درخواست برای مشارکت بانک ها باپتروشیمی در سال 94

معاون وزیر نفت با تشرح ۵ برنامه محوری و اولویت دار صنعت پتروشیمی ایران در سال ۹۴، اعلام کرد: در صورت لغو تحریم‌ها آمادگی مشارکت شرکت‌های خارجی در صنایع پتروشیمی را داریم.

عباس شعری مقدم با تشریح مهم ترین برنامه‌های توسعه صنعت پتروشیمی در سال ۹۴، گفت: سال گذشته اهداف تولید محصولات پتروشیمی و فرآورده های پلیمری مطاب با برنامه های تدوین شده، محقق شد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر ایکه با وجود تحقق اهداف تولید محصولات پتروشیمیایی اما اهداف جذب سرمایه گذاری های جدید در صنعت پتروشیمی محقق نشد، تصریح کرد: سال گذشته در کنار تحقق اهداف تولید، برنامه های صادرات محصولات پتروشیمی هم به طور کامل عملیاتی شد.

معاون وزیر نفت با اشاره به تدوین برنامه های جدید افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در سال جدید، اظهار داشت: بر این اساس برنامه ریزی‌ها برای تغییر نحوه صادرات محصولات پتروشیمی برای تسهیل در صدور و حفظ مشتریان بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران انجام شده است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با یادآوری اینکه در شرایط فعلی ۶۲ طرح جدید پتروشیمی برای تکمیل و بهره برداری به تزریق منابع مالی و اعتباری نیاز دارند، تبیین کرد: علاوه بر این ۳۶ طرح جدید پتروشیمی هم تعریف شده که باید با سرمایه گذاری های جدید و یا مشارکت سرمایه گذاران در مسیر ساخت قرار بگیرند.

شعری مقدم خواستار افزایش مشارکت بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای پتروشیمی در سال ۱۳۹۴ شد و افزود: از تمام سرمایه گذاران ایرانی و خارجی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران دعوت می کنیم و آماده هر گونه حمایتی از آنها هستیم.

وی با بیان اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سرمایه گذاران ایرانی و خارجی که قصد سرمایه گذاری در ب صنعت پتروشیمی ایران را داشته باشند حمایت کرده و آماده هرگونه همکاری و مساعدت با هدف توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در این صنعت ارزش آفرین است، تاکید کرد: برای سال ۹۴ طرح تحول شرکت ملی صنایع پتروشیمی به سازمان توسعه‌ای و ترسیم سند نقشه راه آینده توسعه صنعت پتروشیمی به منظور فراهم کردن زمینه دومین جهش توسعه ای در این صنعت ارزش آفرین تدوین و نهایی شده است.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری یازدهمین همایش بین‌المللی پتروشیمی و نمایشگاه ایران پلاست در سال ۹۳ با مشارکت شرکت های بزرگ بین المللی، گفت:با برگزاری این دو گردهمایی بزرگ پیش بینی می شود تا پس از تعلیق تحریم ها، به سرعت سرمایه گذاران خارجی وارد صنعت پتروشیمی ایران شوند و توسعه این صنعت را شتاب بخشند تا بتوان با جبران عقب ماندگی‌های سالهای گذشته به اهداف ترسیم شده برای ایران ۱۴۰۴ نزدیک شد.

به گفته شعری مقدم توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی به منظور کاهش خام فروشی، تکمیل ظرفیت خالی تولید محصولات، جذب سرمایه و منابع مالی خارجی و بخش خصوصی، افزایش صادرات، تکمیل طرح‌های نیمه کاره و اولویت دار به عنوان مهمترین برنامه‌های صنعت پتروشیمی در سال ۹۴ است.

منبع: مهر


مطالب مشابه :


لیست طرح های اولویت دار استانی

لیست طرح های اولویت دار مجرب و بر اساس ضوابط وزارت صنایع و معادن، کارگروه بانک
لیست طرحهای اولویت دار بخش کشاورزی جهت استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی

لیست طرحهای اولویت دار بخش کشاورزی طرح های توجیهی دقیق برداری وزارت صنایع
معرفی طرح های اولویت دار صنایع کشاورزی برای سرمایه گذاری در شهرستان میانه

معرفی طرح های اولویت دار صنایع کشاورزی عامل وزارت طرح های اولویت دار برای
طرح توجيهي صنایع تبدیلی شالی (اولویت دار بخش کشاورزی )

طرح توجيهي صنایع (اولویت دار بخش کلیه طرح های این سایت زیر نظر کارشناسان و
طرح توجيهي تولید نئوپان از ضایعات کشاورزی (اولویت دار بخش کشاورزی )

(اولویت دار بخش کلیه طرح های این سایت زیر خریدار پروانه بهره برداری وزارت صنایع
رشته‌های اولویت‌دار علوم انسانی

رشته‌های اولویتدار رشته‌های اولویتدار وزارت علوم سنتی و صنایع دستی
لیست طرحهای اولویت دار بخش کشاورزی جهت استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی

لیست طرحهای اولویت دار بخش تقویت و توسعه فعالیت های صنایع تبدیلی خرما. طرح درجه
تصفیه روغن سوخته به روش تقطیر در خلا

انواع جواز صنایع ، طرح و بر اساس ضوابط وزارت صنایع و معادن طرح های اولویت دار
راهنمای کامل اخذ مجوز تاسیس و بهره برداری برای یک واحد صنعتی

سرمايه گذاري در طرحهای اولویت دار طرح های توجیهی دقیق برداری وزارت صنایع
درخواست برای مشارکت بانک ها باپتروشیمی در سال 94

معاون وزیر نفت با تشرح ۵ برنامه محوری و اولویت دار در طرح های صنایع پتروشیمی
برچسب :