پرورش یاکریم,کبوتر یاکریم,پرورش کوکو,پرورش کبوتر قمری,پرورش قمری

پرورش یاکریم,کبوتر یاکریم,پرورش کوکو,پرورش کبوتر قمری,پرورش قمری

 

اندازه یاکریم27 سانتی‌متر است؛ اندازه متوسطی دارد ولی از سایر قمری ها بزرگتر است.
رنگ شنی صورتی با نیم طوق تیره در پس گردن، سر و سطح شکمی آن کم رنگ‌تر و خاکستری رنگ، با جلای صورتی شرابی (به خصوص در ناحیه سینه) است.
سیاهی شاهپرهای نخستین با بقیه پر و بال آن تضاد خاصی دارد است.
تفاوتش با قمری معمولی در این است که دمش درازتر به نظر می آید و سطح پشتی آن قهوه‌ای خاکی کمرنگ و یکدست است ، در پشت گردن یک نیم طوق سیاه دارد . ( در قمری معمولی خال های سیاهی در پیش بال دیده می شود)
از زیر ، سفیدی نیمه انتهایی دم سیاهش به شناخت آن کمک می کند (در قمری معمولی تیره است) و از روبرو ، دم بسته آن با بقیه سطح پشتی همرنگ می باشد .
چشمهایش قرمز رنگ است.
با سرعت کم پرواز می کند و در پرواز بال ها را کمتر تکان می دهد.
اغلب شبیه نوع اهلی کبوتر باربری (S.nisoria) است، با این تفاوت که بدن نخودی کمرنگ بدون تیرگی روی شاهپرهای اولیه است.

آموزش غذا دادن به جوجه یا کریم , قمری , کبوتر وحشی


جاش رو گرم نگه دارین ، باد کولر اصلا نخوره. جاش آروم و گرم و نرم باشه (در گرم کردن پرنده مراقب باشید افراط صورت نگیره).جوجه هر 2-3 ساعت تغذیه بشه به جز شب ها. هر بار هم من فکر می کنم حدود 2 تا 3 سی سی بخوره کافی باشه که به آرامی و مرحله به مرحله باید داده میشه. ولی به مرور با گذشت روز ها از یک الی 1.5 سی سی در هر بار، شروع میشه و با اضافه شدن وزنش این میزان باید بیشتر بشه کم کم یعنی هر بار 2-3 سی سی که من عرض کردم مال یک جوجه با وزن 30 گرمه حدودا تا جایی که خاطرم هست. در اصل بهتر بود که وزن بشه ببینیم چند گرمه به نسبت اون میزان غذا تعیین بشه یا دکتر متخصص پرندگان ببرید تا اونجا وزن بشه و دقیق راهنمایی بگیرید. البته اگه خودش بلد باشه دونه بخوره که دیگه نیازی هم به تغذیه دستی نیست یا می تونه تعداد دفعاتش به مرور کم و کمتر بشه اگه خودش بلد باشه دونه بخوره. معمولا وقتی به 60 -65 گرم میرسن خودشون شروع می کنند به غذا خوردن مستقل کم کم. برای تغذیه دستی، در مورد قمری ها میگن می تونند با یک لوله هم غذا بگیرن اما با سرنگ هم اگه بدید به نظر من مشکلی نیست و خوبه البته خیلی دقت کنید توی نای نره غذا و قوامش انقدر آبکی نباشه که خفه بشه یه وقت . قوام خمیری-مانند داشته باشه یا یک چیزی مثل سوپ غلیظ خوبه. خود فرمول هم نظر اکثرا روی یک محصوله که تو ایران من فکر نمی کنم باشه (Kaytee Exact) و بنابراین چیزی که الان به ذهن من میرسه، غذا می تونه همون ارزن کوبیده شده یا دانه های مناسب برای پرنده ها که به خوبی آسیاب و نرم شده و با آب به صورت محلول با قوام مناسب دراومده، باشه یا مقداری غذای مخصوص جوجه طوطی ها که از پت شاپ های معتبر باید بخرید با تاریخ مصرف و بسته بندی و برند مطمئن که اونم باید طبق روش مندرج روی جعبه با آب محلول بشه و همراه بشه با اینا یا اصلا خودش غذای اصلی باشه. گندم یا نخود کاملا خیس خورده و نرمی که باز له شده به خوبی و به حالت محلول با آب در آوردین هم مشکلی فکر می کنم نداره؛ اما به ازای هر استکان حدود 5 قطره مولتی ویتامین نوزادان یا مولتی ویتامین پرندگان اضافه کنید به محلولش. نیاز به دادن مستقیم آب وجود نداره . بلکه باید آب بدنش رو از طریق همون آب موجود در فرمول تامین کنید. ضمن اینکه، به چینه دان پرنده هم دقت کنید . اگر هنوز خالی نشده، از دادن وعده بعدی موقتا خودداری کنید تا خالی بشه و توش غذا نباشه بعد وعده بعدی رو بدید بهش. کلسیم غذاش هم باید بالانس باشه که در این مورد فکر کنم یکی از دکترها رو معرفی کنم کمکتون کنند بهتر باشه.راستی محلول هر بار باید تازه تهیه بشه. دمای محلول هم ولرم (در حدود 32 درجه) باشه و پیش از غذا دادن خود جوجه بدنش باید گرم باشه حتما. آب هم بعد از غذا یکی دو قطره بچکانید توی دهانش تا غذا توی دهان نمونه چیزی. لوازمش مثل همون سرنگ و اینا هم هر روز شسته بشه . دست ها هم موقع لمس جوجه حتما خوبه که شسته و تمیز باشه و همینطور هم بعد از انجام تغذیه دستی. اینجوری خیلی بهتره. راستی اگر با سرنگ بهش غذا میدید موقع غذا دادن گردنش باید کاملا صاف باشه و منقار در راستای گردن باشه یعنی منقار باید عمودی رو به بالا باشه و در راستای گردن باشه جهت منقار

 

 

 

یاکریم طوقی (نام علمی: Streptopelia tranquebarica) یک گونه از راستهٔ کبوترسانان و تیرهٔ کبوتریان طول بدنش 23 سانتیمتر، دم کوتاه و نیم طوق سیاهی در پشت گردن دارد. دارای روتنه قرمز- قهوه ای و زیر تنه صورتی مایل به قهوه ای و سر و دمگاه آبی - خاکستری است. صدای اصل شبیه «کوکو» یا «هوهو» دارد. بطور پراکنده در ایران وجود دارد.

یاکریم (نام علمی: Streptopelia decaocto) یک گونه از تیرهٔ کبوتریان و بومی آسیا و اروپا است.  یاکریم بزرگتر از دیگر گونه‌های قمری است و رنگ آن شنی صورتی یا نخودی کمرنگ است و نیم طوق سیاهی روی گردن دارد. پرواز این پرنده با سرعت کم است و بال‌هایش را بسیار کم تکان می‌دهد.[۱]  قمری خانگی نیز گاه «یاکریم» نامیده می‌شود.

 

 

Eurasian collared dove

آموزش نگهداري ياكريم

 

یاکَریم یا قُمری ِ(نام علمی: Streptopelia senegalensis) نوعی قمری کوچک است که در مناطق گرمسیری آفریقای جنوب صحرا، خاورمیانه، جنوب آسیا، هند و غرب استرالیا زندگی می‌کند.وجه تمایز یاکریم از سایر قمری‌ها، طوق پهن خال‌خال سیاه و مسی رنگی است که در جلوی گردن دارد. طول یاکریم حدود ۲۵ سانتی‌متر است. دم بلند و جثه لاغری نسبت به دیگر کبوترسانان دارد. سطح پشتی، بال‌ها و دم آن به رنگ خرمایی است. پرهای خاکستری مایل به آبی در بال‌هایش دیده می‌شود. سر و بخش‌های پائینی بدنش به صورتی و شکمش به رنگ سفید می‌گراید. پاهایش نیز قرمز رنگ است.
آوازش چیزی شبیه به او-توک-توک-او-رو با تشدید بر روی توک-توک است. گاهی در هنگام پرواز یا فرود آمدن جیغی تودماغی با وقفه‌های یک ثانیه‌ای می‌کشند.
خوراک یاکریم دانه‌ها، غلات، علف‌ها، دیگر انواع سبزیجات و حشرات کوچک است، بیشتر بر روی زمین زندگی می‌کنند و به دنبال غذا می‌گردند. اصولاً اجتماعی نیستند و معمولاً تنها یا جفتی زندگی می‌کنند.
نر و ماده یاکریم شبیه به هم و پرنده نابالغ تیره‌رنگ‌تر است.

 

یا کریم

 

نام علمی : Streptopelia Dacaocto

نام انگلیسی:  Collared Dove    

نام فارسی: یا کریم

 

 

پراکندگی

 

مشخصات ظاهری: این پرنده، 29 سانتیمتر طول دارد و اندازه اش متوسط است، اما از سایر قمری ها بزرگتر بوده و به رنگ شنی صورتی با نیم طوق تیره در پس گردن و سر خاکستری دیده می شود. از قمری معمولی به واسطهی پیش بال بدون خال به رنگ شنی  قهوه ای متمایز می شود (درقمری معمولی خال های سیاهی در پیش بال دیده می شود) . زیر بال های سفید (قمری معمولی تیره است) .طوق گردن سیاه، بالای دم ساده ی روشن و فاقد لکه ی مشخص سفید در شکم است (که در قمری معمولی دیده می شود)، با سرعت کم پرواز کرده و در پرواز بال ها را کمتر تکان می دهد. اغلب بسیار شبیه نوع اهلی کبوتر باربری است، با این تفاوت که بدن نخودی کمرنگ بدون تیرگی روی شاهپرهای اولیه است.

 

صدا: صدای این پرنده شبیه «کوو – کوو- کو» شنیده می شود.

 

 


مطالب مشابه :


تصاویری از انواع حیوانات ، حشرات ، خزندگان و آبزیان.انواع نام حشرات.فروش

فروش,تهیه,مشاوره طرحهای 09306131008 - تصاویری از انواع حیوانات ، حشرات ، خزندگان و آبزیان.انواع
انواع جانوران.حشرات.خزندگان.پرندگان.جلبک ها.دوزیستان.ماهیها و اطلاعات پرورش گیاهان

فروش.تهیه.مشاوره طرحهای 09306131008 - انواع جانوران.حشرات.خزندگان.پرندگان.جلبک ها.دوزیستان
فروش عقرب , رتیل و انواع خزندگان و حیوانات خاص

خرید و فروش کلیه حیوانات - فروش عقرب , رتیل و انواع خزندگان و حیوانات خاص - تلفن :09127339014-09371020998
پرورش درخت صنوبر,طرح پرورش صنوبر,تولید و تکثیر صنوبر

فروش.تهیه.مشاوره طرحهای 09306131008 - پرورش درخت صنوبر,طرح پرورش صنوبر,تولید و تکثیر صنوبر - انواع
پرورش طاووس,پرورش انواع طاووس,پرورش انواع پرندگان زینتی

فروش.تهیه.مشاوره طرحهای 09306131008 - پرورش طاووس,پرورش انواع طاووس,پرورش انواع پرندگان زینتی
پرورش یاکریم,کبوتر یاکریم,پرورش کوکو,پرورش کبوتر قمری,پرورش قمری

انواع جانوران,حشرات,خزندگان,پرندگان,جلبک ها,دوزیستان,ماهیها,اطلاعات پرورش گیاهان
مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز جانوران وحشي ايران.

فروش,تهیه,مشاوره طرحهای 09306131008 - مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز جانوران وحشي ايران. - طرح های
برچسب :