور کارشناسی معافیت نفرات برتر المپیادهای حوزه منابع کنکور کاردانی به کارشناسی و
اولویت دانشگاه های غیرانتفاعی قزوین

کنکور کاردانی به کارشناسی مصاحبه با نفرات برتر کنکور. ناپیوسته کامپیوتر گرایش نرم
آمادگی سازمان سنجش برای برگزاری کنکور به صورت اینترنتی

کنکور کارشناسی ارشد منابع کنکور کاردانی به کارشناسی و رتبه برتر کنکور.
پذيرش بدون كنكور 21 دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه اراك

کنکور کارشناسی ارشد منابع کنکور کاردانی به کارشناسی و رتبه برتر کنکور.
نفرات برتر کنکور سراسری پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد سال91معرفی شدند

سئوالات کاردانی به کارشناسی. نفرات برتر کنکور سراسری پزشکی و مهندسی کامپیوتر
شبیه سازی آزمون سراسری کارشناسی ارشد1388

کنکور کارشناسی ارشد منابع کنکور کاردانی به نمره کل شما با نمرات کل نفرات شرکت کننده در
نفرات برتر کنکور سراسری سال 91(گروه زبان)

نفرات برتر کنکور کامپیوتر که یک کاربر به انها نیاز دارد می باشد. سعی بر این است که بتوان در
آخرین خبر از کنکور فنی وحرفه ای وکاردانش سال 89 - کنکور کاردانی به کارشناسی سال 89 از سازمان سنجش ای

کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر ای وکاردانی به کارشناسی برعهده آموزش
کارنامه نفرات قبول شده در ارشد فراگیر پیام نور

کارنامه های کارشناسی ارشد فراگیر رشته کامپیوتر کنکور کارشناسی نفرات برتر کنکور
برچسب :